Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak pokonać nadwagę i otyłość, gdy kolejne diety okazują się nieskuteczne?

Jak pokonać nadwagę i otyłość, gdy kolejne diety okazują się nieskuteczne?

Wciąż zadajesz sobie pytanie: "Co robię źle?"?

Czas zacząć walkę, która działa! / fot. Pixabay

Stale jesteś na diecie, ale Twoja waga pokazuje coraz więcej kilogramów? Masz dość wilczego głodu, złego samopoczucia i nie możesz zaakceptować swojego wyglądu? Bezskuteczne odchudzanie to problem wielu osób. Sprawdź, jak go pokonać i w końcu zacząć cieszyć się szczupłą sylwetką, sprawnością fizyczną oraz lepszym zdrowiem

 

Nadwaga i otyłość to prosta droga do poważnych chorób

Nadwaga to jeden z największych wrogów Twojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Choć często się o tym nie mówi, zdecydowana większość osób, które nie potrafią schudnąć dzięki stosowaniu diety i aktywności fizycznej, lub natychmiast wraca do swojej wcześniejszej wagi po zakończeniu diety, cierpi na różne schorzenia utrudniające odchudzanie oraz zaburzenia odżywiania.

 

W społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że zaburzenia odżywiania to tylko bulimia i anoreksja. Nie jest to prawdą. Wiele osób, zwłaszcza wyjątkowo wrażliwych, zajada emocje, rekompensuje siebie jedzeniem codzienne stresy i traktuje kolejny posiłek, jak nagrodę i sposób na poprawę samopoczucia, wmawiając sobie, że lubią swoje coraz większe ciało.

 

Jednym z powodów braku skuteczności diet, może być też nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz przekonanie, że redukcja masy ciała musi wiązać się z głodówką. Tak naprawdę, aby schudnąć, trzeba jeść i to nie liść sałaty na dobę, ale pełnowartościowe posiłki, które będą dostarczały wszystkich składników odżywczych.

 

powody podjadania

 

Jak walczyć z nadwagą i otyłością, gdy diety zawodzą?

Jeżeli tyjesz mimo stosowania diety i ciągle dopada Cię efekt jo-jo, nie masz czasu na testowanie kolejnej kuracji odchudzającej. Tutaj niezbędne jest wsparcie dietetyka, zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości w działaniu np. układu hormonalnego oraz odkrycie prawdziwej przyczyny przybierania na wadze.

W przypadku osób, które nie wyobrażają sobie życia bez ciągłego zaglądania do lodówki, niezbędne może okazać się wsparcie psychologa, który pomoże zdiagnozować ewentualne zaburzenia odżywiania i emocjonalne przyczyny nadwagi.

 

Jak leczy się nadwagę i otyłość w Polsce?

Obecnie leczenie nadwagi i otyłości w Polsce opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny przybierania na wadze i zastosowaniu leczenia dietetycznego oraz leczenia mającego na celu redukcję wykrytych nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. W przypadku, gdy praca z dietetykiem i innymi specjalistami zawodzi, a kilogramów nadal przybywa, konieczne może być przeprowadzenie operacji zmniejszenia żołądka lub umieszczenia w nim specjalnego balonika.

 

Czy są skuteczne leki na nadwagę? Obecnie w Polsce nie stosuje się leczenia farmakologicznego w przypadku pacjentów z nadwagą i otyłością. Dostępne są jedynie suplementy odchudzające, które mogą być wsparciem w kuracji, ale nie są to leki, które jeszcze kilka lat temu można było kupić na receptę w aptece. Więcej na temat stosowanych w farmakologicznym leczeniu otyłości i nadwagi leków, ich działania i skutków ubocznych, przeczytasz meridiasprzedam.plom.pl

 

Odchudzanie wymaga wiele wysiłku, nie tylko w przypadku osób, które borykają się już z efektami ubocznymi nadwagi i otyłości. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy, ale trzeba zacząć działać, aby uniknąć poważnych zagrożeń. Jak tego dokonać? Należy przełamać strach i wstyd, zdiagnozować przyczynę nadwagi i zacząć leczenie. Dieta, zmiana sposobu myślenia i eliminacja szkodliwych nawyków, a także codzienna aktywność fizyczna, dopasowana do stanu zdrowia i formy fizycznej to absolutna konieczność, jeżeli chcesz cieszyć się zgrabną sylwetką i lepszym zdrowiem.

 

Zobacz także listę obecnie najskuteczniejszych leków na odchudzanie, dostępnych w aptekach meridiasprzedam.plom.pl/leki-na-odchudzanie

 

Źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ