Jak oszczędnie przygotować wyprawkę dla pierwszaka?
Radzimy, jak nie zbankrutować wysyłając pociechę do szkoły.
Pierwszy września dla wielu maluchów będzie debiutem w szkolnej ławie. Przygotowania do tego wydarzenia zapewne trwają już od dawna, a ich niezbędną częścią jest kompletowanie wyprawki. Radzimy, jak nie zbankrutować wysyłając pociechę do szkoły.
Sklepy i supermarkety zalewają nas zewsząd produktami z wizerunkami ulubionych postaci z bajek. Oczywiście dziecko najchętniej sięgnie po takie właśnie gadżety, których jakość często pozostawia wiele do życzenia. Część elementów wyprawki trzeba wymieniać co jakiś czas, więc nie warto za nie przepłacać. Z kolei niektóre, takie jak tornister, piórnik, worek na buty czy pudełko na drugie śniadanie, przetrwają dłużej pod warunkiem, że zainwestujemy w nie większą kwotę.
Plecak lub tornister
Wybierz taki, który będzie służył twojemu dziecku przynajmniej przez 3 lata nauczania początkowego. Tornister na pierwsze lata nauki powinien być usztywniany na plecach, żeby ciężar rozkładał się równomiernie. Plecaki, choć zachęcają ceną i kolorowymi motywami, nie będą tak trwałe jak tornistry, które są specjalnie projektowane tak, żeby można było w nich nosić większe ciężary. Zazwyczaj są zrobione z materiałów lepszej jakości i tym samym są bardziej odporne na wszelakie uszkodzenia związane z noszeniem w nim książek. Jeszcze jeden powód, dla którego lepiej kupić tornister zamiast plecaka, to troska o prawidłową postawę ciała naszego pierwszaka. Usztywniane plecy tornistra zapewnią równomierne rozłożenie ciężaru i dziecko nie będzie narażone na wady pleców z powodu złego i zbyt ciężkiego plecaka. Warto dołożyć kilkadziesiąt złotych więcej, niż co rok kupować nowy plecak, co po zsumowaniu, może nas wynieść dużo więcej. Dobrym rozwiązaniem są plecaki z rączką, za którą można ciągnąć plecak, jeśli jest zbyt ciężki. Przed zakupem warto sprawdzić jakość kółek i materiału z jakiego plecak jest zrobiony. Najlepiej wybrać taki z kółkami kauczukowymi lub pół – kauczukowymi.
Okładki na książki i zeszyty
Warto zainwestować w okładki na książki i zeszyty na każdym etapie edukacji dziecka. Wtedy, jeśli z czasem zechcemy je odsprzedać, będą w znacznie lepszej kondycji. Okładki kosztują zaledwie kilkadziesiąt groszy za sztukę, więc niewielka inwestycja może przynieść znaczne zyski. Poza tym, dziecko będzie korzystało z estetycznych książek i zeszytów, co zwiększy jego pewność siebie w szkole.
Pióro
Nie musi być pozłacane ani z diamentami. Wystarczy, żeby miało stalówkę dobrej jakości. Takie pióro to koszt około 10 – 15 złotych. Staranny charakter pisma dziecka rozwinie się właśnie dzięki pisaniu piórem, dlatego wybierz nieco droższy model, żeby nie musieć wymieniać złamanej stalówki co miesiąc, bo to znacznie podniesie koszty.
Kredki ołówkowe
Jeden porządny komplet będzie służył twojemu dziecku przez nawet trzy lata. W szkole dzieci malują różnymi technikami i z wykorzystaniem różnych typów kredek, dlatego ołówkowe nie powinny zużyć się szybko. Pomyśl o wyborze kredek lepszych jakościowo, które nie złamią się przy pierwszym przyłożeniu ich do kartki.
Zestaw na w-f
Biała koszulka i czarne lub granatowe spodenki nie kosztują wiele, ale weź pod uwagę, że dzieci w tym wieku bardzo szybko rosną i będziesz musiała często je wymieniać. Taka sama sytuacja jest w przypadku tenisówek. Nie wydawaj na nie majątku. Spodenki i koszulkę wybierz o rozmiar większe, ale nie wyraźnie za duże. Tenisówki nie muszą być markowe, ale przede wszystkim wygodne.
Biurko i krzesło
To także element wyprawki szkolnej, ponieważ właśnie przy nim dziecko będzie odrabiać prace domowe. Biurko powinno być młodzieżowe, ponieważ nie będzie zbyt wysokie dla twojego dziecka, a po kilku latach wciąż będzie mu służyć. Warto rozważyć zakup biurka z blatem, który można podnieść i ustawić pod kątem, co ułatwia wykonywanie prac plastycznych. Krzesło koniecznie powinno być obrotowe, z oparciem na plecy i łokcie oraz umożliwiające regulację wysokości, dzięki czemu dostosujesz je do wzrostu malucha. Bardzo ważna jest także lampka z ruchomym kloszem, kierującym światło na wybrany element blatu. Kupując kolorowe podkładki, zadbasz o estetykę blatu i biurko będzie służyło dziecku dłużej.
Żeby zapewnić pociechom jak najlepszy start w dorosłość, wielu rodziców decyduje się na wzięcie pożyczki. Taki krok należy traktować jako inwestycję w przyszłość, ponieważ lepsza wyprawka posłuży dziecku znacznie dłużej. – Im lepszą wyprawkę skompletujemy już w pierwszej klasie, tym mniej pieniędzy wydamy w kolejnych latach nauki – przekonuje Anna Kozielczyk – CRM Coordinator z Ferratum Bank. – Dobrze dobrane biurko i krzesło utrzymane w neutralnej stylistyce mogą przetrwać aż do gimnazjum – dodaje.
Nowy rok szkolny to zawsze duże wydatki dla każdego rodzica. Zaproponowane przez nas rozwiązania wymagają nieco większych inwestycji na początek, ale w dłuższej perspektywie przyniosą oszczędności.
ignou reports 15 stycznia, 2020
… [Trackback]
[…] Find More on to that Topic: miastokobiet.pl/jak-oszczednie-przygotowac-wyprawke-dla-pierwszaka/ […]
can you go over 21 in cornhole 15 stycznia, 2020
… [Trackback]
[…] Information to that Topic: miastokobiet.pl/jak-oszczednie-przygotowac-wyprawke-dla-pierwszaka/ […]