Friday, March 1, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak się zrelaksować?

Jak się zrelaksować?

To wbrew pozorom trudna sztuka!

relaks

Relaks to wbrew pozorom trudna sztuka / fot. materiały prasowe

W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w ciągłym biegu. Nadmiar obowiązków, stresująca atmosfera w pracy, ciągłe bombardowanie nas informacjami – to wszystko sprawia, że nie czujemy się najlepiej a stres towarzyszy nam każdego dnia

 

To zaś z kolei powoduje, że jesteśmy spięci, nerwowi, mamy problem z odpoczynkiem i zasypianiem. Nic więc dziwnego, że wiele osób zadaje sobie pytanie jak się zrelaksować. Spróbujmy więc na nie odpowiedzieć.

 

Wychodź na świeże powietrze

W dzisiejszych czasach w większości przypadków prawie całe dnie spędzamy w zamkniętych, dusznych pomieszczeniach. W związku z tym często jesteśmy niedotlenieni co negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego też, jeśli chcemy poczuć się lepiej warto pamiętać o regularnym wychodzeniu na świeże powietrze. Nawet półgodzinny spacer usprawni twoje krążenie i poczujesz się lepiej.

 

Tańcz, ćwicz, zacznij się ruszać

Kiedy jesteśmy bardzo zmęczeni ostatnią rzeczą, o której marzymy jest wysiłek fizyczny. Tymczasem jest on doskonałym sposobem na to, żeby zrelaksować się i odprężyć. Taniec i ćwiczenia wyzwalają w nas emocje oraz hormony szczęścia. Dzięki temu możemy poczuć się mniej spięci. Co więcej, aktywne sposoby spędzania wolnego czasu pozwalają na rozciągnięcie mięśni, poprawiają krążenie oraz ogólny stan zdrowia. Finalnie więc czujesz się lepiej.

 

Sięgnij po książkę i muzykę

Czasem relaks musi być spokojny. Kiedy po całym dniu nie mamy siły na nic warto otoczyć się relaksującą, spokojną muzyką i sięgnąć po ulubioną książkę. Czytanie nie tylko pozwala nam oderwać się od codzienności, ale również jednocześnie rozwija naszą wyobraźnię i pomaga w wykształcaniu się nowych połączeń nerwowych.

 

Kolorowanki dla dorosłych – idealne rozwiązanie dostępne od ręki

Czasem zdarza się tak, że czasami nie jesteśmy w stanie wyjść z domu a mimo to czujemy się źle. Nerwowi, spięci i roztargnieni nie wiemy w jaki sposób poczuć się lepiej. Tymczasem rozwiązanie jest proste. Wystarczy bowiem sięgnąć po kredki i kolorowanki dla dorosłych. Drobne elementy często mające formę mandali wymagają skupienia i precyzji. Kolorując je, skupiając się na dopasowaniu kolorów oraz delikatnych pociągnięciach odsuwamy od siebie problemy i stres. Skupienia zaś sprawia, że uczucie napięcia i rozkojarzenia mija. Co więcej, z kolorowanek możemy korzystać wszędzie – w domu, w pracy, w podróży. Nic więc dziwnego, że kolorowanki dla dorosłych stały się prawdziwym hitem.

 

Masaż – zapomnij o napięciu całego dnia

Dobrym sposobem na zrelaksowanie się jest również masaż. Szczególnie ten z wykorzystaniem aromatycznych olejków o działaniu uspokajającym może przynieść naprawdę spektakularne efekty. Masaż zmniejsza bowiem napięcie mięśni i rozluźnia. Dzięki temu nie mamy np. problemów z zasypianiem.

 

Podsumowując, sposobów na to, by się zrelaksować jest obecnie naprawdę sporo. Każdy z nas może więc wybrać coś dla siebie. Poszukując metody odpoczynku i relaksu warto wychodzić poza ramy i próbować nowych dla siebie rzeczy (np. kolorowania). Często bowiem aktywności, z których do tej pory nie korzystaliśmy potrafią przynieść naprawdę spektakularne efekty i pomóc nam poczuć się lepiej.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Zella 9 maja, 2019

    Polecam masaż. Sama ostatnio lubię sobie zrobić taki prezent raz na miesiąc oraz wybrać się na relaksujący masaz. Pozwala mi to odreagować nerwy jakie ostatnio mam w robocie ( zostałam przeniesiona na inne stanowisko i obecnie mam o wiele większą odpowiedzialność….).

    Nie wiem czy ktoś z Was jest tutaj z Krakowa, ale jeśli tak to polecam zapisanie się na masaż tutaj:
    https://fizjoter.pro/uslugi/masaz/

    Jestem ich klientką od dłuzszego czasu i jestem osobiście bardzo zadowolona z masażu. Wykonywany profesjonalnie (czasami jestem w stanie w trakcie zasnąć).

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / jak-sie-zrelaksowac
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ