Saturday, July 13, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Krem do twarzy – myślisz, że nakładasz go prawidłowo?

Krem do twarzy – myślisz, że nakładasz go prawidłowo?

Przeczytaj artykuł a już nigdy nie popełnisz błedu!

Pozbądź się nudnego opakowania na krem, przełóż go do designerskiego słoiczka / fot. materiały prasowe

Krem do twarzy nie spełnia Twoich oczekiwań? Możesz być tym faktem zaskoczona, ale skuteczność jego działania zależy nie tylko od składników, ale również od sposobu, w jaki go aplikujesz. Dowiedz się, jak nakładać na twarz krem nawilżający, by w pełni wykorzystać jego właściwości

Pozbądź się nudnego opakowania na krem, przełóż go do designerskiego słoiczka / fot. materiały prasowe

Od czego zacząć?
Pamiętaj o tym, że krem działa najlepiej, jeśli jest nakładany na czystą i pobudzoną cerę. Jak przygotować skórę twarzy do aplikacji kosmetyków?

 – Dokładnie umyj twarz z zanieczyszczeń oraz resztek makijażu. Dzięki temu krem nie zatrzyma się na blokującym pory łoju skórnym lub innych zanieczyszczeniach.
 – Złuszcz martwy naskórek – wchłanianie się kosmetyków jest wtedy znacznie skuteczniejsze. Dobrym pomysłem jest więc nakładanie kremu zaraz po zabiegu peelingowym. Pamiętaj jednak o tym, że peelingu nie powinno stosować się więcej niż dwa razy w tygodniu.
 – Rozszerz pory i pobudź układ krwionośny – rozszerzone naczynia krwionośne również pozytywnie wpływają na wchłanianie kosmetyków, ponieważ krew dokładniej rozprowadza cząsteczki po wszystkich komórkach. Gorący prysznic lub kąpiel w saunie to najlepsze sposoby na pobudzenie skóry.

Prawidłowa aplikacja
Aplikację kremu do twarzy potraktuj jako chwilę relaksu i namiastkę masażu. Gładzenie i ugniatanie poszczególnych części twarzy dodatkowo pobudzi układ krwionośny i limfatyczny.

– Krem nabierz na opuszki palców i nałóż go punktowo na twarz.
– Następnie delikatnie wklepuj krem w cerę. Zacznij od czoła, później zejdź na policzki i skronie.
– Dopiero później zaaplikuj krem na nosie i brodzie. Kosmetyk delikatnie wklepuj w cerę, zawsze w kierunku od skroni do nosa.
– Teraz kolej na wcieranie. Pamiętaj o tym, by robić w kierunku odwrotnym do działania grawitacji, czyli od dołu do góry
– Okrężne ruchy zaczynaj na dole, a kończ u góry.

Czego unikać?
Nie wcieraj kremu z nadmierną siłą – będzie to nieprzyjemne i nie da zadowalających efektów. Unikaj też niekontrolowanych ruchów w dowolnych kierunkach – krem nie będzie wówczas wchłaniał się wystarczająco skutecznie.

Skóra na szyi i wokół oczu – nie pozwól jej się zestarzeć
Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i delikatna. Aby prawidło o nią dbać pod dolną powieką nałóż krem punktowo, uklep go i wcieraj delikatnie w kierunku od zewnętrznych do wewnętrznych kącików oka. Na górnej powiece prowadź ruchy okrężne. Pamiętaj o tym, że pielęgnacja twarzy będzie kompletna wtedy, gdy zadbasz również o szyję i dekolt.

Skóra w tych rejonach jest narażona na szybkie starzenie się, dlatego ważne jest by wybrać odpowiedni, mało obciążający skórę krem. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się kremy naturalne, które nie zaburzają naturalnej bariery ochronnej i nie natłuszczają nadmiernie cery. Możesz wybrać na przykład naturalny krem nawilżający BioIQ, który skomponowany jest z naturalnych składników doskonale wchłaniających się w skórę.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ