Thursday, July 18, 2024
Home / Rozwój  / Relacje  / Jak przyciągnąć miłość? Prawo przyciągania

Jak przyciągnąć miłość? Prawo przyciągania

Sprawdź, jak przyciągnąć miłość konkretnej osoby

szczęśliwa para

Jak przyciągnąć miłość? Fot. Adobe Stock

Niektóre dziewczynki marzą, że kiedyś spotkają księcia, który prawdziwie się w nich zakocha, posadzi na białym koniu, a następnie zawiezie do krainy, gdzie problemy nie istnieją. A potem dorastają, miłość nie nadchodzi, marzenie pozostaje tylko marzeniem. Czy możemy coś zrobić, by to zmienić? Jeżeli jesteś ciekawa, jak przyciągnąć miłość, sprawdź 3 sprawdzone sposoby

 

Marzenia o miłości i akceptacji są czymś zupełnie normalnym – znajdują się nawet w piramidzie potrzeb Maslova, czyli podstawowych pragnień każdego człowieka. Gdy jednak miłość nie pojawia się długo, stajemy się sfrustrowane, a po głowie kołaczą się nam czarne myśli. Co jest ze mną nie tak? Dlaczego wszyscy dookoła są szczęśliwi, a ja nie mogę? 

Często właśnie przez skupienie myśli nie na tym, co jest dla nas dobre, miłość nie pojawia się na horyzoncie. Wynika to z prawa przyciągania, które opisywała m.in. Rhonda Byrne, australijska pisarka, w książce „Sekret” (2006). Z definicji prawo przyciągania posiada wiele zasad. Stosując się do niego należy przede wszystkim pamiętać, że energia, którą wysyłamy w świat, wraca do nas. Oznacza to, że powtarzając sobie przez cały czas, że jesteśmy do niczego, tylko blokujemy przepływ dobrej energii. Jesteśmy tym, o czym myślimy, dlatego jeżeli zastanawiasz się, jak przyciągnąć miłość konkretnej osoby, spróbuj najpierw zastosować się do kilku prostych zasad.

Przeczytaj koniecznie:
Prawo przyciągania – klucz do wymarzonego życia (wywiad z Olgą Bernacką)

Prawo przyciągania miłość

Jeżeli chcesz otrzymać od świata miłość drugiego człowieka, musisz sama być przekonana, że na nią zasługujesz. Nie od czasu do czasu, lecz ciągle – musisz wierzyć, że miłość do ciebie przyjdzie. Nie obejdzie się więc bez pracy nad sobą. Wszechświat nie da ci osoby, która naprawi twoje wady, jeżeli sama najpierw nad nimi nie popracujesz. Aby przyciągnąć miłość:

1. Uwierz w siebie 

Brzmi jak truizm? Nie w przypadku poszukiwania miłości. Negatywne zdanie na swój temat i ciągłe powtarzanie, że jesteś do niczego, sprawia, że wysyłasz w świat mnóstwo złej energii, która wraca w postaci toksycznych ludzi czy złych wydarzeń. Nie pomaga też bycie zbyt emocjonalnym. Zamiast tego spróbuj wyobrazić sobie, jakiej partnerki szuka twój ideał. Mądrej, wysportowanej? A może przynajmniej szczęśliwej? Otocz się osobami, wśród których możesz poznać ciekawą osobę, miej oczy szeroko otwarte i wysyłaj do innych dużo dobrej energii.

2. Dowiedz się, czego chcesz

Zidentyfikuj swoje marzenia. Bo jeżeli już się pojawi ten ukochany, skąd mamy wiedzieć, że to właśnie to? Postaraj się lepiej sprecyzować to, czego oczekujesz od losu. Jak ma wyglądać twój partner? Jak chcesz się przy nim czuć? Przy okazji postaraj się, by twoje oczekiwania były realne do spełnienia. Poszukiwanie księcia z dzieciństwa może skończyć się przeoczeniem szansy na wspaniałą relację.

3. Odpuść 

Gdy już wiesz, czego pragniesz, po prostu poddaj się życiu. Skup się na swoim szczęściu i celach. Może przy okazji odkryłaś nową pasję? Lub zauważyłaś, co w twoim życiu sprawiało, że nie mogłaś być szczęśliwa? Jeżeli tak jest, nie myśl obsesyjnie o posiadaniu partnera czy partnerki. Zapewne wiele razy poczułaś, że coś rozwiązało się, gdy przestałaś o tym myśleć.

Prawo przyciągania konkretnej osoby

Każdy z nas posiada własną wolę, która jest wolna i ciężko jest na nią wpłynąć. Możemy myśleć o danej osobie każdego dnia i mimo to nie zbudować z nią żadnej relacji. Nikt nie zabroni nam jednak próbować. Należy robić to jednak ze świadomością, że możemy jedynie stracić czas. Miłość jest jednak ślepa i bywa, że całkowicie pozbawi nas jasności myślenia. Aby nie tracić całych dni na zastanawianie się, co jeszcze możemy zrobić, by w końcu być z obiektem naszych westchnień, możemy wyznaczyć na to określoną godzinę w ciągu dnia. Wtedy możemy próbować przyciągać tę osobę myślami, układać scenariusze, lub też… Manifestować. 

 

Sprawdź też: Czym jest szczęście? Poznaj ten jeden kluczowy składnik

 

Jak manifestować miłość?

Rhonda Bryne w książce „Sekret” opisała, jaki wpływ na nasze życie może mieć manifestowanie – czyli przyciąganie do siebie myślami wszystkiego, co chcemy umieścić w naszym życiu. Manifestować możemy zdrowie, szczęście czy powodzenie na egzaminie, szczególnie popularna jest jednak manifestacja miłości. Jak robić to prawidłowo? O to, jak manifestować miłość zapytaliśmy naszą tarocistkę, Anitę Kostanę:

– Mogę odpowiedzieć na to pytanie, bazując na tym, co wskazują karty, których używam do pracy. Dla manifestowania miłości ważne jest podwyższenie swoich wibracji – to, jaką energią wibrujemy, jest tym co przyciągamy. Co to znaczy? To po prostu czucie się dobrze w swojej skórze, to dostrzeganie piękna i ciepła we wszystkim co nas otacza, ale nie na poziomie myśli i intelektu.

Aby „prawo przyciągania” zadziałało, trzeba to poczuć całym sobą. By dojść do tego stanu, trzeba dać wpierw sobie tą miłość i umieścić siebie na pierwszym miejscu. Warto też otworzyć się na nowości, sprzątając to co już stare – byłych chłopaków, którzy nie odpisują, strefy friendzonów bądź friends with benefits. Spędź ten czas kochając siebie i nie marnuj energii na coś, z czego i tak nic nie będzie.

 

Dobrym pomysłem jest także spisanie na kartce cech partnera, które chciałabyś odnaleźć. Zastanów się jak będziecie razem spędzać wieczory, jak będzie się zachowywał, by cię pocieszyć? Jakie cechy w nim cenisz? W jaki sposób wygląda komunikacja? Zapal świece, puść relaksacyjną muzykę i uzupełnij swój romantyczny dziennik – wyjaśnia Anita Kostana.

A czy manifestacja miłości konkretnej osoby, której uwagę chcemy na siebie ściągnąć, jest skuteczna? Dzięki manifestacji możemy wysyłać do tej osoby więcej dobrej energii, nie możemy jednak wpłynąć na jej świadome działania. Zawsze warto jednak próbować – być może dzięki naszej otwartości, szczerości i pracy nad sobą, nasza ukochana lub ukochany zwróci na nas uwagę.

Afirmacja miłości – czy działa?

Afirmacje miłości to konkretne frazy jakie powtarzamy, by przyciągnąć do siebie miłość drugiego człowieka. Afirmacja miłości, a także zdrowia, radości i czego tylko potrzebujemy jest ważna i może znacząco wpłynąć na nasze poczucie własnej wartości i stan emocjonalny. Powtarzając sobie regularnie, że czujemy się szczęśliwi, możemy poprawić swój humor na tej samej zasadzie, jak narzekaniem możemy znacząco go obniżyć. Afirmowanie zalecane jest nawet przez psychologów, jako ćwiczenie do stosowania równolegle z medytacją lub nawet w czasie jej trwania. Poznaj 22 skuteczne afirmacje na miłość i wypróbuj moce ich działania.

 1. Kocham siebie taką, jaką jestem;
 2. Otwarcie przyjmuję miłość, jaką daje mi świat;
 3. Przyciągam tylko zdrowe relacje;
 4. Przez cały czas jestem kochana;
 5. Odpuszczam przeszłość i skupiam się na teraźniejszości;
 6. Jestem otoczona miłością;
 7. Mój partner już czeka na mnie i moją miłość;
 8. Zasługuję na zdrowy związek;
 9. Jestem gotowa na obdarzenie kogoś miłością;
 10. Moje serce jest otwarte dla bratniej duszy;
 11. Nie poszukuję miłości desperacko, ponieważ i tak się pojawi;
 12. Jestem wdzięczna za każdą miłość, jaką otrzymuję
 13. Kocham moje życie i chcę z niego czerpać;
 14. Dzielę się moją miłością z innymi;
 15. Mój partner chce właśnie tego, co mogę mu zaoferować;
 16. Jestem warta poznania tak wspaniałej osoby, jak ja;
 17. Wiem, że mogę być kochana, mimo moich błędów;
 18. Obdarzam miłością każdego, kogo spotykam;
 19. Rozpoczynam każdy dzień z miłością do ludzi;
 20. Wiem, że miłość jest w moim życiu;
 21. Nie uciekam od miłości;
 22. Potrafię pokazać to, co czuję.

Może też cię zainteresuje:
Zakochanie a zauroczenie – jak odróżnić? Po jakim czasie mija zauroczenie?

 

TAGI

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Kiera 14 maja, 2022

  Dr Alashira jest naprawdę super …. on ma pomóc mi uratować moje życie od twardych narkotyków (kokainy) Ja jestem teraz wolny, prosimy o kontakt … Dr Alashira email dralahalah@gmail.com Whatsapp +234811570823 … i będą dzielić Twoje doświadczenie również …..

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ