Friday, March 1, 2024
Home / Moda  / Moda damska  / Jak poczuć się atrakcyjną? Praktyczne porady!

Jak poczuć się atrakcyjną? Praktyczne porady!

Bądź atrakcyjna dla siebie, o innych się nie martw ‒ przyjdzie samo

Jak poczuć się atrakcyjną?

fot. Dainis Graveris / Unsplash

Wiele przedstawicielek płci pięknej ma kłopot z obniżonym poczuciem własnej atrakcyjności. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, dlatego najlepiej podejść do problemu kompleksowo. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad tym, jak poczuć się atrakcyjną, do dyspozycji masz co najmniej kilka skutecznych sposobów. Wykorzystaj je, a prędzej czy później dostrzeżesz satysfakcjonującą zmianę

 

Zadbaj o atrakcyjny ubiór, także w łóżku

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak poczuć się atrakcyjną kobietą, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nie istnieje jedna skuteczna recepta. Na pewno jednak możesz dla samej siebie zadbać o atrakcyjny ubiór. Dostrzegą to także inni, a Ty będziesz emanować pewnością siebie. Postaraj się więc tak dobierać elementy garderoby, aby podkreślić atuty swojej sylwetki i zatuszować ewentualne jej mankamenty. Kokietuj, dodając do stroju zmysłową biżuterię. Poczucie własnej atrakcyjności może zwiększyć również seksowna bielizna damska. Kupisz ją chociażby w sklepie erotycznym.

 

Wybierać możesz spośród naprawdę wielu fasonów, wzorów i kolorów. Dużym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej cieszą się komplety o barwie burgundu bądź krwistej czerwieni. Odważne panie mogą także wypróbować erotyczne stroje do sypialni. Pomogą one podnieść temperaturę w związku, co korzystnie wpłynie także na poczucie pewności siebie. Jeżeli nie wiesz, jaki ubiór pasuje do Twojej sylwetki oraz do typu urody, możesz odwiedzić stylistę. Jego wskazówki będą towarzyszyć Ci podczas zakupów w butikach. Podczas wyboru bielizny warto zaś poprosić o poradę doświadczoną brafitterkę, która dobierze odpowiedni rozmiar stanika.

Zatroszcz się o swoją skórę, paznokcie oraz włosy

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak poczuć się atrakcyjną, musisz zadbać o stan swoich włosów, skóry oraz paznokci. Nie od dziś wiadomo bowiem, że gęste i lśniące kosmyki dodają kobietom powabu. Dobrze byłoby więc zakupić odpowiednio dobrane do rodzaju włosów kosmetyki. Szczególnie starannej pielęgnacji wymagają pasma o wysokiej porowatości. Wśród kosmetyków, w które na pewno warto zainwestować, wymienić należy delikatny szampon, odżywkę oraz maskę. Musisz także jak najstaranniej dobrać krem, tonik oraz żel do twarzy. Troski będą wymagały także Twoje paznokcie. Postaraj się zakupić starannie skomponowaną odżywkę, dzięki której staną się one silne i zdrowe.

 

Powinnaś uzbroić się w cierpliwość. Starannie skomponowana pielęgnacja przyniesie zamierzone efekty, ale dopiero po kilku tygodniach. Wiele zależy od wyjściowej kondycji włosów, skóry oraz rzecz jasna ‒ paznokci. Co jakiś czas warto wybrać się do gabinetu kosmetologicznego. Można poddać się profesjonalnym zabiegom na twarz, jak również na całe ciało. Uchodzą one za zdecydowanie efektywniejsze od domowej pielęgnacji. Niemniej jednak musisz liczyć się z tym, że zabiegi kosmetologiczne są dosyć kosztowne. Zdecydowana większość z nich wymaga wykonania w seriach.

Pracuj nad swoim wnętrzem

Jeśli chcesz wiedzieć, jak poczuć się atrakcyjną, musisz pamiętać także o swoim wnętrzu. Sama troska o wygląd ciała niestety nie wystarczy. Powinnaś więc przyjrzeć się cechom swojego charakteru, które lubisz oraz tymi, za którymi nie przepadasz. Zastanów się nad tym, co niekorzystnie wpływa na Twoje samopoczucie. Niska pewność siebie, nieśmiałość i zamknięcie w sobie to cechy, które mogą w znaczącym stopniu zmniejszać poczucie własnej atrakcyjności. Dobrze byłoby więc podjąć pracę nad sobą.

 

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że uda Ci się dokonać satysfakcjonujących zmian samodzielnie. Niekiedy jednak konieczna może się okazać współpraca z psychoterapeutą lub coachem. Dzięki spotkaniom ze specjalistą będziesz mogła określić, czym jest dla Ciebie atrakcyjność. Dla każdego może ona bowiem oznaczać co innego. Psychoterapia może sprawić, że sama dojdziesz do tego, jak poczuć się atrakcyjną. Musisz jednak pamiętać o tym, aby wybrać odpowiedni nurt. Szczególnie pomocna może okazać się terapia poznawczo-behawioralna. Pozytywne skutki uczęszczania na sesje dostrzeżesz już po paru tygodniach.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ