Saturday, May 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak ośrodek leczenia uzależnień pomaga walczyć z problemem?

Jak ośrodek leczenia uzależnień pomaga walczyć z problemem?

Pod okiem specjalistów jest łatwiej

Leczenie uzależnień

fot. Adrienn / Pexels

Uzależnienie to stan psychiczny, który odbiera kontrolę nad swoim zachowaniem. Człowiek uzależniony jest gotów na wszystko, aby zyskać dostęp do źródła problemu. Takie zachowania mają wpływ nie tylko na życie tej osoby, ale też jej rodziny i otoczenia. Choć jest to kosztowne, warto zdecydować się na prywatny ośrodek leczenia uzależnień, gdzie zapewnione jest fachowe wsparcie psychologiczne i różne formy terapii

Jak wygląda leczenie uzależnień?

Uzależnienie może poważnie szkodzić zdrowiu fizycznemu, emocjonalnemu i społecznemu. Osoba uzależniona często ma problemy w pracy lub szkole, traci bliskie relacje z rodziną i przyjaciółmi. Aby poprawić jakość swojego życia, powinno się skorzystać ze wsparcia doświadczonych terapeutów. W ośrodku leczenia uzależnień możliwe są różne formy leczenia. Zależą one od rodzaju problemu i jego etapu.
W terapii uzależnień często udział bierze cała rodzina, na którą sytuacja ta ma ogromny wpływ. Dzieci i partnerzy osób uzależnionych od alkoholu, substancji psychoaktywnych czy hazardu mogą nawet nie wiedzieć, że ich życie może być lepsze. Z tego powodu w wielu przypadkach stosowana jest rodzinna terapia uzależnień.
W leczeniu uzależnień stosuje się też terapie indywidualne i grupowe, a także leczenie farmakologiczne.

Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień ‒ czy to dobre rozwiązanie?

Aby leczenie przyniosło efekty, konieczne jest odcięcie się od przedmiotu uzależnienia. W tym celu pacjentów umieszcza się w zamkniętym prywatnym ośrodku terapii uzależnień.

Grafika Partnera

 

O jego przewadze nad otwartym leczeniem decyduje:

intensywność terapii ‒ pacjenci są pod stałym nadzorem specjalistów i mają ograniczony dostęp do substancji uzależniających lub innych bodźców;
bezpieczeństwo i stabilność dla osób, które potrzebują odizolowania się od negatywnych wpływów zewnętrznych lub są w trudnych warunkach życiowych,
wsparcie społeczne ‒ pacjenci mają kontakt z terapeutami, ale też ludźmi w podobnej sytuacji. Mogą więc liczyć na większe zrozumienie i wzajemnie wspierać się w wychodzeniu z nałogu.

 

Placówki takie jak Be Free prywatny ośrodek leczenia uzależnień to świetne miejsce do podjęcia leczenia. Pacjentom zapewnione jest tak wsparcie przez wykwalifikowaną kadrę terapeutyczną na każdym etapie wychodzenia z nałogu. Zamknięty ośrodek leczenia alkoholizmu i innych nałogów to skuteczna terapia uzależnień, która kontrolowana jest przez wielu lekarzy, a zatem całkowicie bezpieczna.

Jaki ośrodek odwykowy wybrać?

Leczenie uzależnienia zaczyna się w momencie, kiedy zdajemy sobie sprawę z problemu i chcemy podjąć walkę. Jednak ostateczną decyzję, czy prowadzone będą indywidualne sesje, czy terapia grupowa, podejmuje terapeuta uzależnień. Wybierając prywatny ośrodek terapii uzależnień, warto postawić na ten, który dostosowuje się do indywidualnych potrzeb pacjentów. Od tego zależy czy i jak szybko możliwe będzie zaczęcie nowego życia przez osobę uzależnioną.

 

Be Free  Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień
Adres: ul. Słoneczna 18, 62-561 Ślesin, Wielkopolska
Telefony: +48 535 100 111, +48 536 100 111
Strona WWW: https://www.terapia-befree.pl/

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ