Tuesday, May 28, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak przygotować skórę twarzy na nadejście wiosny?

Jak przygotować skórę twarzy na nadejście wiosny?

Sprawdź, jakie zabiegi medycyny estetycznej skutecznie odżywią i zregenerują skórę po zimie

Sprawdź, jakie zabiegi medycyny estetycznej skutecznie odżywią i zregenerują skórę po zimie / fot. materiały prasowe

Najczęstsze oczekiwania pacjentek względem zabiegów medycyny estetycznej to szybko widoczne, wyraźne efekty, które utrzymują się jak najdłużej. Za wszelką cenę staramy się również uniknąć długiej rekonwalescencji – chcemy jak najszybciej po zabiegu wrócić do codziennych zadań. Nierzadko elementem decydującym jest również ograniczony budżet. Przybliżamy działanie trzech zabiegów medycyny estetycznej jako odpowiedź na różne potrzeby skóry kobiet w różnym wieku. Jakie zabiegi najlepiej przygotują nawet wrażliwą cerę na nadejście wiosny?

Sprawdź, jakie zabiegi medycyny estetycznej skutecznie odżywią i zregenerują skórę po zimie / fot. materiały prasowe

Mezoterapia – dogłębne nawilżenie kwasem hialuronowym
Bez względu na wiek, skóra twarzy po tygodniach smagania zimowym wiatrem będzie wymagać odpowiedniego nawilżenia. Nawet jeżeli nie mamy jeszcze utrwalonych zmarszczek, na przesuszonej skórze wokół oczu i ust pierwsze linie będą bardziej widoczne. Mezoterapia to zabieg polegający na iniekcji odżywczych substancji wygładzających za pomocą mikro igły na całej powierzchni twarzy, dekoltu lub szyi. Delikatne nakłucia nie pozostawiają trwałych śladów na skórze. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego mogą pojawić się drobne bąble w miejscach iniekcji – preparat jednak szybko rozprowadza się pod skórą, nie powodując wyłączenia pacjenta z życia.
– Głównym składnikiem preparatów stosowanych w mezoterapii jest nawilżający nieusieciowany kwas hialuronowy. Dodatkowo produkt typu skin booster może zawierać witaminy A, C i E, które wspomagają regenerację, zapobiegają powstawaniu wolnych rodników i stymulują syntezę kolagenu. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych produktów o różnych właściwościach, mieszanka dobierana jest indywidualnie do potrzeb skóry pacjentki” – wyjaśnia dr Łukasz Bełza, specjalista medycyny estetycznej z kliniki Nowa Estetyka we Wrocławiu. Efekt mezoterapii kwasem hialuronowym to gładka, jędrna skóra, niczym po delikatnym liftingu twarzy. Można liczyć na wyrównanie kolorytu i redukcję niewielkich przebarwień.

Lasery frakcyjne – rewitalizacja skóry dojrzałej
Impulsy lasera frakcyjnego CO2 działają niezwykle precyzyjnie, powodując miejscowe uszkodzenia komórek na odpowiedniej głębokości. Energia zostaje pochłonięta przez cząsteczki wody zawarte w komórkach skóry, które z kolei obumierają. Takie mikro uszkodzenia stymulują sąsiadujące zdrowe komórki do namnażania oraz produkcji nowego kolagenu i elastyny. Tkanka pozbywa się martwych, odwodnionych komórek w przeciągu 2-14 dni – wtedy dochodzi do złuszczenia naskórka i wcześniej powstałych strupków. Natomiast znieczulenie kremem czyni laseroterapię komfortową.
– Zabieg laserem frakcyjnym idealnie sprawdzi się w przypadku skóry dojrzałej, gdzie problemem jest wiotka skóra i ziemista cera. Dodatkowym efektem będzie redukcja zmarszczek mimicznych i efektów fotostarzenia, również na delikatnej skórze wokół oczu. Laser frakcyjny sprawdza się w zabiegach odmładzających na całe ciało, dlatego innymi wskazaniami będą usuwanie rozstępów, ujędrnienie skóry brzucha i ud, redukcja blizn potrądzikowych – kontynuuje dr Bełza.
Ze względu na fakt, iż zabiegi laserem najlepiej przeprowadzać w seriach co 3-6 tygodni, a po ich działaniu skóra wymaga odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV, wczesna wiosna to ostateczny czas na rozpoczęcie leczenia. Terapię można wtedy zakończyć jeszcze przed nadejściem lata, kiedy szczególnie zależy nam na pięknym wyglądzie.

Odzyskaj utraconą objętość i kontur ust
Choć zabiegi kwasem hialuronowym można bez obaw wykonywać przez cały rok, to właśnie wiosną wiele pacjentek decyduje się na zabieg powiększenia i modelowania ust. Dedykowane preparaty na bazie hialuronu pozwalają zniwelować asymetrie, podnieść opadnięte kąciki ust i zwiększyć objętość czerwieni wargowej. Usieciowany kwas hialuronowy poprawia kontur ust i zapewnia doskonałe nawilżenie poprzez wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu przywrócona zostaje ich naturalna czerwień. Kwas hialuronowy wstrzyknięty w usta pozwala również zniwelować delikatne zmarszczki wokół nich, dzięki czemu cała twarz wygląda młodziej. Efekt działania utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Jeżeli jesteś wrażliwa na ból, zabieg może poprzedzić nałożenie kremu z lidokainą.

Konsultacja medyczna dr Łukasz Bełza, klinika estetyki Nowa Estetyka, ul. Biskupia 4/2, 50-148 Wrocław, tel. 796 663 006.
Więcej informacji znajdziesz na: www.nowaestetyka.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ