Saturday, April 13, 2024
Home / Kuchnia  / Jak oszczędzić czas w kuchni? Sprawdzamy małe AGD

Jak oszczędzić czas w kuchni? Sprawdzamy małe AGD

Kuchenne czary wymagają dobrych pomocy

małe agd

fot. Choreograph / 123rf

Małe AGD znajdują się właściwie w każdej kuchni. To bardzo szeroki asortyment produktów, od mikserów, tosterów, po roboty kuchenne czy zaawansowane multicookery. Z całą pewnością wybrane z nich znajdą się w każdej kuchni. Jakie urządzenia małego AGD wybrać dla siebie? I jakimi kryteriami kierować się podczas zakupów?

 

Małe AGD ‒ co to właściwie jest?

AGD, czyli artykuły gospodarstwa domowego, to bardzo różnorodne urządzenia, które mają za zadanie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Są to urządzenia przenośne, które ze względu na niewielkie gabaryty łatwo się przechowuje. Zaletą urządzeń klasyfikowanych jako małe AGD jest wygoda stosowania i wyjątkowa funkcjonalność. W kategorii tej wymienić można m.in. czajniki, opiekacze, ekspresy do kawy, miksery czy kuchenki mikrofalowe, ale oczywiście nie jest to pełen zakres. Urządzając kuchnię należy wybierać wyłącznie te sprzęty, z których faktycznie będziemy korzystać. Nie ma sensu inwestować w akcesoria, z których na pewno nie skorzystamy.

Multicooker ‒  co to właściwie jest i jak nam może pomóc w kuchni?

Jednym z ciekawszych urządzeń małego AGD są zyskujące na popularności multicookery. To urządzenia wyjątkowo funkcjonalne i praktyczne. Swoim kształtem przypominają elektryczne garnki, ale o bardzo zaawansowanych funkcjach. W ujęciu praktycznym multicooker to urządzenie wielofunkcyjne, cechujące się łatwością obsługi. To świetna propozycja dla tych, którzy cenią sobie doskonałe domowe jedzenie, a jednocześnie nie lubią spędzać w kuchni na przygotowywaniu posiłków wielu godzin. Urządzenie pozwala nie tylko gotować, ale również dusić czy podgrzewać.

Wybierz idealny multicooker dla siebie z oferty sklepu Komputronik: https://www.komputronik.pl/category/14690/multicookery.html

Miksery i roboty kuchenne

Właściwie obowiązkowym wyposażeniem każdej kuchni są miksery lub roboty kuchenne, których szeroką ofertę znaleźć można w tym miejscu. Zastanawiając się nad tym, czy kupić mikser czy robot kuchenny warto przede wszystkim wziąć pod uwagę to, jak często i w jakich sytuacjach będziemy z niego korzystać. Zarówno miksery, jak i roboty cieszą się dużą popularnością, ponieważ w kuchni znajdują szerokie zastosowanie. Szukając odpowiedniego dla siebie rozwiązania trzeba zwrócić uwagę, że wybrane modele mogą dość mocno różnić się między sobą zakresem funkcji, dlatego świetnym pomysłem jest porównanie ofert ‒ przejdź tutaj.

Przed zakupem w pierwszej kolejności warto zastanowić się, na czym nam zależy. Czy wybierając bardziej zaawansowanego robota kuchennego będziemy w pełni wykorzystywać jego możliwości? Jeśli tak, to z całą pewnością wybór będzie świetny. Jeśli nie, lepszym rozwiązaniem będzie urządzenie mniej skomplikowane i z całą pewnością tańsze. Trzeba też zastanowić się nad możliwością przechowywania, bo zazwyczaj im więcej możliwości, tym więcej elementów w zestawie i tym więcej miejsca będzie potrzebne, aby wszystko sensownie schować.

W jakie sprzęty małego AGD warto wyposażyć kuchnię?

Multicooker, mikser i roboty kuchenny to rozwiązania naprawdę cenione, ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Ale to nie jedyne możliwości, gdyż świetnym pomysłem będzie też zakup tostera czy gofrownicy. Super rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić trochę miejsca, jest wybór opiekacza, w którym zrobimy tosty, ale też gofry. Do tego wiele osób z całą pewnością doceni rozwiązanie, jakim jest grill elektryczny, z którego korzystać można nawet w mieszkaniu w bloku. To sprzęt idealny, żeby cieszyć się pieczona kiełbaską lub mięsem o każdej porze roku.

Miłośnicy kawy, o ile posiadają na tyle dużo miejsca mogą pomyśleć również o zakupie ekspresu. Może nie jest to sprzęt, który pozwoli zaoszczędzić czas na gotowaniu, ale z całą pewnością doceni go każdy, kto kocha smak i aromat świeżej kawy o poranku. To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz cieszyć się doskonałym smakiem ulubionej kawy każdego dnia, bez wychodzenia z domu.

 

Sprzęty małego AGD to urządzenia bardzo funkcjonalne, a zarazem wygodne w użyciu. Ze względu na niewielkie gabaryty nie sprawiają one też trudności w przechowywaniu. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy kuchnia jest pomieszczeniem niezbyt dużym.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ