Friday, July 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak pozbyć się blizn na skórze po wakacyjnych urazach?

Jak pozbyć się blizn na skórze po wakacyjnych urazach?

Jak postępować w sytuacji, gdy doszło do poważnego skaleczenia? Jak przeciwdziałać pojawieniu się nieestetycznej blizny?

Contractubex® , cena ok. 26 zł/20 g

Jak pozbyć się blizn po wakacyjnych urazach / fot. materiał prasowy

Jak pozbyć się blizn po wakacyjnych urazach / fot. materiał prasowy

Podczas wakacyjnych szaleństw nie trudno o mniejsze lub większe skaleczenia i otarcia. Na urazy narażone są zwłaszcza dzieci, które w tym okresie dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Jak postępować w sytuacji, gdy doszło do poważnego skaleczenia? Jak przeciwdziałać pojawieniu się nieestetycznej blizny?

Do otarć i skaleczeń dochodzi najczęściej podczas uprawiania sportu. Zwykle nie są to poważne urazy, ale o skórę trzeba prawidłowo zadbać, aby umożliwić jej jak najszybsze i bezproblemowe wygojenie. Jak to zrobić?

Pierwsza pomoc przy otarciach i skaleczeniach

Po pierwsze – w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia skaleczone miejsce należy oczyścić.
Po drugie – trzeba zadbać o to, aby rana nie miała kontaktu z odzieżą i nie uległa ponownemu zabrudzeniu. Jeśli otarcie jest głębokie, warto nałożyć odpowiedni opatrunek i możliwie szybko skonsultować się z lekarzem, który w przypadku głębokich uszkodzeń założy szwy.

Kiedy uszkodzone miejsce zacznie się już goić, powstanie strupek, pod którym tworzy się nowa tkanka. Gdy tylko ta naturalna ochronka odpadnie, należy rozpocząć leczenie preparatem przeciwdziałającym powstawaniu blizn, który umożliwi dalszą regenerację skóry i sprawi, że po niechcianej „pamiątce” z wakacji nie zostanie żaden ślad.

Skuteczne leczenie blizny

Planując wakacyjny wyjazd, warto wyposażyć podręczną apteczkę w jeden ze sprawdzonych leków na blizny, np. Contractubex®, który już od ponad 50 lat jest z powodzeniem stosowany przez zapobiegliwe mamy. To wszechstronny i sprawdzony żel, tak bezpieczny, że może być stosowany nawet u niemowląt. Contractubex® przyjdzie z pomocą nie tylko przy drobnych urazach i otarciach, ale wesprze w leczeniu blizn powstałych w wyniku zabiegów chirurgicznych, cesarskiego cięcia, oparzeń czy zabiegów laserowych. Doskonale sprawdza się jako preparat regenerujący blizny oparzeniowe oraz miejsca interwencji chirurgicznych gdzie były założone szwy. Co ważne, możemy go stosować zarówno na blizny nowopowstałe, jak i na te trochę starsze.

Contractubex® , cena ok. 26 zł/20 g

Contractubex® , cena ok. 26 zł/20 g

To warto wiedzieć

Jeśli chcesz w stu procentach zadbać o uszkodzoną skórę, oprócz odpowiedniej pielęgnacji żelem na blizny, unikaj wystawiania jej na zmiany temperatur. Nawet przez pół roku chroń uszkodzoną skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, zrezygnuj z sauny i opalania. Stosuj codziennie krem z wysokim filtrem ochronnym. Te drobne wyrzeczenia sprawią, że stan blizny szybciej się poprawi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ