Sunday, April 21, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jak przystroić stół na komunię?

Jak przystroić stół na komunię?

Aranżacja stołu nie mniej ważna, niż smak potraw

Stół na komunię

fot. Photosforyou / Pixabay

Nie da się ukryć, że pierwsza Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla dziecka, ale także i dla rodziców. W momencie kiedy świętowanie przyjęcia dziecka do wspólnoty Kościoła nie odbywa się w specjalnie zaaranżowanym lokalu, wówczas to rodzice muszą zadbać o odpowiednie przygotowanie stołu. Nie chodzi jednak o to, by przygotować jedynie odpowiednie potrawy i tort. Trzeba przede wszystkim postarać się, by komunijny stół był odpowiednio przybrany. Zatem jak można przystroić stół na komunię?

 

Serwetki komunijne na stół

Pierwszym krokiem jaki rodzice mogą podjąć to zakup odpowiednich serwetek komunijnych. Dlaczego? Otóż nie tylko będą one spełniały rolę praktyczną dla gości, ale równocześnie będą one nietuzinkową i oryginalną ozdobą komunijnego stołu. Jednak jakie powinny być serwetki na komunię? Oczywistym jest fakt, że powinny on przybierać barwę białą- to właśnie ten kolor jest dominujący podczas Komunii Świętej, a także jest swoistym symbolem czystości i niewinności. Warto jednak postarać się, by serwetki nie były zwykłe. W praktyce można obecnie na rynku wybrać wiele różnorodnych wzorów i modeli. Największą uwagę rodzice powinni jednak poświęcić modelom z ozdobną koronką, a także nadrukiem hostii, która dodatkowo będzie ozdobiona brokatem. Taki serwetki na komunię z pewnością zagwarantują gościom, którzy są zgromadzeni przy stole, prawdziwie podniosły nastrój.

Stół na komunię ‒ odpowiednia zastawa stołowa

Skoro już wiadomo, że serwetki na komunię stają się absolutnym must have, to warto również zwrócić uwagę na zastawę stołową. Zwykle wybiera się białe naczynia, z grubego szkła. Niemniej jednak warto unikać zbyt wyrazistych wzorów i innych kolorów na zastawie stołowej. Skoro serwetki na komunię, będą pięknie połyskiwać i mienić się w dziennym świetle, wówczas zastawa stołowa powinna być utrzymana w jak najbardziej stonowanej wersji. Półmiski i talerze na których serwowane będą dania, również powinny stylistycznie nawiązywać do zastawy stołowej, przeznaczonej dla gości.

Aranzacja przestrzeni na stole komunijnym

Komunia Święta to prawdziwa okazja do celebrowania. Wówczas na stole komunijnym aż mieni się od różnego rodzaju dan i potraw, które serwowane są jednocześnie. Okazuje się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Warto postawić na odpowiednią aranżację, w której zostawimy gościom odpowiednio dużo miejsca na to, by mogli się oni czuć swobodnie i z radością spożywać przygotowane potrawy. W pierwszej kolejności serwuje się zawsze przystawki, a następnie dania główne. Dopiero po zebraniu ich ze stołu, można podać kolejne potrawy w postaci sałatek lub deserów.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ