Friday, July 19, 2024
Home / Kuchnia  / Jak przyjemnie rozpocząć dzień? Muzyka, prysznic i… śniadanie

Jak przyjemnie rozpocząć dzień? Muzyka, prysznic i… śniadanie

Czy nie jest Ci bliska sytuacja, kiedy rano dzwoni budzik, a Ty nie masz siły na to, aby go wyłączyć, a tym bardziej na to, aby wstać? Pora to zmienić!

fot. materiały prasowe

Czy nie jest Ci bliska sytuacja, kiedy rano dzwoni budzik, a Ty nie masz siły na to, aby go wyłączyć, a tym bardziej na to, aby wstać? Jeśli tak właśnie jest, znaczy, że koniecznie musisz zmienić swoje poranne przyzwyczajenia, bowiem poranek to najpiękniejsza część dnia! Jest to pora, kiedy zarówno Twój umysł, jak i ciało budzą się na nowo do życia i powinny być w pełni gotowe do podejmowania nowych wyzwań. Czy perspektywa tylu niespodzianek, które może przynieść nowy dzień, nie jest dla Ciebie kusząca?

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Dobry humor o poranku? Podstawa sukcesu!
Jak mawiał wybitny francuski scenarzysta i dramatopisarz, Marcel Achard:

Ludzie wierzą, że aby zdobyć sukces trzeba wcześnie wstawać. Otóż nie – trzeba wstawać w dobrym humorze!

Badania naukowców już wielokrotnie potwierdziły to, jak dobroczynny wpływ na nasze działanie i osiąganie wyznaczonych celów ma rozpoczęcie dnia w dobrym humorze. Dobry poranek to nie tylko klucz do sukcesu, ale także do zachowania optymistycznego nastawienia przez resztę dnia. Jak zatem rozpocząć nowy dzień, aby móc cieszyć się dobrym humorem i zrealizować wszystkie plany? Otóż zaraz po obudzeniu trzeba zapewnić sobie odrobinę przyjemności, która wywoła uśmiech na twarzy i doda energii już w pierwszych chwilach po opuszczeniu błogiej krainy snów.

Poranne muzyczne inspiracje
Dobrym pomysłem może być poranek w towarzystwie ulubionej muzyki. Ważne, aby muzyka była skoczna, energetyczna i działała motywująco na powoli wybudzający się organizm. Jej rodzaj oczywiście uzależniony jest od indywidualnego gustu i tego, na jaką piosenkę mamy akurat ochotę. Muzykę należy włączyć tuż po przebudzeniu, choć niekoniecznie musi ona występować w charakterze budzika, gdyż jak powszechnie wiadomo, bardzo szybko może przestać być ulubioną…

Zimna woda siły doda!
Kolejną przyjemną czynnością powinien być prysznic, najlepiej chłodny. Jego największą zaletą jest niesamowite pobudzenie i spora dawka energii, która doskonale może zastąpić poranną kawę, gdyż działa w bardzo podobny sposób. Zimny czy też w łagodniejszej wersji chłodny prysznic o tej porze dnia gwarantuje pełną gotowość do działania, a kiedy połączymy go z zapachem ulubionego, pobudzającego zmysły żelu lub innego kosmetyku, zapewniamy sobie dodatkowo przyjemną aromaterapię. Ponadto prysznic doskonale wpływa na rozluźnienie mięśni, bardzo często naciągniętych podczas snu. Wspaniała dawka endorfin, które zostaną z nami przez cały dzień!

Poranna uczta dla podniebienia
I w końcu przychodzi pora na najważniejszą część poranka, czyli śniadanie. Jest to niezbędny posiłek, z którego nie można  zrezygnować nawet, kiedy brakuje nam czasu. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie Nutella, czyli pyszny czekoladowo-orzechowy krem. Jego składniki doskonale odpowiadają elementom pełnowartościowego śniadania. Znajdziemy w nim mleko, kakao i orzechy, czyli składniki, które dostarczają mnóstwa niezbędnych dla organizmu witamin i mikroelementów.

Nutella to także pyszny smak, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Śniadanie z Nutellą jest bardzo smaczne, a co najważniejsze można przygotować je szybko i w prosty sposób. Wystarczy posmarować kanapkę odrobiną kremu, by cieszyć się apetycznym posiłkiem.

Kiedy natomiast mamy odrobinę więcej czasu, możemy delektować się niezwykłym smakiem Nutelli, tworząc rozmaite słodkie, pobudzające dania, takie jak owsianka, naleśniki czy gofry, które w połączeniu z Nutellą zyskają nowe oblicze i sprawią olbrzymią przyjemność dla podniebienia.

Jak mawiał wybitny fizyk i noblista, Albert Einstein:
„Przyjemność rodzi energię”.

I właśnie dlatego śniadanie z Nutellą to zapowiedź wspaniałego dnia i doskonałego samopoczucia! Smacznego!

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ