Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak przedłużyć lub zagęścić włosy bez ich uszkodzenia? Poznaj nowoczesną metodę

Jak przedłużyć lub zagęścić włosy bez ich uszkodzenia? Poznaj nowoczesną metodę

Dłuższe i gęstsze, czyli bliższe ideału

zagęszczanie włosów

fot. materiał Partnera

Długie, gęste i zdrowe. Która z nas nie marzy o takich włosach? Niestety nie każda kobieta została hojnie obdarzona przez naturę imponującą fryzurą, a przecież, niezależnie od wieku, włosy to nasza wizytówka. Na szczęście, na ratunek przybywają nowoczesne zabiegi. Ale czy przy upiększaniu włosów możemy zachować zdrowie skóry głowy?

 

Gęste włosy to pragnienie niemal każdej kobiety. Jednak z wiekiem, często w okresie menopauzy, ich gęstość się zmniejsza. Jakby tego było mało, grube ustępują miejsca włosom cienkim. Niestety nie zatrzymamy czasu, ale dzięki zabiegom przedłużania i zagęszczania włosów możemy nieco oszukać jego działanie.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów – co musisz wiedzieć?

fot. materiał Partnera

O doczepianych włosach zwykło się myśleć, że niekorzystnie wpływają na kondycję skóry głowy. Jak cieszyć się pięknymi, gęstymi włosami, a przy tym zachować ich zdrowie? Należy dobrać odpowiednią dla siebie metodę przedłużania czy zagęszczania włosów. Obecnie do woli można przebierać w sposobach na ciepło, które polegają na łączeniu pasm z naturalnymi włosami przy pomocy wysokiej temperatury i odpowiedniej substancji pełniącej rolę kleju oraz na zimno, w których nie stosuje się zgrzewarki z wysoką temperaturą. Istnieją metody takie, jak laserowe, ultradźwiękowe czy integracyjne wykorzystujące mikrosiateczkę, które zapewniają niewidoczne łączenia włosów doczepianych z naturalnymi. Z kolei najszybszymi sposobami są metody taśmowe i warkoczykowa metoda japońska.

 

Istotny jest również rodzaj doczepianych włosów – zwróć uwagę, aby nie były one syntetyczne, a naturalne. Nie można zapominać też o jakości pasm. Aby mieć pewność, że jest ona jak najwyższa, powinnaś udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, w którym zajmie się tobą wykwalifikowany specjalista od przedłużania i zagęszczania włosów.
Zwróć uwagę na odpowiednią liczbę, długość i gramaturę doczepianych pasm. Jeżeli twoje włosy są cienkie i słabe, musisz mieć założone lekkie pasemka. Pamiętaj, żeby nie nosić doczepianych włosów dłużej niż zaleci ci stylista. Kobiety często popełniają ten błąd. Zbyt długie trzymanie dopiętych pasm na twoich włosach może doprowadzić do ich splątania na łączeniach.

fot. materiał Partnera

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Metoda Infralight

Jednym z nowoczesnych i najbezpieczniejszych sposobów zagęszczania włosów jest Infralight. To delikatna metoda na zimno polegająca na wykorzystaniu ultradźwięków i światła czerwonego, które tworzą małe, ale bardzo wytrzymałe płaskie lub owalne łączenia. Dlatego, że są one niewidoczne, noszenie doczepów jest dyskretne i komfortowe. Metoda Infralight pozwala wykonać zabieg na różne sposoby – pasemka można doczepiać, wykorzystując keratynę, kerawosk albo nylon. Jeżeli jesteś uczulona na którąś z substancji, stylista pomoże ci dobrać inną, odpowiednią dla ciebie.

Po zabiegu zagęszczania włosy (szczególnie przy użyciu pasm syntetycznych) należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Poproś swojego stylistę o dobór właściwych kosmetyków.

fot. materiał Partnera

Pamiętaj, że:

 

• Przy około trzycentymetrowym odroście trzeba dokonać korekty zagęszczonych włosów.
Infralight pozwala na zdecydowanie dłuższe noszenie doczepionych pasm, niż zabiegi wykonywane sposobami taśmowymi, warkoczykowymi czy na tulejki. Te przeznaczone są do noszenia doczepów około 2-3 miesiące, a niektóre jedynie… jeden dzień. Natomiast przy Infralight doczepy mogą pozostawać na naturalnych włosach od 2 do nawet 6 miesięcy.
• Metodę Infralight bez wyrzutów sumienia można stosować nawet na cienkich i delikatnych włosach.

 

W przypadku zabiegów takich, jak przedłużanie czy zagęszczanie włosów wszystko jest kwestią indywidualną – dobór metody, rodzaju doczepianych włosów, długości ich noszenia. Nie zapomnij o właściwym pielęgnowaniu swojej nowej fryzury. Z każdą wątpliwością zwróć się do twojego stylisty i ciesz się pięknymi, zdrowymi włosami.

tekst: Natalia Mazur

fot. materiał Partnera

Klinika Włosów Beauty for You specjalizuje się w przedłużaniu, zagęszczaniu i niechirurgicznym uzupełnianiu włosów aż 25 metodami. Specjaliści Beauty for You korzystają z naturalnych włosów najwyższej jakości, na przykład z włosów słowiańskich czy dziewiczych. Klinika posiada własny skup i zaplecze hurtowe włosów, dzięki czemu styliści idealnie dopasowują pasemka do struktury włosów klientek. W Klinice wykorzystywane są nowoczesne, bezpieczne techniki. Inne zabiegi, jakie oferuje Beauty for You, to komputerowa analiza skóry głowy i włosów, terapia laserowa lub mezoterapia. Klinika zapewnia także dodatkowe atrakcje podczas kilkugodzinnych zabiegów.
To jedyna w Polsce firma szkoląca w zakresie przedłużania, zagęszczania i uzupełniania włosów na 18 różnych metod.
Klinika Włosów Beauty for You jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ