Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak pomóc małemu dziecku wyczyścić nosek w czasie kataru?

Jak pomóc małemu dziecku wyczyścić nosek w czasie kataru?

Czy wiesz, jak jak działa aspirator?

Katar, czyli problemy niemowlęcia z oddychaniem / fot. materiały prasowe

Niemowlęta i najmłodsze dzieci nie potrafią samodzielnie wydmuchiwać nosa. Wydzielina podczas kataru nie pozwala im swobodnie oddychać, spływa do gardła i powoduje rozdrażnienie. Jak pomóc małemu dziecku wyczyścić nosek w czasie kataru? Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po aspirator

Katar, czyli problemy niemowlęcia z oddychaniem / fot. materiały prasowe

Katar, czyli problemy niemowlęcia z oddychaniem

Do ukończenia pierwszego roku życia dzieci potrafią oddychać wyłącznie przez nos. Niemowlę z katarem jest rozdrażnione i przerażone, gdyż wydzielina zalegająca w nosku uniemożliwia mu swobodne branie oddechu. Maluch nie potrafi się wysmarkać, a każdy wdech sprawia mu trudność. Aby ulżyć dziecku, konieczne jest wyczyszczenie noska za pomocą aspiratora.

Aspirator do nosa dla dziecka chroni malucha przed pojawianiem się powikłań kataru. Błaha dolegliwość u najmłodszych dzieci może przerodzić się w zapalenie ucha lub zatok, które leczy się znacznie trudniej, zwykle przy użyciu antybiotyków.

Jak działa aspirator?

Aspirator do nosa dla dziecka jest prostym urządzeniem, które umożliwia usuwanie wydzieliny spowodowanej katarem. Na rynku dostępne są aspiratory tradycyjne i elektryczne. Pierwszy typ aspiratorów do nosa dla dziecka składa się z plastikowego elementu z zaokrągloną końcówką i filtrem oraz z rurki z ustnikiem. Oba elementy łączy się ze sobą, a następnie przykłada się zaokrągloną końcówkę do dziurki nosa maluszka. Przez ustnik wciąga się powietrze w sposób identyczny jak podczas picia napoju przez słomkę. Wraz z powietrzem do aspiratora zasysana jest wydzielina z noska, a dziecko może swobodnie oddychać. Metoda ta jest w pełni bezpieczna dla dziecka, a rodzic jest chroniony przed wciągnięciem wydzieliny do ust – zatrzymuje się ona na filtrze. Elektryczny aspirator do nosa działa i wygląda podobnie, jednak odciąganie wydzieliny odbywa się po podłączeniu urządzenia do odkurzacza. Jeżeli nie wiesz, jaki model jest lepszy dla Twojego dziecka – przeczytaj więcej o aspiratorach do nosa.

Jak prawidłowo korzystać z tradycyjnego lub elektrycznego aspiratora do nosa?

Zanim rozpocznie się odciąganie wydzieliny z nosa dziecka, warto rozrzedzić ją za pomocą soli fizjologicznej lub wody morskiej. Taki zabieg ułatwi odciąganie i sprawi, że przebiegnie ono szybciej. Po zakończeniu czyszczenia noska, konieczne jest umycie ciepłą wodą elementu, do którego dostaje się wydzielina. W przypadku, gdy katarowi towarzyszy ropa, dodatkowo powinno się wyparzyć aspirator, by zabić bakterie odpowiedzialne za zapalenie zatok lub inną infekcję.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Azira Torbor 10 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Information on that Topic: miastokobiet.pl/jak-pomoc-malemu-dziecku-wyczyscic-nosek-w-czasie-kataru/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ