Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Jak rozwinąć globalny biznes z dowolnego miejsca na Ziemi?

Jak rozwinąć globalny biznes z dowolnego miejsca na Ziemi?

Świat nowych technologii pozwala na stworzenie czegoś od zera dzięki możliwościom jakie roztacza globalna sieć. Przekonaj się sam.

Nowe modele biznesowe pozwalają na przekucie dobrego pomysłu w stabilne źródło dochodu niezależnie od tego gdzie znajduje się właściciel firmy, a gdzie klienci. Świat nowych technologii pozwala na stworzenie czegoś od zera dzięki możliwościom jakie roztacza globalna sieć. Obecnie istnieje możliwość stworzenia globalnego systemu IT działającego w kilkunastu lokalizacjach na całym świecie, za pomocą jednego laptopa.

business-561388_640

fot. materiał prasowy

Z badania przeprowadzonego przez firmę Nielsen Polska, wynika że Polacy coraz bardziej są zainteresowani zakładaniem własnych firm. Prawie 70 proc. naszych rodaków chciałoby założyć własną firmę. Duch przedsiębiorczości szczególnie popularny jest wśród osób pomiędzy 14., a 29. rokiem życia.

Brakiem środków pieniężnych może powstrzymywać przyszłych przedsiębiorców przed zakładaniem własnej działalności. Uzyskanie wsparcia finansowego jest jednak możliwe z wielu źródeł. Korzystając z inkubatorów przedsiębiorczości, funduszy unijnych, funduszy inwestycyjnych lub prywatnych inwestorów rozwinęło się w Polsce wiele startupów. Zewnętrzne finansowanie otrzymały między innymi Base, Estimote. Warto zastanowić się, w jakim czasie poszukiwać zewnętrznego kapitału i czy jest on niezbędny. Alternatywą jest samosfinansujący się startup, którego przykładem jest Codewise.

Kolejnym czynnikiem powodującym obawę przed otwarciem biznesu jest brak wiedzy o przedsiębiorczości, działaniach i postawach. Dlatego ważne jest tworzenie przestrzeni, w której spotykają się praktycy biznesu oraz startupowcy. Wiedza płynąca z doświadczenia przekazywana przez przedsiębiorców może zaoszczędzić wiele czasu, środków finansowych oraz uniknięcia znacznej ilości błędów.

Biorąc pod uwagę świat nowych technologii, który otwiera przed przyszłymi przedsiębiorcami wiele możliwości – powstało przedsięwzięcie takie jak Małopolski Festiwal Innowacji, którego Patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Gospodarki, Województwo Małopolskie. W ramach festiwalu, już 28 maja odbędzie się Codewise Open House, na którym eksperci wprowadzą zainteresowanych w globalny świat nowych technologii oraz marketingu internetowego. Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Rejestracja na Open House.

Chcesz wziąć udział w spotkaniu 28 maja o godzinie 15:00? Szczegółów szukaj na stronie codewise.com/openhouse

***
Codewise jest liderem w branży Marketingu i Nowych Technologii, z siedzibą w Krakowie, Polsce. Od 2011 roku jest działania skierowane są w obrębie rozwijania inteligentnego ruchu oraz śledzenia wydajności narzędzi marketingowych, zawierających jej produkty Zeropark i Voluum.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ