Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak poprawić wygląd włosów na wiosnę?

Jak poprawić wygląd włosów na wiosnę?

Sauna, keratyna czy botoks?

Zabieg na włosy

fot. Pavel Danilyuk / Pexels

Po długiej i męczącej zimie przychodzi przez wszystkich wyczekiwana wiosna, która wita nas ciepłymi promieniami słońca i lekkimi podmuchami wiatru. Zima to czas, kiedy na nasze włosy wpływa wiele niekorzystnych czynników takich jak niskie temperatury, suche powietrze, noszenie czapek. W związku z tym włosy stają się przesuszone, cienkie i łamliwe. Wraz z nadejściem wiosny każdy pragnie zadbać o kondycję swojej fryzury i sprawić, że włosy odzyskają blask, gęstość i odpowiednie nawilżenie

 

Istnieje wiele sposobów, które mogą pomóc nam uporać się z problemem i cieszyć się piękną i bujną fryzurą. Nie zawsze poradzimy sobie z tym domowymi sposobami i tu z pomocą przychodzą nam zabiegi na włosy, wykonywane w salonach fryzjerskich.

Sauna parowa

Sauna parowa to zabieg na włosy, który polega na nawilżeniu i odżywieniu włosów przy pomocy pary wodnej podgrzanej do temperatury 40 stopni Celsjusza. Na mokre włosy nakłada się maskę lub preparat odżywczy i siada pod urządzeniem emitującym parę wodną. Pod wpływem ciepła i wilgoci łuski włosów otwierają się, a substancje odżywcze swobodnie w nie wnikają. Na zakończenie włosy płucze się w zimnej wodzie, aby pozamykać łuski. Po zabiegu włosy stają się gładkie i lśniące. Sauna parowa może być wykonywana tylko na naturalnych włosach, nie na doczepianych!

Keratynowe prostowanie włosów

Jeśli Twoje włosy po zimie są zniszczone i puszą się, dobrym sposobem na poprawę ich wyglądu będzie keratynowe prostowanie włosów. W czasie zabiegu na włosy nakłada się kosmetyk z dużą zawartością keratyny, a następnie prostuje włosy w temperaturze około 220-230 stopni Celsjusza. Keratyna, która jest naturalnym budulcem włosów, wnika w nie i uzupełnia strukturę włosów. Po keratynowym prostowaniu włosy będą gładkie i lśniące przez 3 do 5 miesięcy. Keratynowe prostowanie włosów można wykonywać tylko na naturalnych włosach, nie na doczepianych!

Przedłużanie włosów

Innym sposobem na sprawienie sobie bujnej i pięknej fryzury po zimie jest zagęszczenie włosów. Zabieg należy wykonać u dobrego fryzjera, a wybór metody i ilości doczepów najlepiej skonsultować z dystrybutorem doczepianych włosów. Na stronie sklepu https://besthair.pl/ znajdziemy szeroki wybór kolorów i długości doczepów. Do wyboru mamy włosy z dwóch serii:

 

•  seria MAGIC ‒ zalicza się do niej włosy naturalne, struktury słowiańskiej. Kosmyki przygotowywane są z włosów dziewiczych po uprzednim obrobieniu, selekcji i farbowaniu. Żywotność pasm z tej serii to 10-20 miesięcy. Seria MAGIC posiada gwarancję.
•  Seria BASIC ‒ zaliczamy do niej włosy struktury europejskiej, doczepy produkowane są z naturalnych składników. Ich żywotność to 2-6 miesięcy.

 

Podczas konsultacji specjalista doradzi, jaka metoda przedłużania włosów będzie dla nas odpowiednia, jaki kolor, długość i ilość pasm powinniśmy kupić. Nie próbujmy robić tego na własną rękę, bo zarówno za mała, jak i za duża ilość doczepów nie spełni swojego zadania.

Botoks na włosy

Kolejnym sposobem na uzyskanie zdrowej i lśniącej czupryny po zimie, jest skorzystanie z botoksu na włosy. Zabieg polega na umyciu włosów specjalnym szamponem, który otworzy łuski włosów, a następnie nałożeniu za pomocą strzykawki serum. Na koniec nakładana jest maska, której zadaniem jest zamknięcie łuski włosa. Botoks również może być wykonywany jedynie na naturalnych włosach, nie doczepianych.

 

Każdy z powyższych zabiegów sprawi, że nasze włosy będą wyglądać na zdrowsze, gęstsze i lśniące. Piękny wygląd włosów to gwarancja dobrego samopoczucia.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ