Saturday, April 13, 2024
Home / Moda  / Jak nosić kolczyki? Poznaj zasady i najnowsze trendy

Jak nosić kolczyki? Poznaj zasady i najnowsze trendy

Najgorętszy trend? Błysk i bogate zdobienia

Kolczyki Miasto Kobiet

Kolczyki nigdy nie będą passe / fot. materiały prasowe

Kolczyki pojedyncze, asymetryczne, duże i wyraziste, a może minimalistyczne? Ich typów i sposobów  noszenia  jest mnóstwo. Biżuterię dobieraj nie tylko do swojej stylizacji, lecz także osobowości. Znajdź swój styl i baw się nim. Sprawdź nasz krótki poradnik, dotyczący najnowszych trendów w noszeniu kolczyków

Ponadczasowa symetria

Oto ponadczasowa symetria dla kobiet ceniących równowagę i chcących bawić się modą na własnych warunkach. Nie ograniczaj się tylko do jednego kompletu – do głównych (bazowych) ozdób dobierz pasujące wkręty lub zaciskowe nausznice. Pamiętaj jednak, aby kolczyki umieścić w obu uszach. Trendy na nowy rok to katalog zarówno minimalistycznych, klasycznych, jak i bogato zdobionych form. Swoje idealne kolczyki znajdą miłośniczki kółek, wkrętów oraz modeli z kamieniami. Wiele spośród obecnie modnych modeli prawdopodobnie masz we własnych zbiorach – teraz możesz je wyciągnąć i zacząć eksponować.

Łącząc symetryczne zestawy kilku kolczyków pamiętaj jednak, by zachować równowagę również w kolorach i zdobieniach. Jeśli jeden z wybranych kompletów jest z kamieniami, dopełnij go minimalistycznymi kolczykami o gładkiej formie.

Asymetria dla fanek mody

Asymetria w kolczykach to trend, który dyktują największe domy mody. Jak nosić tego typu ozdoby? Zakładaj tylko pojedyncze kolczyki. Jeśli masz w jednym uchu dwie dziurki, uzupełnij je kompletem biżuterii, a drugie pozostaw bez ozdób. W asymetrii dopuszczalne są kombinacje różnych, przeciwstawnych form i materiałów. Zgodnie z tym trendem śmiało łącz srebro ze złotem. Pamiętaj, że asymetria nie ogranicza się tylko do wkrętów, nausznic i krótkich kolczyków. Sięgaj również po długie i wyraziste modele biżuterii.

Innym sposobem asymetrycznego noszenia kolczyków jest zestawienie dwóch modeli o tym samym kształcie, ale różnej wielkości. Możesz zacząć od kółek – do jednego ucha przyczep małe kółko, a drugie ozdób o kilka rozmiarów większym modelem. Zabawa z asymetrią doskonale sprawdzi się w przypadku klasycznych i minimalistycznych stylizacji, takich jak np. marynarka i spodnie w kant lub ołówkowa sukienka za kolano.

Długie kolczyki, które musisz mieć

Długie kolczyki to ten rodzaj biżuterii, który nigdy nie wychodzi z mody. Są dostępne w wielu kształtach, długościach, kolorach i stylach. Z powodzeniem możesz je nosić na co dzień, zwłaszcza wieczorem. Co więcej, długie kolczyki pasują każdej kobiecie, bez względu na kształt twarzy czy długość włosów. Dodają lekkości i elegancji. Jeśli nadal nie masz ich w swojej kolekcji, zadbaj, by pojawiły się w szkatułce. Po jakie długie kolczyki sięgać w tym roku? Do najgorętszych trendów nadal należy błysk i bogate zdobienia. Wybieraj modele w okazałych rozmiarach. Wiele osób wraca do form szczególnie modnych w latach 70. i 80. – wówczas noszono koła lub krzyże, zawieszone na kółkach. To trend nawiązujący do stylu Aniołków Charliego. Zachowując ekstrawagancję, postaw na wiszące kolczyki o geometrycznych kształtach.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ