Friday, March 1, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak prawidłowo oczyścić twarz?

Jak prawidłowo oczyścić twarz?

Przedstawiamy trzy niezawodne sposoby.

Oczyszczanie twarzy to zawsze 3 ważne kroki! / fot. Freepic

Moda na nowości w zabiegach kosmetycznych nie przemija. Wciąż pojawiają się nowinki, jak nakładać lub zmywać krem, aby działał on lepiej i szybciej lub kiedy nakładać maseczkę, aby dawała bardziej widoczne efekty. Jednak istnieją pewne żelazne zasady, których nie można zmienić.  Dotyczą one sposobu oczyszczania twarzy, który zawsze powinien obejmować 3 podstawowe czynności: demakijaż, tonizację i złuszczanie martwego naskórka.

Oczyszczanie twarzy to zawsze 3 ważne kroki! / fot. Freepic

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest takie ważne?

Oczyszczanie skóry twarzy polega na usunięciu brudu i tłuszczu (sebum), które zalegają na warstwie wierzchniej naskórka. Dzięki temu skóra łatwiej oddycha, bo jest dotleniona. Tlen wspiera produkcję elastyny i kolagenu, co sprzyja ładniejszemu i młodszemu wyglądowi cery. Pozwala uchronić się przed zmarszczkami i opóźnić proces starzenia się skóry. Oczyszczanie twarzy, które polega na pozbyciu się nadmiaru sebum, ogranicza również rozwój trądziku, gdyż łój jest główną pożywką dla bakterii P. acnes. Bakterie te przyczyniają się do powstawania trądzikowych krostek.

Oczyszczanie twarzy może być powierzchowne lub też odbywać się na głębszych warstwach skóry. Powierzchowne polega na usunięciu martwego naskórka i łoju przy użyciu np. peelingu ziarnistego. Zaawansowane oczyszczanie odbywa się za pomocą kwasów, które rozszczelniają wiązania między komórkami naskórka i pozwalają penetrować jego głębsze warstwy. Efektem działania kwasów jest np. usunięcie przebarwień lub spłycenie zmarszczek.

3 etapy oczyszczania twarzy

Etap I

Pierwszym podstawowym krokiem oczyszczania twarzy jest zmycie z niej brudu, kurzu i oczywiście makijażu. Można tego dokonać np. za pomocą mleczka kosmetycznego (zalecane do cery suchej lub mieszanej) lub płynu micelarnego (polecany bardziej dla cery tłustej).

Etap II

Po usunięciu pierwszej warstwy zanieczyszczeń, konieczne jest przywrócenie skórze prawidłowego ph za pomocą toniku.

Etap III

Ostatnim etapem oczyszczania skóry twarzy jest użycie peelingu, który złuszczy martwy naskórek i zmobilizuje skórę do regeneracji. Standardowo zaleca się zastosowanie peelingu enzymatycznego do cery suchej a ziarnistego do tłustej. Jednak istnieją już nowoczesne kosmetyki, takie jak oparty na bazie kwasów peeling Gentle Cream Exfoliant, które nadają się do oczyszczania każdego rodzaju cery. Peeling Gentle Cream Exfoliant marki Dermalogica zawiera zarówno kwas mlekowy, jak i salicylowy. Oba w odpowiednim stężeniu. Pozwala to na dogłębne oczyszczenie skóry, bez podrażniania jej czy przesuszania. Użyte w nim kwasy są na tyle bezpieczne, że peelingu ze sklepu topestetic.pl można używać nawet 2 razy w tygodniu. Efekt? Rozjaśniona skóra o jednolitym kolorycie. To, że w peelingu do twarzy Dermalogica użyty został kwas salicylowego, powoduje, że kosmetyk ten jest w stanie powstrzymać stan zapalny skórny i zahamować powstawanie kolejnych wyprysków. Stosowanie kwasów na twarz w gabinetach kosmetycznych zawsze jest obarczone ryzykiem. Przy stężeniu kwasów, jakie mamy w kosmetykach marki Dermalogica, możemy być pewni, że nasza skóra nie będzie narażona na poparzenia, nadmierne łuszczenie, czy zbyt duże jej podrażnienie.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ