Powiększenie piersi, o czym pamiętać
Zastanawiasz się nad powiększaniem piersi. Jesteś pełna obaw? Spójrz jak należy się przygotować, żeby uniknąć niespodzianek.

Wybór wielkości implantu zależy od kobiety, ale lekarz zawsze będzie zalecał takie powiększenie piersi, które nie zaburzy naturalnych proporcji ciała pacjentki. / fot. fotolia
Powiększanie biustu nie jest dzisiaj niczym niezwykłym, ale nie można zapominać, że wszczepienie implantów jest poważną operacją chirurgiczną. Wymaga to odpowiednich przygotowań, trzeba się też liczyć z tym, że lekarz z różnych względów może odmówić wykonania takiego zabiegu.

Wybór wielkości implantu zależy od kobiety, ale lekarz zawsze będzie zalecał takie powiększenie piersi, które nie zaburzy naturalnych proporcji ciała pacjentki. / fot. fotolia
Wybór lekarza
Wybierając lekarza, należy się kierować jego doświadczeniem zawodowym, a nie tylko ceną. Każda operacja wiąże się z ryzykiem, dlatego lekarz musi odpowiedzieć nam na wszystkie pytania związanie z zabiegiem powiększenia piersi. Pacjentka ma prawo do informacji, jaką metodą będzie przeprowadzana operacja oraz jakie implanty zostaną jej wszczepione. Pytać należy nie tylko o sam zabieg, lecz także o okres rekonwalescencji i ewentualne powikłania. Wybór wielkości implantu zależy od kobiety, ale lekarz zawsze będzie zalecał takie powiększenie piersi, które nie zaburzy naturalnych proporcji ciała pacjentki. Warto pamiętać, że lekarz nie jest cudotwórcą i tylko powiększa nasze piersi, a nie zmienia całe życie na lepsze.
Niezbędne badania
Przed zabiegiem lekarz powinien zleci wykonanie szeregu szczegółowych badań. W gabinecie chirurgii plastycznej www.drchecinski.pl, który przeprowadza operacje powiększania piersi, kieruje się pacjentkę na dokładne badania krwi i serca, dodatkowo przeprowadzana się także konsultację z anestezjologiem. W przypadku takiego zabiegu wymagane jest również aktualne RTG klatki piersiowej oraz USG piersi. Najczęściej te badania można zrobić na miejscu, w klinice chirurgii plastycznej – jeśli takiej możliwości nie ma, badania musimy wykonać na własną rękę.
Profilaktycznie warto się również zaszczepić przed wirusowym zapaleniem wątroby typu B. Co ważne, lekarz prowadzący zwraca uwagę nie tylko na zdrowie fizyczne, lecz i psychiczne, dlatego osoby cierpiące na przykład na depresję najprawdopodobniej spotkają się z odmową wykonania operacji.
Ostatnie przygotowania
Na około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem trzeba odstawić leki zawierające serotoninę, aspirynę, witaminę E, środki pobudzające. Można za to sięgnąć po preparaty z witaminą K, dzięki którym opuchlizna i siniaki będą szybciej znikać. Zalecane jest odstawienie alkoholu, bo ten źle wpływa na krzepnięcie krwi, co zwiększa ryzyko związane z operacją. Niewskazane są także papierosy, ponieważ spowalniają one proces gojenia się ran. W dniu operacji nie można zakładać szkieł kontaktowych, malować paznokci i nakładać makijażu, nie należy też jeść ciężkostrawnych posiłków oraz pić kawy.