Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak rower cargo pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze?

Jak rower cargo pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze?

Może wyruszysz na zakupy takim stylowym wehikułem?

Rower cargo

fot. Freepik

 Mobilność to coś, bez czego trudno funkcjonować w dzisiejszych czasach. Staramy się, aby dojazd do pracy, sklepu – innymi słowy podróż z punktu A do punktu B – był łatwy i przyjemny. Czy można osiągnąć do bez samochodu? Oczywiście, że tak! Doskonałym rozwiązaniem jest rower cargo, zarówno w wersji klasycznej, jak i elektrycznej. Jest to jednoślad z dołączoną skrzynią, umożliwiającą przewóz dzieci, zakupów, bagaży czy nawet zwierząt

 

Jak taki pojazd pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze? Oto kilka przykładów:

Taniej bez tankowania

Rowery cargo w przeciwieństwie do pojazdów z silnikami spalinowymi nie potrzebują (aktualnie bardzo drogiego) paliwa. Jeśli więc wizyty na stacji benzynowej przysparzają Ci tylko niepotrzebnych nerwów i zmartwień, przemyśl zakup jednośladu w wersji cargo. Będzie to ogromna oszczędność, zarówno pieniędzy, jak i czasu. Dodatkowo przyczynisz się do zmniejszenia ilości spalin, co z pewnością wesprze pracę ekologów mającą na celu ochronę środowiska.

Opłacalny zakup

Rynek rowerów towarowych wciąż się rozrasta – coraz więcej firm oferuje ich sprzedaż bądź wypożyczenie. Wybierając model należy przede wszystkim starać dopasować się go do swoich potrzeb. Zależnie od rodzaju i producenta, ceny takich pojazdów wahają się w granicach 4-6 tysięcy złotych. Wersja ze wspomaganiem elektrycznym jest droższa, lecz wciąż bardziej opłacalna niż zakup samochodu. Można także szukać tańszych, używanych rowerów cargo – Internet jest pełen możliwości i kto wie  może właśnie tam czeka na Ciebie wymarzony jednoślad.

Brak opłat za parkowanie

Płatne strefy parkowania to utrapienie kierowców – zwłaszcza tych, którzy pracują w centrum miasta. Łatwo jednak zaoszczędzić te pieniądze poruszając się rowerem towarowym – pojazdem, który można zaparkować praktycznie wszędzie i to bez żadnych opłat. Jedynym ewentualnym wydatkiem może być zakup blokady rowerowej – zabezpieczenia, dzięki któremu nikt nie ukradnie Twojego jednośladu. Jest to jednak jednorazowe wydanie pieniędzy, które poskutkuje wieloletnim spokojem ducha – tak bezcennym w dzisiejszych świecie.

Małe koszty utrzymania

Utrzymanie roweru cargo nie różni się zbytnio od utrzymania zwykłego odpowiednika – jest więc dość tanie, zwłaszcza w porównaniu do samochodów. Należy serwisować go w razie usterek (na przykład związanych z pedałami), dbać o właściwy stan hamulców i co jakiś czas kontrolować ilość powietrza w oponach, a także ich zużycie. Zadbany rower cargo będzie pożytkiem na długie lata.

Oszczędzanie dzięki zdrowiu

Jeżdżenie rowerem to sprawdzony sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia. Nie tylko wpływa na rozrost mięśni, ale także wspomaga pracę układu odpornościowego. Dodatkowo może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, których nadmiar może przyczynić się do rozwoju przeróżnych chorób. Skutkiem używania roweru towarowego są więc rzadsze wizyty u lekarza, które prywatnie potrafią kosztować fortunę. Pamiętaj – w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Elektryczny rower cargo – czy to się opłaca?

Jazda na rowerze zwykle wiąże się ze sporą dawką wysiłku fizycznego – zwłaszcza w miejscach górzystych czy na nierównej drodze. Z myślą o osobach, którym mogłoby sprawiać to trudność, powstały jednoślady wyposażone w elektryczne silniki, wspomagające użytkownika. Jest to pomocne zwłaszcza w przypadku rowerów cargo, których masa (często ze względu na przewożony towar) jest większa niż klasycznego pojazdu. Koszt przejechania 100 kilometrów takim rowerem to mniej niż złotówka, a w pakiecie jest również przyjazność dla środowiska. Doskonała oferta!

Podsumowanie

Rower cargo w niedalekiej przyszłości może okazać się ważnym ogniwem ekologistki w transporcie. Ma wiele zalet – jest tani w utrzymaniu, nie trzeba go tankować, a co najważniejsze – posiada pakowną skrzynię o szerokim zastosowaniu. Zakup roweru towarowego to inwestycja, która zwraca się nie tylko w pieniądzach, ale również w zdrowiu i lepszym samopoczuciu. Przekonaj się o tym sam, kupując rower cargo już dziś!

Sprawdź również naszą stronę https://urvis.bike/

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ