Monday, May 27, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Jak nie przytyć w Tłusty Czwartek?

Jak nie przytyć w Tłusty Czwartek?

Gdyby to była Środa Popielcowa lub Wielki Piątek odpowiedź byłaby banalnie prosta - ale jak nie przytyć w Tłusty Czwartek?

tlusty czwartek

tlusty czwartek

Gdyby to była Środa Popielcowa lub Wielki Piątek odpowiedź byłaby banalnie prosta – ale jak nie przytyć w Tłusty Czwartek?

tlusty czwartek

Ile kalorii możemy zebrać w Tłusty Czwartek? Portal Miasto Kobiet sprawdza jak nie przytyć tuż przez ostatkową imprezą

Jak nie przytyć w Tłusty Czwartek?
Gdyby to była Środa Popielcowa lub Wielki Piątek odpowiedź byłaby banalnie prosta – ale jak nie przytyć w Tłusty Czwartek, kiedy zewsząd wabią i kuszą aromatyczne wypieki i kaloryczne pączki, faworki, chrust, donutsy (amerykańskie pączki) i niezastąpione dla naszych własnych fałdek tłuszczu – tłuściutkie oponki. Nawet Wasz wierny portal Miasto Kobiet nie zamierza w ten dzień zadręczać nikogo dietami cud, fitnessem czy głodówkami. W dziale przepisy znajdziecie najbardziej kaloryczne dania kuchni polskiej, ciasta, ciasteczka i oczywiście pyszne oponki z serka homogenizowanego.

oponki-z-serka-homogenizowanego-przepis

Ile kalorii mają pączki, faworki i oponki z serka homogenizowanego? Zamiast martwić się o dietę i nadprogramowe kilogramy skorzystaj z przepisów i propozycji kulinarnych Miasta Kobiet – na naszym blogu przypominamy – Tłusty Czwartek to jedyny taki dzień w roku!

Ile kalorii ma pączek?
Najważniejsza kwestia Tłustego Czwartku: ile kalorii ma pączek. Odpowiadamy: 1 pączek to 340 kcal. Jeśli ktoś woli w ten dzień pałaszować faworki (znane również jako chrust) odpowiadamy:  1 faworek to 38 kalorii. Ale ponieważ mamy nikłe szanse, że zakończymy tłustoczwartkowy deser na 1 faworku od razu wykonujemy szybką kalkulację: 10 faworków to prawie 380 kalorii, a więc mniej więcej tyle co 1 pączek.

Jednak zamiast martwić się o dietę i nadprogramowe kilogramy skorzystaj lepiej z uroków łakomstwa – na naszym blogu przypominamy – Tłusty Czwartek to jedyny taki dzień w roku! Poza tym podczas ostatkowych szaleństw i karnawałowych tańców jesteśmy w stanie zrzucić jednego pączka już po godzinie intensywnego krążenia biodrami!

Z okazji Tłustego Czwartku cała redakcja życzy czytelniczkom portalu Miasto Kobiet – SMACZNEGO!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ