Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak palić kadzidełka?

Jak palić kadzidełka?

Wyczaruj w domu aurę, jaką lubisz

kadzidełka

fot. Olya Kobruseva / Pexels

Palenie kadzidełek nie jest oceniane wyłącznie pozytywnie. Osoby posługujące się nimi nieumiejętnie mogą szkodzić sobie oraz domownikom, a gęsty dym unoszący się w pomieszczeniu nie wpływa korzystnie na ocenę tego zwyczaju. Jednak przy zachowaniu ostrożności i rozwadze zapalone kadzidełka, wykonane ze składników naturalnych, mogą podnosić samopoczucie psychiczne i fizyczne. Delikatny dym może towarzyszyć medytacji i jodze. Wybierz swoje ulubione kadzidełka i sprawdź, jak palić je bezpiecznie i rozsądnie

 

Jak palić kadzidełka patyczki?

Kadzidełka w formie patyczków są najbardziej popularne, zwłaszcza wśród osób, które rozpoczynają swoją przygodę z dobieraniem zapachów i używaniem kadzidełek naturalnych. Jednocześnie są bardzo łatwe w obsłudze. Patyczek wystarczy umieścić w specjalnej podstawce. Wykonana z drewna, metalu czy ceramiki podstawka jest odpowiednio wyprofilowana i ma dziurkę, w której mieści się końcówka kadzidełka. Jeśli nie masz podstawki, możesz użyć doniczki z ziemią, do której wbijesz patyczek pionowo.

 

Kadzidełka w formie patyczka trzeba podpalić na samym ich końcu, a po 6-8 sekundach zdmuchnąć płomień. Wystarczy, że żarzy się jego końcówka i unosi cienka mgiełka. Takie kadzidełka żarzą się długo, nawet przez kilka godzin. Trzeba więc pamiętać o tym, by je zgasić, ukruszając końcówkę lub wkładając ją do wody czy piasku. Podstawki z kadzidłem nie należy stawiać blisko łatwopalnych tkanin.

kadzidełka

fot. materiał Partnera

Kadzidełka patyczki o zapachu lawendy: https://www.fraida.pl/kadzidelka-brilliant-blue-lavender-niebieska-lawenda-p-5430.html

Jak palić kadzidełka stożkowe?

Kadzidełka w kształcie stożków są dostępne w wielu wersjach zapachowych i chociaż nie są tak popularne, jak patyczki, to stają się produktem, po który sięgają miłośnicy jogi, medytacji, a także osoby, które wierzą w moc uzdrawiania i poprawiania samopoczucia przy pomocy zapachów.

 

Stożki są grubsze u podstawy, dlatego z powodzeniem można je postawić. Najlepiej jednak nie stawiać ich bezpośrednio na stole czy szafce, ale umieścić w żaroodpornej lub metalowej miseczce. Na spodzie można rozsypać nieco piasku, żwirku lub popiołu. To pozwoli utrzymać podstawkę w czystości oraz zapewni dopływ tlenu od spodu kadzidełka. Jeśli używasz naczynia wykonanego z metalu, nie kładź go na blacie, który jest wrażliwy na ciepło.

Po stabilnym ustawieniu stożka należy zapalić jego górę, a po 6-8 sekundach zdmuchnąć, chociaż zazwyczaj płomień gaśnie sam. Kadzidło powinno się żarzyć.

Jak palić kadzidła ziołowe?

Kadzidełka ziołowe to pęczki suszonych roślin. Znajdziemy je w sklepie z produktami ezoterycznymi lub możemy zrobić samodzielnie. Często używa się różnych ziół, na przykład szałwii białej, lawendy, mięty. Poszczególne gałązki są ze sobą mocno związane.

Należy zapalić jeden czubek kadzidełka i zdmuchnąć płomień. Tlące się kadzidło będzie rozprowadzać przyjemny zapach. Kadzidło ziołowe można położyć na niepalnej powierzchni, na przykład w miseczce, na tacce lub przez chwilę można chodzić z nim po mieszkaniu, rozsiewając aromat ziół.

Jeśli preferujesz kadzidełka w formie sypkiej, przyda Ci się na przykład kadzielnica metalowa, piramidka ceramiczna do kadzideł lub muszla do spalania ziół.

szałwia

fot. materiał Partnera

Szałwia biała dostępna pod adresem: https://www.fraida.pl/biala-szalwia-pek-maly-p-1262.html

Z ogniem zawsze ostrożnie

Kadzidła nie palą się płomieniem, a jedynie żarzą. Mimo to zawsze trzeba używać ich ostrożnie. Zapałki lub zapalniczkę trzymaj w miejscach niedostępnych dla dzieci. Nie zostawiaj żarzącego się kadzidła w pobliżu łatwopalnych tkanin i zawsze wygaś patyczek, stożek czy wiązkę ziół, jeśli wychodzisz na dłużej niż na 2-3 minuty z pomieszczenia.

Jak wybrać kadzidła dla siebie?

Kadzidła wydzielają substancje zapachowe, które wpływają na samopoczucie w różny sposób. Organizm reaguje na zapachy, które są dla niego przyjemne, a także na te, za którymi nie przepada. Oferta kadzidełek, zwłaszcza ta w warszawskim Sklepie Ezoterycznym Fraida, jest tak szeroka, że bez problemu wybierzesz kadzidła dla siebie lub bliskiej osoby. Jeśli nie mieszkasz w stolicy, możesz złożyć zamówienie przez Internet z przesyłką pod wskazany adres.

 

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z kadzidłami i nie masz okazji do tego, by je powąchać, warto wiedzieć, że słodkie zapachy przywołują pozytywne uczucia, a aromaty gorzkie i cierpkie mogą uwolnić od lęków i negatywnych uczuć. Możesz wybrać zapachy, które znasz, na przykład z wakacji lub z własnej kuchni. Takie, które kojarzysz z aromatem ulubionych perfum albo soczystych owoców i ziół. Możesz także kierować się ich działaniem.

 

Jeśli żyjesz w stresie i chcesz się zrelaksować, pomoże zapach lawendy. Jeśli brakuje Ci energii, przyda się kadzidło o zapachu cynamonu lub trawy cytrynowej. Kreatywność pobudzają cytryna i bazylia. Paczula i ylang-ylang działają jak afrodyzjak, a Palo Santo oczyszcza z negatywnej energii. Niektóre zapachy odstraszają komary i owady. Inne działają bakteriobójczo, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Możesz więc kadzideł używać w sposób praktyczny albo podczas nauki, relaksacji czy w pracy.

 

Bardzo ważne jest, dla samopoczucia ludzi i zwierząt, które przebywają w domu, aby wybierać kadzidła naturalne, z przypraw i ziół, nie zaś ze sztucznych, chemicznych dodatków, które imitują zapachy. Tylko kadzidła naturalne, pochodzące ze sprawdzonego źródła, zapewnią relaks i dobre samopoczucie oraz sprawią, że poczujesz przypływ energii.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ