Saturday, February 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak powiedzieć rodzicom o ciąży?

Jak powiedzieć rodzicom o ciąży?

Zawsze z uśmiechem!

Ciąża

fot. Envato Elements

Ciąża to bardzo ważne wydarzenie w życiu młodego małżeństwa. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób powiedzieć rodzicom o ciąży. Ważne jest to, jaki moment wybrać i jak przekazać tę informację w sposób wyjątkowy dla całej rodziny

 

Kiedy najlepiej powiedzieć rodzicom o ciąży?

Wiele osób uważa, że kiedy widać brzuch w ciąży, to jest dobry moment, żeby przekazać rodzicom wiadomość o odmiennym stanie. Dobrze jest doczekać chociaż do 12 tygodnia. Dzięki temu przyszli rodzice będą mieć czas, aby cieszyć się tą wiadomością tylko we dwoje, a poza tym 12 tydzień ciąży to okres, w którym ciąża jest uznawana za „bezpieczną”.

Pomysły na to, jak powiedzieć rodzicom o ciąży

Dziadkowie z pewnością bardzo ucieszą się na wieść o ciąży. Posiadanie wnuków to prawie jak druga młodość, a także mały człowiek w domu do kochania i rozpieszczenia. Dlatego warto postarać się i wymyślić oryginalny sposób na przekazanie tej informacji. Jednym z bardziej interesujących rozwiązań jest zaproszenie rodziców na uroczysty obiad do restauracji i tam wtajemniczenie. Można także wcześniej wtajemniczyć  kelnera i poprosić, żeby zapytał rodziców, czego sobie życzą przyszli dziadkowie. Rodzice z pewnością będą wzruszeni i zaskoczeni.

Innym rozwiązaniem jest zorganizowanie kolacji w domu. Można samodzielnie przygotować pyszny obiad, kupić dobre wino, a przyszłej mamie nalać kieliszek szampana bezalkoholowego. Taki pozytywny akcent z pewnością będzie miły dla dziadków.

W sytuacji, kiedy młodzi rodzice mieszkają daleko od przyszłych dziadków i nie mają możliwości osobicie powiedzieć im o ciąży, mogą np. zamówić pocztą kwiaty i dołączyć do nich bukiecik z napisem „dla najlepszych przyszłych dziadków”. Pomocne będą także wszelkie niemowlęce akcesoria jak np. pięknie zapakowane buciki dla malucha, malutkie body z napisem „Mam najlepszych dziadków na świecie”, czy po prostu zdjęcie USG.

Jak powiedzieć rodzicom o ciąży, która była wpadką?

Ciąża nieplanowana może być dla rodziców sporym zaskoczeniem. Jeżeli w ogóle nie spodziewają się, że zostaną dziadkami, warto zadbać o to, aby mieli odpowiednią ilość czasu na przetrawienie tej wiadomości. W takiej sytuacji także warto zorganizować kolację i na niej przekazać informacje.

Problemem może się okazać sytuacja, kiedy to dziewczyna w wielu 16 lub 17 lat zaszła w ciążę. Z pewnością jest to duży szok i strach. W takim przypadku warto pamiętać, że nawet jeśli rodzice na początku będą źli i zaskoczeni, to z pewnością udzielą pomocy i wsparcia.

Dzidziusiowo.pl – miejsce gdzie znajdziesz sprawdzone informacje

Ciekawych informacji na temat ciąży i rodzicielstwa warto szukać na stronie dzidziusiowo.pl. Dostępne jest tam wiele wartościowych porad i informacji na ten temat, które z pewnością się idealnie sprawdzą. Warto się z nimi zapoznać i dokładnie zaplanować, w jaki sposób ta informacja o ciąży zostanie przekazana rodzicom. Wszelkie niespodzianki są mile widziane, choć w niektórych sytuacjach sprawdzi się tradycyjne podejście.

Źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ