Sunday, April 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak przygotować imprezę i nie zbankrutować? Poradnik

Jak przygotować imprezę i nie zbankrutować? Poradnik

Jak oszczędzić na imprezie?

impreza

Jak to zrobić tanio? / fot. materiały prasowe

Sezon letni to moment, w którym częściej wychodzimy z domu, ale także taki, w którym lubimy organizować imprezy i spotkania dla rodziny i znajomych. Nic dziwnego – piękna pogoda, ciepłe wieczory i więcej wolnego czasu to czynniki, które sprzyjają międzyludzkiej integracji. Niestety, jak każde przyjęcie, także to letnie może pochłonąć sporo środków. Jak przygotować domówkę i nie zbankrutować? Na co stawiać? Podpowiadamy!

Pizza na ratunek

Jedzenie. To chyba najważniejszy element każdej imprezy. Bez dobrych przekąsek i smacznego poczęstunku nie obejdzie się żadne domowe spotkanie. Żeby mieć pewność, że wszyscy goście będą zachwyceni naszymi propozycjami i że nikt nie wyjdzie od nas głodny, warto stawiać na ponadczasowe, uwielbiane przez wszystkich klasyki. Jednym z takich dań jest oczywiście pizza. Niewielkie jest prawdopodobieństwo, że odwiedzi nas ktoś, kto nie jest fanem tej włoskiej potrawy.

 

Pizza jest wygodnym i szybkim przysmakiem i, co bardzo ważne, występuje w setkach wariacji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wegetarianie doceniają ją za warzywne dodatki, a mięsożercy kochają za ulubione składniki na szczycie. Istotnym faktem jest również szeroka dostępność tego dania. Możemy przyrządzić je sami lub zamówić w jednym z lokali. Pizza w Chorzowie potrafi być tak samo dobra, jak te jedzona w słonecznej Italii. Pizzerie w Chorzowie, Gdańsku czy Poznaniu oferują doskonałe menu w atrakcyjnych cenach. Idealne na letnie imprezy.

Bąbelki

Jak zabawa, to napoje. W zależności od tego, jaki typ balowania uprawiamy, możemy wprowadzić w życie formułę BYOB, czyli „przyjdź ze swoją butelką” lub zaoferować gościom szeroki wybór barowych smakołyków. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, a nie wyprawiamy klasycznych imienin, spokojnie możemy liczyć na to, że goście przyjdą z własnymi napitkami. Warto jednak pamiętać, by wcześniej uprzedzić wszystkich o formule spotkania. Tak, by nikt nie został z pustymi rękami! Dobry gospodarz pamięta o zapominalskich. Zaopatrzmy się więc w kilka butelek – na wszelki wypadek. Wszyscy przecież powinni bawić się równie dobrze.

Pamiętaj o innych!

Dobra zabawa to taka, w której uczestniczą bliscy sobie, darzący się sympatią ludzie. O ile takich właśnie mamy zamiar zaprosić do siebie do domu, nie musimy nadmiernie przejmować się wystrojem, porządkiem czy brudnymi oknami. Liczy się to, że jesteśmy razem! A do tego dobre jedzenie, pizza z Chorzowa lub Krakowa, ciekawe przekąski, dobre wino lub kraftowe piwa i zabawa na całego gwarantowana. Pamiętajmy tylko, by zachować umiar. Jeśli nie mieszkamy w samotni pośrodku niczego, zapewne nasi sąsiedzi nie chcą słuchać śpiewów do rana. Szanujmy wszystkich, a każda impreza będzie udana.

 

źródło: Partner MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ