Monday, April 22, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Jak się ubrać w stylu paryskim

Jak się ubrać w stylu paryskim

Stolica mody to synonim Paryża a niepowtarzalny sposób ubierania się jego mieszkanek naśladują kobiety na całym świecie. Jak go opisać w kilku słowach? To styl, w którym nikogo nie udajesz, wybierasz tylko to, w czym

Jak się ubrać w stylu paryskim

Jak się ubrać w stylu paryskim / fot. fotolia

Stolica mody to synonim Paryża a niepowtarzalny sposób ubierania się jego mieszkanek naśladują kobiety na całym świecie. Jak go opisać w kilku słowach? To styl, w którym nikogo nie udajesz, wybierasz tylko to, w czym dobrze się czujesz i nie boisz się nosić pozornie niepasujących do siebie elementów.

Sztuka mieszania

Jak się ubrać w stylu paryskim

Jak się ubrać w stylu paryskim / fot. fotolia

Styl paryski nie wymaga wiele czasu i wysiłku, za to trzeba mieć trochę odwagi. Tutaj chodzi przede wszystkim o łamanie konwencji i zaskakiwanie wyglądem. Dlatego łączysz perłowy naszyjnik ze zwykłymi szortami, elegancką torebkę z rockowym t-shirtem a wieczorową muślinową sukienkę z balerinkami lub kowbojkami. Niezależnie od okazji zawsze masz na sobie zarówno bardziej oficjalne elementy stroju, jak i te mniej formalne. Jeśli góra jest luźna to dół musi być obcisły i na odwrót. A od czasu do czasu wzorem kapryśnych Francuzek wszystkie te zasady możesz bezkarnie złamać. Styl paryski, wbrew pozorom, wcale nie jest kosztowny. Nie chodzi w nim o  epatowanie luksusowym logo. Raczej stawia się na rzeczy dobrej jakości, oryginalne i gustowne, ale niekoniecznie drogie. Nietypowego asortymentu najlepiej szukać w Internecie. Duży wybór niebanalnych ubrań i dodatków oferuje np. Zalando.pl. Wybierając je zdaj się na swoją intuicję.

Konkrety

Istnieje kilka podstawowych i uniwersalnych elementów stroju pasujących niemal do wszystkiego, które musi mieć w szafie kobieta wzorująca się na stylu paryskim. Po pierwsze marynarka o męskim kroju, którą można ściągnąć paskiem. Po drugie trencz, czyli ponadczasowy płaszcz na pochmurne i deszczowe dni. Po trzecie klasyczna mała czarna dobra na każdą okazję, kilka par dżinsów, w tym przynajmniej jedne rurki i wreszcie skórzana dopasowana kurtka. Klucz do sukcesu to stonowane kolory i prosty krój. Uzupełnieniem całości będzie makijaż nakładany w myśl zasady im mniej tym lepiej. Właściwie wystarczy tylko czerwona szminka i możesz ruszać na podbój świata. Śmiało i na luzie, jak Paryżanka!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ