Opadająca powieka to problem z którym zmaga się wiele kobiet. Czym tak właściwie jest ta przypadłość? Opadająca powieka, znana również jako hooded eye, to zmiana w wyglądzie skóry, która może pojawić się z wiekiem lub być obecna od urodzenia. Jeśli zastanawiasz się, co to jest opadająca powieka i jak sobie z nią poradzić, jesteś we właściwym miejscu
Opadająca powieka – makijaż
Opadająca powieka jest problemem, który dotyka wiele osób. Dla kobiet makijaż z tą przypadłością może być nie lada wyzwaniem. My jednak poradzimy Wam o czym muszą pamiętać właścicielki tego rodzaju powieki.
Bardzo ważną rzeczą, którą należy zrobić na początek jest dobór odpowiednich kolorów cieni. Gdy stawiamy na makijaż dzienny opadająca powieka, warta jest podkreślenia jasnymi odcieniami, brązami beżami czy brzoskwiniami. Gdy dobrałyśmy już odpowiednie dla siebie cienie, kolejnym krokiem będzie sposób ich aplikacji. Przy makijażu opadającej powieki ważne jest, aby nałożyć go w odpowiednim miejscu. Złotą zasadą przy takim rodzaju powieki jest to, aby cienie rozetrzeć ponad linię załamania powieki. W ten sposób uzyskamy efekt podniesienia oka.
Nawet, jeśli zdecydujesz się na makijaż wieczorowy, opadająca powieka nie będzie stanowiła przeszkody do uzyskania pięknego efektu. Warto jest przede wszystkim postawić na dobrą i trwałą bazę pod cienie, aby uniknąć nieładnie rolującego się cienia. Dlatego, że w przypadku opadającej powieki, takie sytuacje zdarzają się znacznie częściej niż u osoby bez tej przypadłości. Przy makijażu wieczorowym możemy postawić na dowolność. Można zdecydować się na złoto, srebro, ciemne brązy czy fiolety. Przy tak dobranych technikach i kosmetykach, opadająca powieka nie będzie już, aż tak bardzo widoczna.
Koniecznie sprawdź jak wykonać makijaż powiększający oczy w praktyce!
Kreska na opadającej powiece
Wykonanie kreski dla wielu osób, szczególnie początkujących stanowi niemałe wyzwanie. Szczególnie w przypadku osób z niestandardową budową powieki. Idealna kreska oraz opadająca powieka może wydawać nam się na początku niewykonalnym połączeniem, ale przychodzimy z pomocą i powiemy jak w precyzyjny sposób ją zrobić.
Przy doborze odpowiednich kosmetyków do stworzenia kreski na oku, staraj się unikać czarnego eyelinera w płynie. Może on wyglądać zbyt ciężko u właścicielek opadających powiek. Zamiast tego użyj cienkiego pędzelka, który stworzy subtelniejszy efekt na Twoich powiekach. Pamiętaj o tym, aby malować kreskę na otwartym, rozluźnionym oku. Istotne w sztuce nakładania eyelinera przy opadającej powiece jest to, aby nie aplikować go w załamaniu, a jaskółka powinna być przedłużeniem dolnej powieki, a nie linii rzęs. Wykonana przez Ciebie kreska na oku nie musi być od razu perfekcyjna. Opadająca powieka jest trudnym typem powieki wymagającym większego doświadczenia i uczenia się na swoich błędach. Makijaż w którym została wykonana kreska jest częstym tematem licznych tutoriali na Youtubie. Po obejrzeniu takich filmów Twoja opadająca powieka nie będzie już Ci straszna!
Koniecznie sprawdź ten tutorial, gdzie opadająca powieka i wykonana na niej kreska będzie przedstawiona w prosty sposób.
Makijaż ślubny dla opadającej powieki
W tak szczególnym dniu w naszym życiu jakim jest ślub, każda z nas chciałaby się czuć wspaniale. Jednak wiele kobiet martwi się o to jak będzie wyglądała ich opadająca powieka. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zrobić, makijaż ślubny u właścicielek tego rodzaju powiek aby, wyglądał dobrze, to idealnie trafiłaś!
Makijaż ślubny dla opadającej powieki wymaga szczególnej uwagi, aby podkreślić oczy i stworzyć efekt otwartego, świeżego spojrzenia, które będzie pięknie wyglądać zarówno na żywo, jak i na zdjęciach. Dlatego chcemy, aby nasza opadająca powieka nie grała tego dnia głównej roli.
Rozpocznij od nałożenia bazy pod cienie, która utrwali Twój makijaż. Później nałóż kolejno jasny cień na całą powiekę, aby ją rozświetlić. Następnie wybierz ciemniejszy cień ze swojej paletki, może to być brąz i rozcieraj go powyżej załamania powieki, dla uzyskania efektu powiększenia oka. Pamiętaj o użyciu eyelinera, aby podkreślić efekt podniesienia powieki. Jako kropkę nad i zaaplikuj w wewnętrznym kąciku oka rozświetlacz, który doda blasku Twojemu spojrzeniu. Tak skończony makijaż wykończ sztucznymi rzęsami, aby jeszcze bardziej podbić efekt. Dobrze dobrane produkty będą kluczem do sukcesu przy próbie stworzenia makijażu idealnego dla właścicielek opadających powiek.
Opadająca powieka – przyczyny
Powodów opadającej powieki może być bardzo wiele. Może mieć charakter wrodzony lub nabyty. Przyjrzymy się, więc najczęstszym przyczyną opadających powiek zarówno u dorosłych jak i dzieci. Przy schorzeniu opadająca powieka, przyczyny jej powstania mogą być różne. Dowiedz się, więc jakie!
Opadająca powieka może mieć różne przyczyny neurologiczne, do których zaliczają się:
- uszkodzenia nerwu okoruchowego – uszkodzenie nerwu okoruchowego objawia się poszerzoną źrenicą, brakiem jej reakcji, opadającą powieką oraz zmienionym ustawieniem gałki ocznej, co prowadzi do podwójnego widzenia. Może także powodować porażenie mięśni odpowiedzialnych za ruchy gałek ocznych.
- miastenia – to rzadka choroba autoimmunologiczna, która zakłóca przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. Głównym objawem jest osłabienie mięśni szkieletowych, nasilające się podczas wysiłku.
- zespół Hornera – jest rzadko występującą chorobą, która wynika z zaburzeń współczulnego unerwienia oka.
- miopatie – pierwotne (wrodzone) choroby mięśniowe. Opadającej powiece towarzyszą dodatkowe objawy neurologiczne.
Wiele osób zmaga się z problemem, gdy opada tylko jedna z powiek (jednostronna ptoza). Opadająca powieka w jednym oku może być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak schorzenia neurologiczne lub urazy uszkadzające mięśnie podnoszące powiekę. Może być również wynikiem wrodzonej ptozy. Jednostronna opadająca powieka zazwyczaj nie jest związana z procesem starzenia.
Z przypadłością opadającej powieki mogą mierzyć się również dzieci. W przypadku najmłodszych, przyczyny tego schorzenia również mogą mieć charakter wrodzony jak i nabyty. Do czynników wpływających na powstanie tej wady jest nieprawidłowy rozwojów dźwigacza powieki górnej podczas rozwoju płodowego, urazy w okolicy oka, infekcje oraz podobnie jak u dorosłych choroby neurologiczne. Gdy jako rodzice zauważycie początki schorzenia opadająca powieka u dziecka, przyczyny należy szybko sprawdzić. Warto jest skonsultować się z lekarzem, aby wprowadzić potrzebne leczenie.
Przeczytaj koniecznie:
Naturalny makijaż oka na co dzień – jak go wykonać?
Karolina Rudnik