Monday, April 22, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Jak nie zgubić się w świecie kredytów i pożyczek?

Jak nie zgubić się w świecie kredytów i pożyczek?

Nieważne, czy jesteś rozważny, czy romantyczny, finanse wcale nie muszą być skomplikowane.

Nieważne, czy jesteś rozważny, czy romantyczny, finanse wcale nie muszą być skomplikowane. Firma pożyczkowa Optima zachęca do wzięcia udziału w Kredytobraniu 2.0. – ogólnopolskiej akcji informacyjnej dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z dodatkowych źródeł finansowania w postaci kredytu lub pożyczki.

jak nie zgubuc sie w swiecie kredytow[1]

Kredytobranie 2.0 Dobre Praktyki Konsumenta to kampania społeczna zorganizowana z inicjatywy Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. W Kredytobraniu uczestniczą organizacje, które mogą pochwalić się znacznym dorobkiem w obszarze doradztwa dla konsumentów i ochrony ich praw: Stowarzyszenie Konsumentów Polskich i Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Optima od początku bierze aktywny udział w akcji.

Kredytobranie czas zacząć
Kredytobranie 2.0 skierowane jest nie tylko do osób zamierzających zaciągnąć kredyt konsumencki, ale i do wszystkich instytucji finansowych, którym zależy na najwyższym poziomie obsługi klienta. Zbiór Dobrych Praktyk Konsumenta ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak bezpiecznie postępować przy zaciąganiu zobowiązań.
Nadal jeszcze niewiele osób ma świadomość jak działają kredyty czy pożyczki. Dlatego potrzebne są takie akcje jak Kredytobranie. Mamy nadzieję, że dzięki Dobrym Praktykom konsumenci będą rozsądnie planować swoje wydatki i nauczą się odpowiedzialnie pożyczać – mówi Karol Sadowski, ekspert Optima.

Najważniejsze zasady Kredytobrania
Jak nie wpaść w pętle kredytową? Wystarczy rozsądnie i z umiarem planować wydatki, biorąc pod uwagę swoje aktualne możliwości finansowe i pamiętając, że w każdej chwili nasza sytuacja finansowa może się zmienić.

kredytobranie-plakat_png

Wszystko, co musi wiedzieć każdy świadomy kredytobiorca, znalazło się w jednym dokumencie. Najważniejsze to pamiętać o tym, żeby:
– Zaciągać pożyczkę w sprawdzonej firmie.
– Przed podpisaniem koniecznie przeczytać umowę i nie rezygnować z możliwości zadawania pytań, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do jej treści.
– Zawsze podawać prawdziwe, aktualne dane o swojej sytuacji finansowej.
– Pilnować harmonogramu spłaty pożyczki i płacić nie później niż w dacie płatności.
– W razie kłopotów zawsze kontaktować się z pożyczkodawcą przed datą spłaty.

Kredyt czy pożyczka? Bez względu na to, co wybierzesz każdy produkt finansowy może okazać się pomocą w realizacji marzeń o wakacjach, remoncie czy zakupie mieszkania pod warunkiem, że będziemy stosować się do kilku prostych zasad, które zagwarantują bezpieczeństwo.

Więcej o akcji można dowiedzieć się na jej profilu na Facebooku.
Pobierz: Dobre Praktyki Konsumenta.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ