Wednesday, April 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak przestać porównywać się z innymi

Jak przestać porównywać się z innymi

Sprawdź co zrobić, aby dobrze poczuć się w swojej skórze

Bądź kobietą , która może osiągnąć wszystko/ fot. materiały prasowe

Często porównujesz się do innych, a w swoich oczach zwykle wypadasz słabiej? Krytykujesz siebie za wszystko, a innych jedynie podziwiasz? Jako jedyna nie odnosisz sukcesów, podczas gdy inni mają ich na koncie niezliczoną ilość? To wszystko nieprawda. Jak przestać porównywać się z innymi ludźmi?

Bądź kobietą , która może osiągnąć wszystko/ fot. materiały prasowe

Ogranicz czas na portalach społecznościowych

Portale społecznościowe karmią nas nieistniejącym życiem. Łatwo się w tym wszystkim pogubić. Oto nagle dwudziestu Twoich znajomych wyjeżdża w dwadzieścia różnych stron świata. Wszystkie Twoje koleżanki są zgrabne i odnoszą same sukcesy. To wszystko zniekształcony obraz rzeczywistości pełen filtrów, pozowania i wyrywkowych relacji. Naprawdę nie musisz objeżdżać całego świata, by udowodnić wszystkim, że masz niezwykłą osobowość. I nie musisz mieć idealnej wagi, by być idealnie piękna. Nic nie musisz. Może poza wyłączeniem portalu społecznościowego.

Ty też możesz odnieść sukces

Twoi znajomi biorą udział w maratonach, pokonują swoje słabości, a Ty jedynie zatapiasz się głębiej i głębiej w swoich kompleksach? Nie musisz tego robić, masz dwa wyjścia. Po pierwsze, ubrać sportowe buty i zacząć od szybkiego marszu, by za kilka dni przebiec kilkadziesiąt metrów i powoli, powoli zwiększać dystans. Po drugie, zastanowić się, czy tak samo jak inni chcesz zdobywać medale na tym właśnie polu. Może zamiast długodystansowych biegów interesuje Cię bardziej pieczenie ciast albo pisanie bloga? Poszukaj swojej pasji i poświęć jej czas. Za chwilę i Ty będziesz miała się czym pochwalić. 

Każdy krok zbliża do sukcesu /fot. materiały prasowe

 

Nie bądź na siebie zła, to nic nie da

Podziwiasz wszystkich poza sobą? Z jakiegoś powodu życie innych jest lżejsze od Twojego? Z jakiegoś powodu bycie Tobą to trudna sztuka i droga zawsze pod górę? To nieprawda. Wszystkim jest ciężko, nie wszystkim łatwo się do tego przyznać. Ludzie chcą by inni im zazdrościli, stwarzają więc pozory, że ich życie to pasmo sukcesów, a przecież dobrze wiesz, że słońce zawsze kiedyś zachodzi. To naprawdę nie jest tak, że tylko Tobie się nie udaje. Nie bądź na siebie zła, nie bądź swoim wrogiem.

Rozpieszczaj się w drodze na szczyt

Jesteś przekonana, że na prezent zasłużysz dopiero wtedy, gdy osiągniesz szczyt? To znowu nie tak. Droga do celu jest trudna, długa i wyboista. Nagradzaj się wielokrotnie. Nagradzaj i chwal. Kup sobie od czasu do czasu, coś co poprawi Ci nastrój. Zrób sobie prezent. Niech to będzie fajny podkład do twarzy np. True Match Foundation New podkład do twarzy D3-W3 Golden Beige. Albo ładne perfumy. Kup sobie książkę albo sól do kąpieli. I zrelaksuj się na chwilę, na chwilę sama sobie odpuść. 

Prezent dla siebie/ fot. materiały prasowe

 

Mów o sobie dobrze i bądź swoją przyjaciółką

Nie zaczynaj zdań od: „nie uda mi się”, „nie dam rady”, „jestem na to za słaba”. Zaczynaj zdania od: „spróbuję”,” zrobię to”, „dam radę”. Z pewnością w ten sposób dopingowałabyś swoją przyjaciółkę, prawda? Dodając jej otuchy i zagrzewając do walki. Dodaj otuchy sobie, uwierz w siebie i bądź swoją przyjaciółką. Uda Ci się.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ