Monday, July 22, 2024
Home / Moda  / Moda damska  / Jak nosić dresy damskie? Zestawienie modnych i wygodnych stylizacji

Jak nosić dresy damskie? Zestawienie modnych i wygodnych stylizacji

Są bardziej uniwersalne, niż dotąd sądziłaś

dresy damskie

fot. Victoria Chudinova / Adobe Stock

1920 to data, którą miłośnicy wygody powinni zapamiętać, jako przełomowy rok dla ich życia. To właśnie wtedy Émile Camuset stworzył dresy damskie dla sportowców! Musieliśmy jednak poczekać aż 60 lat, by trend na dres wpisał się do wymagającego świata mody, lecz obecnie luźne sportowe ubrania są prawdziwym hitem. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia, jednak często nie mają pomysłu, z czym modnie łączyć swoją ulubioną odzież. Jeśli także masz ten problem, to odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

 

Jeszcze kilka lat temu wydawałoby się, że jedną „poprawną” metodą noszenia dresów jest ich łączenie ze sportowym obuwiem. Teraz taka zasada zdecydowanie już nie obowiązuje. W nurcie eklektycznych połączeń sportowy dres nierzadko miesza się ze szpilkami czy eleganckimi dodatkami i jest to dobre połączenie. Dobre to nawet zbyt małe słowo, gdyż jest to hit na wybiegach i Instagramie.

Jak nosić dresy damskie?

Wiemy, że czasem ciężko wyrwać się ze stereotypowego myślenia i nagła transformacja z łączenia ubrań wyłącznie w tym samym stylu na bardziej zróżnicowane outfity może być nie lada wyzwaniem, dlatego przygotowaliśmy kilka inspiracji, które pomogą Ci zrozumieć nowy styl w modzie. Przekonaj się, jak nosić dresy damskie zgodnie z najnowszymi trendami.

Elegancki trencz i dres damski – stylizacja

Sportowy dres i elegancki trencz – czy taka stylizacja może dobrze wyglądać? Jak widać, po powyższej inspiracji: zdecydowanie tak! Sportowe ubranie połączone z eleganckim trenczem jest dość oryginalnym zestawieniem, jednak jeśli zachowasz spójność w dobieraniu dodatków, to taka stylizacja z dresem damskim może być bardzo efektowna.

 

Problematyczne może być znalezienie dodatków w niemal identycznym odcieniu co damski dres. W świecie offline wymagałoby to niemałego buszowania po sklepach, jednak w online możesz szybko zrobić zakupy na serwisach takich jak Modago, które oferują najnowsze kolekcje sieciówek w jednym miejscu i wyszukiwanie z użyciem filtrów.

fot. Look! / Adobe Stock

Damski dres i szpilki, czyli hit mody 2022

 

W trendach światowych projektantów widać wyraźny trend na dres i szpilki. Stylizacje z wykorzystaniem tych dwóch elementów podbijają nie tylko wybiegi, lecz również ulice podczas dni mody w Paryżu czy Mediolanie. Jeśli do tej pory myślałaś o takim połączeniu, jak o modowym obciachu, to czas zmienić pogląd. W 2022 roku dresy damskie ze szpilkami są hitem i nic nie wskazuje na szybką zmianę tego trendu!

Klasyczna stylizacja z damskim dresem

Jeśli powyższe propozycje wydają Ci się zbyt dużą ekstrawagancją, to zawsze możesz postawić na klasykę. Dres damski w połączeniu ze sportowym obuwiem to pewna i zawsze modna stylizacja. W ostatnich sezonach ultra modne stały się bermudy dresowe. Ten element garderoby, który do tej pory widywany był wyłącznie w męskich stylizacjach, z impetem podbił serca blogerek modowych. Choć na nadchodzący sezon zimowy taka propozycja może się nie sprawdzić, to ta stylizacja z dresem damskim jest warta zapamiętania na sezon wiosenno-letni 2023!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ