Thursday, May 30, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Jak poradzić sobie z przejściowymi problemami finansowymi i zaległymi rachunkami?

Jak poradzić sobie z przejściowymi problemami finansowymi i zaległymi rachunkami?

Szybkie pieniądze na ogół nie spadają z nieba, gdy są potrzebne

problemy finansowe kobieta

Przejściowe problemy finansowe mogą dotknąć każdego / fot. Envato Elements

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi cierpi na niedostatek pieniędzy. Nagła utrata pracy, obniżenie wysokości wynagrodzenia czy nagłe, całkowicie nieprzewidziane wydatki, które przerastają nasze aktualne możliwości finansowe, to tylko niektóre z sytuacji, które potrafią skutecznie spędzać sen z powiek wielu osób. Tymczasowe problemy finansowe nie oznaczają  końca świata i można skutecznie sobie z nimi poradzić. Zwłaszcza, jeśli zachowamy trzeźwość umysłu oraz skupimy się na wyjściu z niekorzystnej sytuacji

 

Co robić, a czego unikać w przypadku braku pieniędzy?

Pieniądze są niezbędne do prowadzenia komfortowego, spokojnego życia. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z ich znaczenia do chwili, kiedy nagle zacznie ich brakować. Przyzwyczajeni do określonego standardu życia, nie wyobrażamy sobie jego obniżenia, co powoduje pogorszenie nastroju i niechęć do myślenia o nowej, niekorzystnej sytuacji. Należy mieć świadomość, że brak pieniędzy jest jedynie tymczasowy, a zachowując pogodę ducha i kierując całą energię na rozwiązanie sytuacji, zyskujemy dużą szansę na szybkie wyjście z finansowego dołka.

Sposób postępowania w sytuacji braku pieniędzy na bieżące wydatki jest różny, w zależności od tego, jaka była jego przyczyna. Jeśli mamy problemy finansowe, ponieważ straciliśmy pracę, musimy skupić się na jak najszybszym znalezieniu nowej posady. Nie musi być to koniecznie praca na dokładnie tym samym stanowisku, które piastowaliśmy; w razie trudności ze znalezieniem zatrudnienia, warto na początek zadowolić się niższą pensją i prestiżem ‒ istotne, aby zapewniła nam ona środki niezbędne do życia. Warto także od razu ograniczyć wydatki, a pozostałe pieniądze przeznaczyć na najważniejsze potrzeby ‒ opłacenie rachunków, żywność i podstawowe środki czystości. Jeśli mamy rodzinę, warto zapoznać jej członków z sytuacją oraz uczulić ich na konieczność oszczędzania.

pieniądze smartfon okulary

fot. Envato Elements

Skąd wziąć pieniądze na rachunki i bieżące wydatki?

Powyższe porady mają zastosowanie u osób, które posiadają finansową poduszkę bezpieczeństwa w postaci oszczędności. W znacznie gorszej sytuacji są osoby, które nie odłożyły odpowiedniej kwoty na wypadek problemów finansowych lub jest ona niewystarczająca, aby pokryć bieżące wydatki. Aby godnie żyć, musimy mieć przynajmniej pieniądze na pokrycie wydatków związanych z bieżącymi opłatami, zakupem żywności oraz podstawowych produktów niezbędnych do życia. Te wydatki nie mogą czekać, należy je uregulować tak szybko, jak to możliwe, aby zyskać czas na efektywne działanie w celu znalezienia sposobu na wyjście z dołka finansowego.

Specjalnie z myślą o osobach, które cierpią na przejściowe problemy finansowe i są przy tym pewne ich szybkiego rozwiązania, powstała oferta firmy Start Pożyczka dostępna na stronie https://smartpozyczka.pl/. Jest to polska firma pożyczkowa, która specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek gotówkowych przez Internet. Jej oferta jest dedykowana każdej dorosłej i odpowiedzialnej osobie, która potrzebuje szybkiego wsparcia finansowego. Co istotne, nowi klienci mogą skorzystać z pierwszej pożyczki w kwocie do 1200 zł całkowicie za darmo, a pożyczone pieniądze bez żadnych dodatkowych opłat zwrócić w ciągu 30 dni.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
3 komentarze
 • Oceans 12 kwietnia, 2021

  Zastanawiam się nad przystąpieniem na rok na próbę do ppk, po tym czasie państwo weźmie sobie co dało, to co wpłacił pracodawca zasili moje konto w ZUS, a to co ja wpłacę pomnoży fundusz – najlepiej aby był wiadomo taki o największym wzroście. W między czasie w tymże funduszu mogę podobno zmienić sobie grupę docelową, w której inwestycje są bardziej agresywne. Teoretycznie może to być bardziej opłacalne niż lokata bankowa…
  Z drugiej strony oszczędzając na takim koncie oszczędnościowym tanie-konto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/ Ma się większą kontrolę nad finansami.

 • Tomasz 13 kwietnia, 2021

  Problem niedooboru pieniędzy jes obecnie jednym z ważniejszych i za razem najbardzi j pomijanych tematów.
  Sam do artykułu nie chciał bym dodawać bo w sumie temat został opisany perfekcyjnie.

 • Tomasz 13 kwietnia, 2021

  Problem niedooboru pieniędzy jes obecnie jednym z ważniejszych i za razem najbardzi j pomijanych tematów.
  Sam do artykułu nie chciał bym dodawać bo w sumie temat został opisany perfekcyjnie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ