Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak przedłużyć opaleniznę?

Jak przedłużyć opaleniznę?

W kosmetykach stosowanych po opalaniu warto szukać składników, które przedłużają trwałość opalenizny i podkreślają jej złoty kolor

opalenizna-miasto-kobiet

fot. Adobestock

Opalanie to niezbędny element wakacyjnych wyjazdów. Ma swoje zalety i wady. Ekspozycja skóry na słońce dostarcza organizmowi niezbędnej dawki witaminy D i nadaje skórze ładny koloryt. Ale szkodliwe promieniowanie słoneczne przyspiesza proces starzenia się skóry

 

Po powrocie z urlopu pragniemy pochwalić się piękną opalenizną. Chcemy zachować ją jak najdłużej.

Ochrona przeciwsłoneczna

Tajemnicą zdrowej i pięknej opalenizny jest nie tylko to, co zrobimy po powrocie z plaży do domu, ale również to, jak zabezpieczymy skórę przed i w trakcie opalania. Chodzi tu głównie o ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zapewnimy ją, stosując odpowiednie kremy z filtrami przeciwsłonecznymi. Preparaty z filtrami UV zmniejszają ryzyko podrażnień słonecznych, zaczerwienienia, pieczenia, swędzenia, a nawet schodzenia naskórka.
Może opalamy się wolniej, ale opalenizna uzyskiwana jest stopniowo, dłużej zostaje na skórze i ładniej się prezentuje. Kremy przeciwsłoneczne należy aplikować na skórę co dwie godziny. Po kąpielach słonecznych nie powinno się brać ani zimnego, ani gorącego prysznica. Zimna i gorąca woda może uszkodzić naskórek. Najlepiej brać letni prysznic i używać łagodnych żeli i płynów do mycia. Warto sięgnąć po kosmetyki naturalne.

Odpowiednia pielęgnacja skóry

Jeżeli chcemy przedłużyć trwałość wakacyjnej opalenizny, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Po powrocie z wakacji warto sięgnąć po łagodny peeling, dzięki któremu pozbędziemy się zrogowaciałej warstwy naskórka. Nie należy się obawiać, że zetrzemy opaleniznę. Wręcz przeciwnie – delikatny i regularny peeling wyrówna koloryt skóry i jeszcze bardziej eksponuje opaleniznę. Skóra stanie się też gładsza i będzie lepiej wchłaniać kosmetyki nawilżające, a to jest bardzo ważne dla utrzymania ładnej opalenizny.
Opalona skóra często jest przesuszona, dlatego kluczem do ładnego wyglądu jest jej regularne nawilżanie i natłuszczanie. Pomogą w tym naturalne balsamy, mleczka i masła oraz olejki do ciała. Najlepiej stosować je dwa razy dziennie. W kosmetykach stosowanych po opalaniu warto szukać składników, które przedłużają trwałość opalenizny i podkreślają jej złoty kolor. Doskonale sprawdzi się masło kakaowe, olej z nasion marchwi, olej rokitnikowy, masło mango.

Właściwa dieta

Warto dbać o nawilżanie skóry od środka, pić dużo wody, najlepiej około 1,5-2 litry dziennie, jeść świeże owoce i warzyw i sięgać po sok marchwiowy.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ