Home / Moda  / Jak się ubrać na wesele?

Jak się ubrać na wesele?

Nie tylko panna młoda ma kłopot

sukienka na wesele

W co ubrać się na wesele jako gość to czasem trudniejsza decyzja od tej, którą musi podjąć panna młoda / fot. materiały prasowe

Decyzja o tym, w co się ubrać idąc na wesele jest zawsze poprzedzona wieloma wątpliwościami i długim czasem namysłu. W końcu to nie byle jaka okazja. Mamy szansę zaprezentować się pośród dużej liczby osób, w tym również rodziny i znajomych, na których chcemy zrobić najlepsze wrażenie. Nie będziemy Wam w tym artykule sugerować wyboru sukienki, gdyż każda wie w jakiej wygląda i czuje się najlepiej. Zamiast tego mamy kilka innych porad, które zwykle są źródłem wątpliwości, nieporozumień i przypadkowych wyborów

Męski krawat – czy jego kolor powinien być w kolorze sukni partnerki?

Będąc na każdym przyjęciu weselnym można zauważyć osoby, które już z daleka sygnalizują z kim tworzą parę. Można to rozpoznać po kolorze męskiego krawata, który jest identyczny z kolorem sukni partnerki. Czy rzeczywiście tak należy się ubierać, czy może jest to pozostałością po minionej epoce? Z pomocną odpowiedzią na tą pytanie przychodzą styliści sklepu Lejdi.pl – ” Owszem, wiele par, a szczególnie ich damskiej części jest przekonana, że partner powinien na taką imprezę ubrać krawat w kolorze jej sukni. Jeśli nie identyczny, to chociaż w maksymalnym stopniu zbliżony. Dlaczego? Aby pokazać innym paniom i panom że nie przyszedł sam? Ale dlaczego właściwie jest to takie ważne? Idąc na wesele, zazwyczaj znamy tam jeśli nie większość, to przynajmniej część osób. Poza tym, inne pary widząc że siedzisz obok kogoś i tak domyślają się, że to właśnie z tą osobą przyszło się na wesele. Noszenie krawata w takim samym kolorze jak kolor sukni nie jest uzasadnione żadnym logicznym argumentem. Poza tym może wręcz negatywnie wpływać na wizerunek i samopoczucie mężczyzny. Tak jest np. wtedy, jeśli zostaje zmuszony do założenia krawatu w jakimś niemęskim kolorze, np. różowym, miętowym lub błękitnym”.

 

Co zrobić? Lepiej unikać takich błędów w stylizacji i pozostawić drugiej osobie wolną rękę w kwestii wyboru koloru krawatu lub nawet tego, czy w ogóle go zakładać. Z pewnością będzie to miało większy wpływ na lepsze samopoczucie tej osoby i pozwoli jej lepiej się bawić na weselu.

suknia na wesele

Inspirowana stylem gwiazd / fot. materiały prasowe

Buty na zmianę czy jedna para?

Większość kobiet rozpoczyna swój udział w weselu ubrana w obuwie na wysokim obcasie. Trudno się temu dziwić. Jest bardzo eleganckie i robi duże wrażenie. Jeśli jednak przyjrzeć się tym samym kobietom już po kilku godzinach, zauważymy że większa część z nich porzuciła efektowne buciki na rzecz znacznie bardziej wygodnych balerin. Temu również się trudno dziwić. W końcu ileż godzin dziennie można chodzić w szpilkach? Aby jednak nie wystawiać się na ośmieszenie, warto zadbać o to, aby dwie pary butów, które zamierzamy nosić, były do siebie maksymalnie zbliżone. Wówczas innym gościom trudniej będzie zauważyć naszą zmianę obuwia, a samo obuwie przez cały czas będzie ładnie komponować się z naszą kreacją. Wybierając zatem drugą parę butów na wesele, zadbajmy aby miały podobny kolor i kształt do tej pierwszej.

Torebka – jak wybrać właściwy model na wesele?

Kolejne zagadnienie dotyczy torebki, z którą przychodzimy na wesele. Ubrane w eleganckie sukienki, nie założymy do nich sportowej torby lub dużej listonoszki. Najdelikatniej w świecie mówiąc, po prostu gryzłoby się to ze sobą. Co zatem nam pozostaje? Odpowiednim wyborem będzie elegancka kopertówka lub torebka w stylu gwiazd. Ten drugi rodzaj z uwagi na oryginalny wygląd i wykonanie może nam oferować większą pojemność, co nie pozostaje bez znaczenia w przypadku kobiet, lubiących mieć wszystko przy sobie. Oczywiście wielkość wybranej przez nas torebki powinna być na tyle duża, aby pomieścić bez trudu telefon komórkowy, najważniejsze kosmetyki, a także klucze od samochodu czy mieszkania.

Czy torebka na wesele powinna być dopasowana do kreacji?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – odpowiadają eksperci z Lejdi.pl – oczywiście że tak. Kolor powinien jednak być przeciwwagą uzupełniającą cały stój. I tak, jeśli kobieta ma czarną sukienkę ze złotymi lub srebrnymi dodatkami, to torebka nie musi być cała w kolorze czarnym. Doskonale będzie wyglądać w kolorze złotym lub srebrnym, również idealnie komponując się z całością takiego wizerunku i zwracając na siebie zazdrosne spojrzenia innych kobiet.

torebka

Pasująca do kreacji i wyrazista / fot. materiały prasowe

Poniżej kilka propozycji ze sklepu Lejdi.pl

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Avatar
  Amelia Lipiec 23, 2019

  Moim zdaniem buty powinno się dopasować do sukienki….

  Obecnie meliski mają wiele ciekawych wzorów:
  https://deezee.pl/meliski

  Co do rajstop, można założyć te bardzo cienkie w kolorze skóry albo w ogóle z nich zrezygnować. Obecnie rajstopy czy pończochy nie są już obowiązkowo wymagane przy eleganckich stylizacjach. Sama ostatnio byłam na weselu i postanowiłam z nich zrezygnować z uwagi na to, ze było tak gorąco. Gwiazdy wręcz celowo ich unikają. Jednocześnie wciąż wiele kobiet uważa je za obowiązkowy element w bardziej oficjalnych sytuacjach. Polecam w zasadzie jedynie jak jest zimno.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Czemu pytam?

Chcę być informowany/a o odpowiedziach