Wednesday, July 24, 2024
Home / POLECAMY  / Jak przetrwać, gdy z nieba leje się żar? Oto kilka porad

Jak przetrwać, gdy z nieba leje się żar? Oto kilka porad

Z upałami nie ma żartów

Słońce – wróg czy przyjaciel?

Skoro słońce jest tak korzystne dla człowieka, skąd tyle lęków przed nim? / fot. Fotolia

Zmiana klimatu przynosi coraz więcej ekstremalnych temperatur. Co zrobić, gdy słupek rtęci w termometrze szybuje w górę? Na Onecie znajdziemy siedem sprawdzonych strategii, które pomogą przetrwać upalne letnie dni.

Przygotuj się na upalne dni, korzystając z tych praktycznych wskazówek. Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze, niezależnie od pogody.

1. Zwiększ spożycie wody. W upalne dni organizm traci wodę szybciej. Unikaj jednak alkoholu i napojów gazowanych, które mogą przyspieszyć odwodnienie!

2. Unikaj słońca w najgorętszych godzinach. Najlepiej trzymać się z dala od słońca między 11.00 a 16.00, kiedy temperatura jest najwyższa. Jeśli musisz wyjść, załóż kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i lekkie, przewiewne ubrania.

Przeczytaj koniecznie:
Jak przygotować skórę na spotkanie ze słońcem?

3. Korzystaj z wentylatora lub klimatyzatora. Jeśli masz klimatyzację w domu lub pracy, z niej korzystaj. Ustaw temperaturę na około 24 st. C.

4. Wybieraj lekkostrawne posiłki. W upalne dni warto wybierać lekkie posiłki, które nie obciążą żołądka: sałatki, owoce, warzywa i chłodniki.

5. Schładzaj ciało. Chłodny prysznic z pewnością nie zaszkodzi.

6. Utrzymuj odpowiednią wilgotność powietrza. Regularne wietrzenie pomieszczeń, najlepiej wieczorem, w nocy lub wcześnie rano, również jest zalecane.

7. Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego. Jeżeli musisz wykonywać pracę fizyczną, zrób to w godzinach porannych lub wieczornych, kiedy temperatura jest niższa. Pamiętaj o regularnych przerwach i odpoczynku.

Więcej informacji w serwisie Onet Kobieta: https.//kobieta.onet.pl/dom/porady/jak-przetrwac-upaly-sposoby-na-afrykanski-zar/d94pt5x

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ