Sunday, March 3, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Jak oszczędzać na zakupach?

Jak oszczędzać na zakupach?

Kompendium wiedzy

oszczędzanie

Oszczędzanie ma sens! / fot. materiały prasowe

Często rezygnujemy z oszczędzania, bo gubimy się w błędnym przekonaniu, że to nie ma sensu. Odkładanie dużych kwot tak, ale paru groszy? Ci, którzy nie dali się zwieść takim stereotypom z perspektywy czasu widzą, że ich wybór procentuje

 

Często rezygnujemy z oszczędzania, bo gubimy się w błędnym przekonaniu, że to nie ma sensu. Odkładanie dużych kwot tak, ale paru groszy? Ci, którzy nie dali się zwieść takim stereotypom z perspektywy czasu widzą, że ich wybór procentuje.

Grosz do grosza

Można oszczędzać na różne sposoby. Wystarczy założyć konto oszczędnościowe i odkładać konkretne sumy zależnie od możliwości finansowych. Można też korzystać z innych ofert banku, np. lokat, wyszukując jak najkorzystniejsze oprocentowanie i właśnie tam lokować swój kapitał. Bardzo ważne jest także zarządzanie domowym budżetem. Najlepiej, aby rodzinne wydatki były w rękach osoby, która jest zorganizowana i .. umie dobrze liczyć. Wyznaczenie sobie celów zakupowych na każdy miesiąc, określenie górnej kwoty poza którą nie można wydać więcej i umiejętne wybieranie tego, co naprawdę w danym miesiącu jest niezbędne do życia, to konieczność. Oczywiście nie można pozbawiać się przyjemności, na które zawsze zostanie parę groszy, jeśli dobrze pokieruje się domowym budżetem.

Płac kartą i sprawdzaj rachunki!

Płacenie za towar kartą elektroniczną jest bardzo przyjemne i proste. Inaczej wydaje się pieniądze, kiedy można czuć je fizycznie w dłoni, a inaczej, kiedy wy[pływają z portfela do innej kasy drogą elektroniczną. Wtedy nie boli tak bardzo finansowa strata, bo jak się mówi, czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Szybkie upłynnianie się gotówki z przygotowanej na codzienne wydatki „kupki” powinno dać do myślenia, dlatego zawsze można przystopować z kupowaniem i starać się ograniczyć zakupy.

 

Warto też zawsze sprawdzać paragony, ponieważ często zdarza się, że zostajemy oszukani (najpewniej niespecjalnie). Szczególnie można się z tym spotkać podczas robienia dużych zakupów, kiedy lista produktów jest duża i czasem trudno to wszystko ogarnąć. Kilka takich błędów kasjera i na naszym koncie brakuje kilku złotówek.

Co jeszcze da się zrobić?

Można też wyjeżdżać na wczasy poza sezonem, eksploatować auto bardziej ekonomicznie, czasami zamienić samochód na rower, sprzedawać stare rzeczy, zamiast wyrzucać itd. Bardzo ważne jest także odpowiednie przechowywanie żywności, nie marnowanie jej. Często kupuje się „na zapas”, a za kilka dni warzywa lub owoce nadają się tylko i wyłącznie do wyrzucenia lub na kompostownik (jeśli ktoś go oczywiście ma). Po takim marnotrawstwie idzie się do sklepu po nowe rzeczy i koło się zamyka. Niestety, nie każdy umie wyciągać mądre wnioski z popełnianych błędów, przyzwyczajony do magazynowania.

Promocje, wyprzedaże, lista zakupów…

Kto umie znaleźć tańsze produkty, ten może zaoszczędzić w skali miesiąca naprawdę spore pieniądze. Niestety, wyszukiwanie promocji bywa męczące i czasochłonne, dlatego tak dużo osób daje sobie z tym spokój. Wybawieniem mogą być aplikacje na smartfony, wśród których prym wiedzie BLIX https://blix.pl/, czyli zestaw wszystkich gazetek kilkudziesięciu sklepów z całej Polski. W jednym miejscu oferty dyskontów, np. gazetki Biedronki i mniejszych sieciówek, także sklepów osiedlowych. Co więcej, można personalizować stronę, zawężając wybór do kilku czy kilkunastu ulubionych miejsc, w których kupuje się najczęściej. Wtedy też one będą pokazywały się w kolejności, ułożone alfabetycznie na pierwszej stronie po otwarciu aplikacji.

Jak korzystać z BLIXA?

Wystarczy wpisać w okienko tzw. Lupkę ( znajdującą się u góry ekranu smartfona) poszukiwany towar, aby pokazało się nam mnóstwo ofert z różnych sklepów. Aplikacja daje też możliwość zapisywania całych stron gazetek i tworzenia list produktów podczas przeszukiwania katalogu. Podczas zakupów można odhaczać te rzeczy, które znalazły się już w koszyku, dlatego jest to znaczne ułatwienie dla wszystkich, szczególnie dla niezorganizowanych.

 

BLIX informuje o nowościach (produkty i gazetki) oraz o promocjach, o czym dowiemy się, odbierając wiadomość, pojawiającą się na ekranie telefonu. Co więcej, oprócz ekonomicznego i przyjemnego kupowania BLIX oferuje sporą dawkę ciekawych pomysłów na przepisy – zwykłe, wegańskie i wegetariańskie, które znajdziemy na tej oto stronie https://blix.pl/gotuj/. Pogrupowane w przejrzyste zakładki tematyczne, czytelne, opatrzone zdjęciem przepisy, zachęcając od przyrządzenia smacznego posiłku.

 

BLIXA można przeglądać także na stronie www, kiedy jesteśmy w domu lub nie mamy dostępu do smartfona. To duże udogodnienie i ciekawa alternatywa dla osób, które wolą więcej czasu sprzedać przed większym ekranem, niż ten, w który zaopatrzony jest ich telefon.

 

Reasumując, nieważne ile zdoła się zaoszczędzić w jednym miesiącu czy w ciągu roku. Ważne, ze podejmuje się takie próby, bo każdy grosz składa się na większą sumę, za którą można kupić  jedną porządną rzecz do domu, czy wyjechać na wymarzone wakacje. Przy okazji można też zaoszczędzić produkty spożywcze, warzywa i owoce oraz papier oddany na makulaturę. Mądre oszczędzanie ratuje nie tylko portfel, ale też jest bezcenne dla środowiska i innych, którzy żyją obok nas. 

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
2 komentarze
 • Armenne 18 lipca, 2019

  Najlepiej kupować przez internet, sklepy online mają najlepsze promocje.Sama w ten sposób kupuję buty do biegania
  http://biegajwdeszczu.pl/jak-kupowac-buty-do-biegania-przez-internet/

  Po pierwsze jest o wiele taniej niz w sklepach stacjonarnych.
  Po drugie nie muszę marnować czasu na chodzenie po sklepach i szukanie ciuchów
  Po trzecie jest wiekszy wybór modeli i rozmiarów

  Polecam jednak kupowanie w sklepach auoryzowanych tak aby mieć pewnosć, ze wybieracie obuwie oryginalne.

 • 카지노사이트 14 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: miastokobiet.pl/jak-oszczedzac-na-zakupach/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ