Monday, June 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak nadać paczkę? Wypróbuj opcję Manager Paczek

Jak nadać paczkę? Wypróbuj opcję Manager Paczek

Instrukcja krok po kroku korzystania z menadżera paczek

Manager Paczek Inpost

Jak korzystac z Managera Paczek w Inpoście? / fot. materiały prasowe

Regularnie wysyłasz paczki do swoich klientów lub rodziny? Skorzystaj z opcji: Manager Paczek z oferty InPost – przekonaj się, że nadawanie przesyłek nie musi być ani czasochłonne, ani skomplikowane. Podpowiadamy, jak wysyłać za pobraniem i nadawać paczki opłacone z góry

 

Sieć paczkomatów wciąż się rozrasta

Jest kilka powodów, dla których warto wysyłać paczki za pośrednictwem InPost. Głównym jest rozbudowana sieć paczkomatów. Aktualnie, jak można przeczytać na stronie internetowej tej firmy, w całej Polsce działa już 4800 takich urządzeń[1]. W praktyce oznacza to, że paczkomaty są już obecne nawet w mniejszych miejscowościach.

Wysyłanie paczki może być łatwiejsze niż dotychczas. Duża liczba paczkomatów to nie jedyny powód, dla którego warto skorzystać z oferty firmy InPost. Na użytkowników czeka platforma Manager Paczek. Jak ona działa i jak nadać paczkę za pobraniem, korzystając z niej?

Manager Paczek – poznaj najważniejsze korzyści

Użytkownicy, którzy stworzą swoje konto na stronie Manager.paczkomaty.pl, mogą ułatwić sobie nadawanie przesyłek. Korzyści wynikających ze stworzenia swojego konta w Managerze Paczek jest wiele:

  • wszystkie informacje o wysłanych przesyłkach znajdują się w jednym miejscu (można je też śledzić),
  • platforma pozwala generować etykiety, które następnie należy nakleić na paczkę (wysyłanie paczki z etykietą eliminuje konieczność jej ręcznego adresowania),
  • za pośrednictwem Managera Paczek można zakupić opakowania na wysyłany towar.

Platforma Manager Paczek pozwala zarówno nadawać przesyłki w paczkomatach, jak i zamówić kuriera, który odbierze przygotowane paczki.

Wysyłanie paczki w Managerze Paczek krok po kroku

Jak odbywa się wysyłanie paczki poprzez Manager Paczek? Procedura jest niezwykle prosta i zajmuje tylko chwilę. Aby nadać jedną przesyłkę, wystarczy:

  • podać adres e-mailowy i numer telefonu odbiorcy,
  • określić sposób nadania paczki – do wyboru jest paczkomat, kurier lub POP, czyli Punkt Obsługi Przesyłek (w przypadku wyboru paczkomatu należy wskazać konkretny paczkomat),
  • podać rozmiar paczki,
  • określić sposób odbioru paczki (w paczkomacie lub dostarczenie przez kuriera),
  • podać kwotę ubezpieczenia (to pole można pominąć).

Wysyłanie paczki poprzez Manager Paczek jest wygodne również z innego powodu – przesyłki można od razu opłacić, korzystając ze środków znajdujących się na koncie (można je doładować w dowolnym momencie). Później pozostaje już tylko wydrukować etykietę i nadać przygotowaną paczkę.

 

Jak wygląda procedura postępowania po wyborze opcji dostarczenia przesyłki do paczkomatu? Wysyłanie paczki poprzez urządzenie sprowadza się do zeskanowania kodu znajdującego się na etykiecie, a następnie umieszczenia jej w skrytce. To wszystko – paczka dotrze do nadawcy w deklarowanym terminie, czyli w zaledwie jeden dzień po jej nadaniu.

Manager Paczek – w ten sposób wyślesz też paczki za pobraniem

Jak nadać paczkę za pobraniem? Z tej opcji korzystają głównie właściciele sklepów internetowych. Manager Paczek pozwala również wysyłać paczki za pobraniem. Procedura jest analogiczna do wyżej opisanej. Jedną różnicą jest to, że klient musi w odpowiednim polu dodatkowo podać wartość pobrania. Maksymalna wartość pobrania wynosi 5000 zł.

 

Paczki za pobraniem może odebrać kurier, można je też osobiście dostarczyć do paczkomatu. Jak wysyłać za pobraniem, korzystając z paczkomatu? W tym celu niezbędne jest założenie konta w Managerze Paczek. Potrzebna będzie bowiem etykieta, którą należy zeskanować przy urządzeniu. Później pozostaje tylko włożyć przesyłkę do skrytki.

 

Jeżeli zastanawiałeś się, jak nadać paczkę za pobraniem, korzystając z Managera Paczek, to – jak sam widzisz – jest to bardzo proste. Informacje o wszystkich wysłanych paczkach za pobraniem również znajdziesz w historii, dzięki czemu – w razie konieczności – będziesz mógł je śledzić.

 

[1] Liczba Paczkomatów® InPost jest większa niż placówek własnych Poczty Polskiej, https://inpost.pl/aktualnosci-liczba-paczkomatowr-inpost-jest-wieksza-niz-placowek-wlasnych-poczty-polskiej (dostęp 14.05.2019).

 

źródło: Partner MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ