Sunday, June 16, 2024
Home / Uroda  / Gdy dziecko złapie przeziębienie

Gdy dziecko złapie przeziębienie

Czy wiesz jak można skutecznie można walczyć z objawami przeziębienia u dziecka?

Objawy przeziębienia łagodzić można na wiele sposobów. / fot. fotolia

Jesienią i zimą najczęściej skarżymy się na objawy typowe dla przeziębienia. Gdy infekcja dotyka dziecka, wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób może mu pomóc. Jak można skutecznie walczyć z objawami przeziębienia?

Objawy przeziębienia łagodzić można na wiele sposobów. / fot. fotolia

Objawy przeziębienia łagodzić można na wiele sposobów. / fot. fotolia

Każde dziecko prędzej czy później przejdzie infekcję wirusową. Jest ono narażone, zwłaszcza jeżeli uczęszcza do żłobka, przedszkola czy szkoły. Przebywanie w gronie rówieśników sprzyja łapaniu przeziębienia. Do objawów przeziębienia zaliczyć można podwyższoną temperaturę ciała, bóle mięśniowe, kostno-stawowe oraz uczucie ogólnego rozbicia. Takie symptomy powinny zaniepokoić każdego z rodziców. Im szybsza będzie zatem reakcja, tym szybciej dziecko poczuje się lepiej. A trzeba wiedzieć, że objawy przeziębienia łagodzić można na wiele sposobów.

Kiedy do lekarza?

Dziecko nieco inaczej przechodzi infekcję niż osoba dorosła. Z wieloma symptomami rodzice mogą poradzić sobie samodzielnie, niemniej jednak wizyta lekarska jest konieczna, gdy:

– dziecko będzie skarżyło się na ból głowy,

– wystąpi gorączka powyżej 38 stopni C

– będzie często wymiotowało,

– pojawi się problem z przyjmowaniem płynów,

– wystąpią kłopoty ze snem.

W takim przypadku konsultacja z lekarzem jest wskazana, gdyż przeziębienie mogło przerodzić się w coś znacznie poważniejszego.

Co podawać?

Możliwości walczenia z objawami przeziębienia za pomocą domowych sposobów jest wiele. Warto polecić lek Oscillococinum. Nie ma przeciwwskazań do polecania Oscillococcinum dla dzieci. Ten w pełni bezpieczny lek dla organizmu dziecka nie powoduje działań niepożądanych ani nie wykazuje interakcji z innymi lekami. O Oscillococcinum opinie pacjentów wskazują, że najlepiej podawać lek już od pierwszych objawów przeziębienia. Ważne jest też, aby maluch pił dużo ciepłych płynów, takich jak ziołowe herbatki, na przykład z lipy, z cytryną, lub ciepłe mleko z miodem.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ