Saturday, April 1, 2023
Home / Uroda  / Jak rozmawiać o seksie?

Jak rozmawiać o seksie?

Kobiety, emancypacja i seks, czyli o czym i jak rozmawiać, jeżeli chcemy rozmawiać o seksie. Odkryj w sobie kobietę seksualną i rozwiąż język swojej waginie!

jak rozmawiac o seksie

Kobiety, emancypacja i seks, czyli o czym i jak rozmawiać, jeżeli chcemy rozmawiać o seksie. Odkryj w sobie kobietę seksualną i rozwiąż język swojej waginie!

Kobiety, emancypacja i seks, czyli o czym i jak rozmawiać, jeżeli chcemy rozmawiać o seksie. Odkryj w sobie kobietę seksualną i rozwiąż język swojej waginie!

jak rozmawiac o seksie

Kobiety, emancypacja i seks, czyli o czym i jak rozmawiać, jeżeli chcemy rozmawiać o seksie. Odkryj w sobie kobietę seksualną i rozwiąż język swojej waginie! Fot. Ryan Aréstegui, sxc.hu

Jeśli:
-chcesz otwarcie porozmawiać o seksie i seksualności, ale nie masz z kim albo uważasz, że to temat rzeka i warto poszerzać krąg osób, z którymi chcesz o tym rozmawiać,
-do tej pory traktowałaś seksualność po macoszemu, ale teraz chcesz jej poświęcić trochę uwagi,
-nie czujesz się całkiem pewnie ze swoją seksualnością,
-kochasz siebie jako kobietę seksualną, ale nie masz z kim podzielić się swoją radością,
-przebywasz w towarzystwie, które mogłoby opacznie zinterpretować wszelkie próby porozmawiania o „tych sprawach”,
-chcesz przełamać zaszczepione Ci szkodliwe schematy dotyczące seksualności,
-lub po prostu masz ochotę na dzień w intrygującym kobiecym towarzystwie
to ten warsztat jest dla Ciebie!

 

Opinie o warsztacie:
„Najchętniej napisałabym, że udział w warsztacie odmienił moje życie, ale nie chcąc zbyt dramatyzować, powiem tylko, że bardzo dużo dało mi to spotkanie, choć początkowo kierowała mną wyłącznie ciekawość „jak to może wyglądać”, bo z mówieniem o seksualności jako takiej nie miałam i nie mam problemu. Jeżeli któraś z Was ma jeszcze obawy i wciąż zastanawia się czy powinna wziąć w tym udział, odpowiadam: TAK! To ogromna szansa na spotkanie z kobietami, takimi, jak Ty, przegadanie wielu wątpliwości, a przede wszystkim na poznanie siebie, i na chwilę refleksji. Dziewczyny i Kobiety – bardzo polecam!” – Nat Gru

„Jeśli którakolwiek z Was waha się nad wzięciem udziału w warsztatach, to chcę rozwiać wszelkie wątpliwości. Warsztaty były dla mnie niesamowitym przeżyciem. Po raz pierwszy miałam okazję zastanowić się, czym jest dla mnie kobiecość i seksualność, a to wszystko w fantastycznej, inspirującej atmosferze. Odkryłam, że tak naprawdę nie mam się czego bać lub wstydzić, a otwarta rozmowa o seksie jest oczyszczająca i pozwala otworzyć się na nowe doświadczenia. Warsztaty zostawiły duży niedosyt i gdybym mogła wziąć w nich udział jeszcze raz, nie wahałabym się ani sekundy.” – Magda

„Warsztaty pozwalają się oswoić z otwartym mówieniem o swojej seksualności – bez eufemizmów, domyślania się itd. Pozwalają umieścić waginę w centrum kobiecości jako jej źródło – zrywają z taką optyką, w której wagina to coś wstydliwego i zdemonizowanego jednocześnie. Obalają stereotypy seksualne (że np. masturbacja umniejsza satysfakcję z seksu z drugą osobą) i pozwalają analitycznie spojrzeć na patriarchalną kulturę, w której ciało kobiety należy do mężczyzny a nie do niej samej. Polecam!” – Ewa

 

Powiedz słowo 'pochwa’. Jak się czujesz, wypowiadając to słowo?
Lubisz je? Wypowiadasz z łatwością? A może Cię krępuje, zawstydza, obrzydza? Może brzmi w Twoich uszach okropnie. A słowo 'wagina’?

Często spotykam się z opinią, że o tym po polsku nie da się rozmawiać, bo nie ma ładnego języka. Nawet nie ma neutralnych określeń na kobiece genitalia.

Według mnie – da się mówić. Ale aby tak było, trzeba wykonać pewną pracę – kilka słów poznać, kilka odczarować, do kilku się przekonać i – w przyjaznej atmosferze – przećwiczyć ten nowy język. Po to właśnie jest ten warsztat. Żebyśmy umiały pewnie i wprost mówić o naszych ciałach, doświadczeniach i potrzebach i seksualności jako takiej. Nie tylko z parter(k)ami, ale także z przyjaciółmi, dziećmi, znajomymi – gdy zajdzie taka potrzeba. Bo ona jednak często zachodzi.

Dlaczego warsztat? Bo zakładam, że ani szkoła, ani dom rodzinny nie dają nam narzędzi do mówienia o seksualności, nie dają także przyzwolenia, żeby swobodnie rozmawiać o wielu jej aspektach.

Jeśli dziś nie przechodzi ci przez usta słowo 'wagina’ – nie przejmuj się. Mi też kiedyś nie przechodziło. Przez to, że nie umiałam mówić o seksualności, żyłam tak, jakby ona nie istniała i wiele traciłam… Jeśli i Ty czujesz, że czegoś nie masz, że coś tracisz, bo Twój język albo się stale plącze albo przeciwnie – w ogóle się nie chce rozplątać, przyjdź na warsztat! Będziemy na nim rozmawiać, obalać mity (np. mit orgazmu), dawać sobie przyzwolenie na bycie sobą – kobietami, które mają waginy, łechtaczki i potrzeby seksualne. To właśnie po to ten warsztat, abyśmy już nigdy nie musiały się wstydzić swoich ciał, hamować w wypowiadaniu pragnień ani ukrywać tego, kim jesteśmy i co czujemy.

Na warsztacie będziemy miały możliwość zastanowienia się nad swoją seksualnością i rozmów o niej w życzliwym gronie. Będziemy rozmawiać o wszystkich aspektach seksualności. Z uwagą i cierpliwością. Bez dawania cudownych rad i bez oceniania.

Na tym warsztacie nie dostaniesz recepty na to, jak osiągnąć orgazm, nie poznasz też nowych technik seksualnych. Nie będzie rozbierania, seksu ani praktycznych zajęć z masturbacji.:) Będzie za to dużo śmiechu i zabawy, dużo możliwości do słuchania i mówienia o prawdziwym kobiecym doświadczeniu seksualności. Czas skończyć z mitami serwowanymi przez kolorowe gazety, harlekinowskie romanse i plotkarskie portale. Będzie czas na emancypację i myślenie o tym, o czym „grzecznym dziewczynkom myśleć nie wypada”.

Kraków: 30 czerwca 2012, g. 10-19. Wrocław: 7 lipca 2012, g. 11-20. Więcej na seksualnosc-kobiet.pl/warsztaty

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • a3 banner 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More here on that Topic: miastokobiet.pl/jak-rozmawiac-o-seksie/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ