Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak odnowić wygląd swojego salonu?

Jak odnowić wygląd swojego salonu?

Dobry rzemieślnik nie tylko wykona to, czego sobie zażyczysz, ale także posłuży radą

Remont salonu

fot. Envato Elements

Odnawianie wyglądu poszczególnych pomieszczeń w naszym domu wiązać się może z ich szeroko zakrojonym remontem, ale niekiedy wystarczy w tym celu kilka drobnych działań. Sprawdźmy, jak można skutecznie zmienić nasz salon na ładniejszy, nowocześniejszy i bardziej przytulny

 

Wielu spośród nas uznaje salon za najważniejsze pomieszczenie w domu czy mieszkaniu. Nic dziwnego, skoro właśnie w nim spędzamy czas z bliskimi, odpoczywamy bądź oddajemy się rozrywce. Jego aranżacja ma zatem bardzo duże znaczenie. Nieprzemyślana pod względem estetycznym kolorystyka, kiepsko dobrane meble albo byle jakie dodatki mogą sprawić, że salon nie spełni swej podstawowej funkcji. Zanim zabierzemy się za odnawianie i urządzanie salonu, powinniśmy więc dokładnie przemyśleć, do jakich celów ma on sam służyć, czyli jak będziemy spędzali w nim czas. Od tego zależał będzie bowiem wygląda pomieszczenia, a zatem i zakres prac, które trzeba będzie włożyć w jego odnowienie.

Czy zawsze konieczny jest remont salonu?

Planując odnowienie wyglądu salonu, warto pamiętać, iż odpowiedni efekt da się osiągnąć dzięki drobnym, aczkolwiek skutecznym działaniom. Niekiedy wystarczy kupić nowe kolorowe narzuty na sofę, dodatkowe poduszki, firanki czy interesująco udrapowane zasłony okienne. Duże zmiany na lepsze wprowadzić może wymiana dywanu, instalacja dodatkowego oświetlenia, zawieszenie na ścianach nowych obrazów, plakatów czy grafik, a także chociażby lustra. Opcją do rozważenia jest oczywiście nabycie nowych mebli oraz sprzętów RTV – dzięki temu nasz salon będzie nie tylko bardziej estetyczny i przytulny, ale także praktyczniejszy i nowocześniejszy.

Oczywiście, jeśli tego typu drobne zmiany nam nie wystarczą, odnawianie salonu poszerzyć możemy o bardziej zaawansowane prace, takie jak wymiana podłogi czy malowanie ścian.

Dlaczego warto zatrudnić malarza do odnowienia salonu?

Według popularnej opinii, malując wnętrza samodzielnie, można sporo zaoszczędzić, gdyż nie trzeba wówczas wydawać pieniędzy na fachowca. W praktyce wcale nie jest to oczywiste, bowiem źle wykonana praca nie tylko powoduje frustrację, ale też pociąga za sobą dalsze wydatki, spowodowane oczywiście koniecznością dokonania poprawek. Nie należy też zapominać, że samo kładzenie farby jest tylko jednym z elementów całego procesu. Najpierw trzeba przygotować ściany do malowania, zastosować odpowiednie grunty oraz farby – a to wymaga wiedzy na ich temat i nierzadko zastosowania profesjonalnego sprzętu. Dlatego zatrudnienie zawodowego malarza jest zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem.

 

Malarz jest profesjonalistą, toteż dzięki swojemu doświadczeniu, wiedzy oraz umiejętnościom pracuje znacznie wydajniej niż amator. Korzysta ze specjalistycznego sprzętu, na przykład z pistoletu, którego nie powinna używać osoba niedoświadczona, a to ze względu na ogromne ciśnienie, które grozi uszkodzeniem skóry. Praca wykonana przez zawodowca jest przy tym solidna, zaś uczciwie działająca firma udziela również gwarancji i rękojmi na swoje usługi.

 

Będąc specjalistą, malarz wie ponadto, jakie farby i techniki ich nakładania zastosować w danym pomieszczeniu, aby wyglądało ono i pełniło swoje funkcje odpowiednio. Doradzić nam więc, jak stylowo pomalować salon: jakie dobrać kolory, rodzaj farby, itd. Jeżeli zatem chcemy być w pełni zadowoleni z gruntownego odnowienia naszego salonu, zdecydowanie warto jest zatrudnić profesjonalnego malarza wnętrz.

Gdzie szukać solidnych fachowców?

Jeśli planujemy remont salonu, zwłaszcza z malowaniem ścian czy innymi pracami remontowymi, warto zajrzeć na dobry portal ogłoszeniowy, jak https://www.oferteo.pl/. Wszystkie zamieszczone na jego łamach ogłoszenia są sprawdzone i wiarygodne. Możemy poznać opinie klientów, skorzystać z rankingu i porównywarki firm, a także zamieścić własnego ogłoszenie o poszukiwaniu fachowców. Z wybranym wykonawcą szybko nawiążemy kontakt za pośrednictwem maila, telefonu albo chatu.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ