Monday, June 24, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Jak słońce działa na farbowane włosy?

Jak słońce działa na farbowane włosy?

Zobacz nowość od Wax Pilomax dla włosów farbowanych!

WAX Colour Care do włosów farbowanych / fot. materiały prasowe

Farbowanym włosom do utrzymania intensywności i połysku koloru nieodzowna jest odpowiednia i systematyczna pielęgnacja

Dbaj o farbowane włosy, zwłaszcza latem / fot. materiały prasowe

Dbaj o farbowane włosy, zwłaszcza latem / fot. materiały prasowe

Koloryzacja jest zabiegiem inwazyjnym i oprócz zmiany koloru powoduje też niekorzystne zmiany we włosach i skórze głowy:
– Zmieniają się własności mechaniczne włosów – są mniej elastyczne i łatwiej ulegają urywaniu.
– Pogarsza się przyleganie łusek włosa co powoduje szorstkość włosów, stają się matowe
i przesuszone.
– Farbowanie może podrażniać skórę głowy, doprowadzając do usunięcia części lipidów stanowiących barierę ochronną skóry głowy. Skutkiem tego mogą być świąd, zaczerwienienie, łupież.
Wielkie znaczenie w tej sytuacji ma odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, a dokładnie dobrze dobrany szampon. Najbardziej trafionym szamponem jest WAX Daily ColourCare, który dzięki swojej specjalnej, delikatnej formule oczyszcza włosy i skórę głowy oraz łagodzi ewentualne podrażnienia. Szampon sprawia, że włosy stają się gładkie, lśniące, a kolor intensywny.

Odżywka WAX Daily Mist ColourCare, to moc witaminy E i pantenolu, czyli prowitaminy B5. Pantenol wygładza, nawilża, nadaje włosom połysk i gładkość. Witamina E naturalnie chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV, jest też silnym antyutleniaczem dobrze chroniącym włos, jego cebulkę i znajdującą się w niej macierz włosa przed toksycznymi wolnymi rodnikami, czyli opóźnia we włosach procesy starzenia. Obecność prowitaminy B5 w odżywce ułatwia rozczesywanie oraz zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Odżywka WAX Daily Mist ColourCare zmiękcza, nawilża
i uelastycznia włosy farbowane oraz chroni przed uszkodzeniem. Zyskują niesamowity blask. Unikalne połączenie naturalnych i ultranowoczesnych filtrów UV chroni barwnik włosa przed utlenianiem oraz sam włos przed szkodliwym działaniem UV.

WAX Colour Care do włosów farbowanych / fot. materiały prasowe

WAX Colour Care do włosów farbowanych / fot. materiały prasowe

Jak słońce działa na włosy?
Promienie słoneczne UV są jednym z czynników fizycznych niszczących włosy. Ich znaczenie staje się ważne latem, kiedy zwiększa się ekspozycja włosów na słońce. Dlatego istotne jest używanie kosmetyków chroniących i nawilżających włosy w czasie wakacji.
Promienie słoneczne powodują wzmożone odparowywanie wody z łusek osłonki włosa a tym samym ich zniszczenie co daje łatwiejszy dostęp promieni UV do kory włosa, która pod ich wpływem ulega niszczeniu. Efektem zniszczonej kory włosowej jest utrata sprężystości, przesuszenie, a następnie łamanie się włosów. Jeszcze bardziej szkodliwe dla włosów jest połączenie działania wody i słońca równocześnie. Krople wody na włosach działają jak soczewki, skupiają promienie UV. Badania dowiodły, że promienie UV niszczą wiązania białkowe, ale również aminokwasy białek, budulca włosów. Promienie słoneczne działają nie tylko na keratynę, ale także na barwnik włosa, zarówno ten naturalny – melaninę, jak i ten z koloryzacji włosów. Pod ich wpływem barwnik ulega utlenieniu, efektem tego procesu jest płowienie włosów. Konieczne więc jest używanie, podczas lata, odpowiednich kosmetyków do włosów.

Dominika Durska
Ekspert Laboratorium PILOMAX

Dominika Durska / fot. materiały prasowe

Dominika Durska / fot. materiały prasowe

Więcej informacji www.pilomax.pl

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Dominikaa_ 21 lipca, 2017

    Och to jest tragedia u mnie. Od razu kolor się rozjaśnia… Stają się suche i niemiłe w dotyku, zwłaszcza że mieszkam nad morzem i przeżywam z tym horror. Ale przed tymi wakacjami przyjaciółka poleciła mi ekopiramidę i znalazłam u nich serum do włosów na bazie naturalnych składników – rewelacja. Włosy są w świetnym stanie.

  • Magdi 10 kwietnia, 2019

    Ja stosuję od lat waxy i jestem bardzo zadowolona. Nie mam żadnych ale… Tylko konsekwencja, regularność, i wytrwałość jest im niezbędna. A efekty murowane 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ