Sunday, March 3, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak pielęgnować hybrydę na paznokciach?

Jak pielęgnować hybrydę na paznokciach?

Poznaj triki na długotrwale piękny manicure!

Poznaj sekrety zadbanych paznokci / fot. materiały prasowe

Manicure hybrydowy zyskał ogromną popularność wśród kobiet chcących zadbać o swój wygląd bez częstych wizyt u kosmetyczki. Zabieg jest bardzo trwały (efekt utrzymuje się aż do 4 tygodni), a ilość lakierów hybrydowych i ozdób do paznokci stale rośnie

Poznaj sekrety zadbanych paznokci / fot. materiały prasowe

Poznaj sekrety zadbanych paznokci / fot. materiały prasowe

Szeroka gama kolorów sprawia, że możemy wybrać idealny kolor dla swojej stylizacji, radzi podolog z foot-med.pl Manicure hybrydowy dzięki temu pobił popularnością nawet tipsy. Mimo swojej niezwykłej trwałości lakier hybrydowy w niektórych sytuacjach może odprysnąć albo ulec uszkodzeniu. Warto dlatego zadbać o niego, by jak najdłużej wyglądał estetycznie, tak jakbyśmy dopiero co wróciły od kosmetyczki. Sprawdź, co może sprawić że Twój lakier hybrydowy nie będzie wyglądał tak, jakbyś tego oczekiwała. Jak zadbać o hybrydę na paznokciach?

Unikaj detergentów

Hybryda, mimo że jest odporna, może reagować na detergenty, zwłaszcza te mocno żrące, jak płyny do mycia WC. Dodatkowo detergenty mogą zmatowić nasz kolor albo porysować płytkę paznokci. Detergenty są też niebezpieczne dla naszych paznokci i skóry dłoni. Działają silnie drażniąco, dlatego wszelkie prace porządkowe w domu powinnyśmy wykonywać w rękawiczkach gumowych albo lateksowych.

Nie stosuj ostrych i szorstkich gąbek do mycia naczyń

Hybryda mimo tego, że jet odporna na wiele czynników, może nie przetrwać w zetknięciu się z szorstkimi gąbkami i zmywakami do mycia naczyń. Szorstkie gąbki sprawią, że płytka paznokcia porysuje się i kolor nie będzie wyglądał tak, jak po wyjściu od kosmetyczki. Najlepiej unikać mycia naczyń szorstkimi gąbkami albo zakładać rękawiczki ochronne. Jeśli możemy starajmy się jak najczęściej zakładać rękawiczki ochronne. Również na płytkę paznokcia działają ostro zakończone przedmioty, dlatego trzeba być szczególnie ostrożnym przy np. obieraniu warzyw obieraczką lub nożem.

Nie zrywaj lakieru z płytki

Kiedy lakier samoistnie schodzi z paznokci starajmy się go na siłę nie zrywać. W ten sposób możemy uszkodzić swoją płytkę paznokcia. Takie schodzenie lakieru jest spowodowane najczęściej dostaniem się powietrza pod lakier w trakcie utwardzania paznokci w lampie UV. Kiedy zauważymy, że lakier hybrydowy odprysł nam albo schodzi w okolicach wału paznokciowego zgłośmy się do kosmetyczki wykonującej zabieg, by poprawiła paznokieć i nałożyła świeży lakier. Zamalowywanie lakierami nie utwardzanymi w lampie UV może na chwilę pomóc, zwłaszcza kiedy planujemy jakieś wielkie wyjście i nie chcemy, by nasze dłonie wyglądały estetycznie. Jest to jednak krótkotrwały zabieg, ponieważ lakier hybrydowy różni się gęstością od lakierów zwykłych i różnica między nimi będzie bardzo widoczna. Poza tym lakier tradycyjny nie utrzyma sę długo na płytce paznokcia.

Unikaj acetonu

Aceton to bardzo silny środek rozpuszczający, który znajduje się w większości zmywaczy do paznokci. Jest on bardzo często używany przy ściąganiu paznokci żelowych albo hybrydowych. Jeśli nie chcemy pozbyć się naszego świeżego manicure’u lepiej trzymać nasze dłonie z daleka od acetonu. Aceton niszczy naszą naturalną płytkę, silnie ją wysuszając, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest delikatne spiłowanie paznokci, bez użycia acetonu. Wiele kosmetyczek, by oszczędzić sobie trudu przy zdejmowaniu paznokci, zawija palce w namoczone acetonem waciki i w ten sposób pozbywa się lakieru hybrydowego.

Używaj pilnika drobnoziarnistego

Każdemu zdarzyć się może nadłamanie paznokcia, nawet jeśli mamy nałożony lakier hybrydowy. Jest on na tyle wytrzymały, że nie będziemy musiały ściągać wszystkich paznokci. Możemy lekko podpiłować paznokieć, który jest nadłamany. Unikajmy jednak używania gruboziarnistego pilnika, który może zbyt mocno zetrzeć paznokieć wraz z hybrydą. Lakier może zacząć odchodzić od spiłowanego paznokcia, przez co będzie się zadzierał i wyglądał nieestetycznie. Najlepiej użyć do tego celu delikatnego pilnika, by wygładzić brzeg paznokcia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ