Wednesday, April 17, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Jak samemu uszyć maseczkę ochronną? VIDEO

Jak samemu uszyć maseczkę ochronną? VIDEO

Jak samodzielnie uszyć maseczkę ochronną? Okazuje się, nie jest to takie trudne.

Szyjemy maski

Uszyj to sam!/ fot. Unsplash. com

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru dołącza do akcji szycia maseczek ochronnych. Zobacz film, który pokazuje, w jaki sposób można uszyć maseczkę na swojej maszynie. Film instruktażowy stworzyła Małgorzata Brancewicz (Olor), wykładowczyni Krakowskich Szkół Artystycznych, która ostrzega przed tym, że maseczka nie daje stuprocentowej pewności przed zakażeniem koronawirusem. Szyją szkoły, firmy, szyją samodzielnie z odruchu serca i na potrzeby sytuacji powstające i łączące się grupy zwykłych, a jednak w obliczu epidemii jakże „niezwykłych” ludzi 

 

 

 

jak uszyć maseczkę ochronną

Drodzy!?Krakowskie Szkoły Artystyczne dołączają do akcji szycia maseczek.???Zbierzemy je i zawieziemy tam, gdzie będą potrzebne.??Mamy dla was filmik instruktażowy od naszej wykładowczyni Małgorzaty Brancewicz, który pokazuje jak taką maseczkę uszyć krok po kroku.?Maseczki będziecie mogli dostarczać w dni powszednie w godz 9:30 – 16:30 do budynku KSA przy ul.Zamoyskiego 52 w Krakowie.?☎️ będąc pod szkołą, dzwońcie do sekretariatu – 12 266 21 11 – i zostawiacie maseczki na klamce drzwi wejściowych, a my je od razu zabierzemy.?Kiedy uzbieramy większą liczbę maseczek, przekażemy je wybranej potrzebującej instytucji. Maseczki potrzebne są teraz wszędzie! Nie tylko w szpitalach, ale także w innych placówkach medycznych i opiekuńczych. Potrzebują ich również pracownicy sklepów, aptek oraz poczty.?Zjednoczmy się i pomóżmy! W grupie siła!???? autorką filmu jest Małgorzata Brancewicz wykładowczyni Szkoła Konstrukcji Ubioru, właścicielka firmy Olor.#KSAKrakowOnline

Publiée par Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU sur Dimanche 22 mars 2020

Uszyłaś więcej?

Uszyte maseczki można dostarczać w dni powszednie w godz 9:30 – 16:30 do budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul.Zamoyskiego 52 w Krakowie. Będąc pod szkołą, prosimy o telefon do sekretariatu – 12 266 21 11 – oraz o zostawienie maseczek na klamce drzwi wejściowych.

 

Kolejne firmy szyją maseczki

Medicine szyje maseczki

Medicine i Answear też szyją dla szpitali/ fot. materiały prasowe

 

 

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 postawiła w stan gotowości polską służbę zdrowia, która zmaga się z niedoborem środków ochronnych, nie tylko na oddziałach zakaźnych. Sklep interneto- wy ANSWEAR.com wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy postanowiły uszyć i przekazać do krakowskich szpitali 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych. Pierwsza partia trafi do wybranych placówek jeszcze w tym tygodniu.

Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego postawiła wszystkich w niecodziennej sytuacji i ma negatywny wpływ na sektory przemysłu i biznesu, a także na życie ludzi. Podczas gdy większość z nas decyduje się na pozostanie w domu i ograniczenie kontaktów z innymi, uwaga wszystkich kieruje się w stronę polskiej służby zdrowia, która stanęła na pierwszej linii frontu w walce z nowym patogenem. Już teraz docierają do nas niepokojące informacje o braku dosta- tecznej ilości sprzętu ochronnego nie tylko w szpitalach zakaźnych, ale także na zwykłych oddziałach, na których ochro- na przed bakteriami i wirusami jest konieczna każdego dnia.

Na kłopoty najlepsza jest pomoc

Maseczki dla szpitali

Maseczki dla szpitali/ fot. materiały prasowe

Pandemia koronawirusa uderzyła również w branżę modową, ale ANSWEAR.com wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy dokładają wszelkich starań, by nie tylko zmierzyć się z nową sytuacją, ale też nieść pomoc. Dlatego postanowili- śmy wykorzystać swoje doświadczenie w branży fashion w celu wsparcia najbardziej potrzebujących szpitali. Marki wspól- nie rozpoczęły produkcję maseczek ochronnych, które zostaną nieodpłatnie przekazane placówkom szpitalnym w Krakowie – Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu oraz Szpitalowi Specjalistycznemu im. Stefana Żeromskiego.

Do wykonania 20 tysięcy jednorazowych maseczek marki zakupiły atestowane materiały od polskich producentów. Większość partii artykułów ochronnych zostanie uszyta w szwalni, jednak do produkcji i dystrybucji maseczek zaangażo- wali się także pracownicy ANSWEAR i MEDICINE, którzy mimo napiętej sytuacji w branży nie rezygnują z działań pro publico bono. Pierwsze partie maseczek zostały już przekazane szpitalom w Krakowie. Całość znajdzie się w placówek do końca następnego tygodnia.

Obecna sytuacja jest trudna zarówno dla branży, jak i dla jej pracowników. Wierzymy jednak, że wspólny wysiłek, odpowiedzialność i wzajemne wsparcie przyczynią się do tego, że COVID-19 wkrótce zostanie pokonany, a nasze życie oraz praca wrócą do normalności.

Niesamowite inicjatywy

Łączą się kobiety duże i małe, one szyją, panowie pomagają, zgłaszają się którzy mają zbędne materiały i ci którzy mogą i pomogą maseczki rozwieźć i dostarczyć. Taka wzajemna pomoc ma wielką moc i ogromne efekty ale to wciąż mało…jeśli masz czas i możliwości, dołącz!

https://www.facebook.com/groups/496050651072881/?fref=mentions

 

Najlepsza instruktorka szycia, nieoceniona pomoc, dziękuję za materiały i wszystko? Magdalena Skocz ???Paulina Pałasz??dziękujemy bardzo ??

Publiée par Marta Stefanek sur Vendredi 20 mars 2020

 

 

Oceń artykuł
3 komentarze
  • Sara Fiolek 27 marca, 2020

    Cudowna inicjatywa świadcząca o olbrzymim zaangżowaniu ^^

  • khuyến mãi casino 7 kwietnia, 2020

    Obecna sytuacja jest trudna zarówno dla branży, jak i dla jej pracowników. Wierzymy jednak, że wspólny wysiłek, odpowiedzialność i wzajemne wsparcie przyczynią się do tego, że COVID-19 wkrótce zostanie pokonany, a nasze życie oraz praca wrócą do normalności.

  • Beata Dmowska 7 kwietnia, 2020

    Skąd wytrzasnąć bezpieczne i skuteczne materiały?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ