Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak nadać paczkę przez paczkomat Inpost?

Jak nadać paczkę przez paczkomat Inpost?

Szybko, sprawnie, bez zbędnego ryzyka. Rozwiązanie na miarę czasów

paczkomat miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Paczkomaty to ogromna wygoda użytkowania, dlatego w ostatnim czasie tak znacząco wzrosła liczba klientów, którzy z nich korzystają. W trakcie trwania pandemii paczkomaty stały się dla wielu osób jedynym akceptowalnym sposobem na wysyłkę i odbiór paczek. Objaśniamy krok po kroku, jak wysłać paczkę przez paczkomat

 

Zalety korzystania z paczkomatu Inpost

Paczkomat  zapewnia maksimum bezpieczeństwa, nie wymaga bezpośredniego kontaktu z kurierem, a w dodatku można z niego korzystać w dowolnym momencie dnia i nocy. Jakby tego było mało, ceny oferowane przez Inpost, w stosunku do cen innych firm kurierskich, są niezwykle atrakcyjne. Dodatkowo ułatwia i usprawnia odbiór przesyłek funkcjonalna aplikacja na telefon.

Aktualnie niemal każdy ma dostęp do paczkomatu w swojej okolicy. Inpost postawił w kraju już 10 tysięcy swoich maszyn, a ich liczba stale rośnie. Dodatkowym atutem jest niezwykle szybkie działanie kurierów oraz możliwość otrzymywania na swój telefon informacji  o każdej zmianie statusu paczki. Zgodnie z zasadą przesyłka dociera na miejsce w 48h, w praktyce jednak najczęściej już na drugi dzień jest u odbiorcy.

Jak nadać paczkę przez paczkomat?

Dzięki Managerowi Paczek proces jest maksymalnie ułatwiony i zajmuje minimum czasu. Wprawdzie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, jednak założenie konta trwa chwilę i jest całkowicie bezpłatne. Jeśli masz konto:

 

‒ Wejdź na stronę manager.paczkomaty.pl i zaloguj się.
‒ Kliknij „wyślij przesyłki” i postępuj zgodnie z poleceniami.
‒ Uzupełnij najważniejsze dane dotyczące paczki, jej gabaryty, nadawcę, odbiorcę, Wasze adresy mailowe i numery telefonów oraz sposób nadania i odbioru paczki (w paczkomacie/punkcie).
‒ Zapłać za przesyłkę środkami ze swojego konta w Managerze paczek.
‒ Wygeneruj etykietę i umieść ją na przesyłce. Dzięki temu kurier będzie miał wszystkie niezbędne informacje, by właściwie zrealizować zamówioną usługę.
‒ Jeśli nadajesz paczkę w paczkomacie, wystarczy przy jego monitorze wybrać opcję wysyłki, a następnie zeskanować kod podany na etykiecie i umieścić bezpiecznie paczkę w skrytce, która się otworzy.

 

Jeżeli nie masz ochoty na rejestrację, nadaj paczkę w ramach usługi Szybkie Nadania. Wystarczy za pośrednictwem strony internetowej Inpost wprowadzić dane dotyczące wymiarów przesyłki, odbiorcy i nadawcy, a także ‒ czy chcesz nadać ją w paczkomacie/Punkcie Obsługi Paczek do paczkomatu/Punktu Obsługi Paczek, czy może zamawiasz kuriera do domu, a paczka zostanie dostarczona pod wskazany adres.

Serwis przesyłek kurierskich

 

Serwis przesyłek kurierskich to jeszcze tańsze rozwiązanie, bez zbędnych umów, kolejek i wychodzenia z domu. Za pośrednictwem WysylajTaniej.pl możesz zaoszczędzić nawet do 70% kosztów. Serwis współpracuje z wiodącymi na rynku firmami kurierskimi takimi, jak: DPD, Paczka w Ruchu, Inpost. Transakcje są całkowicie bezpieczne i przebiegają niezwykle sprawnie. Samo zamówienie kuriera to kilka kliknięć w telefonie. WysyłajTaniej.pl funkcjonuje już od lat, nieustannie wzbogacając swoje doświadczenie, by coraz lepiej rozumieć potrzeby swoich klientów i wychodzić im naprzeciw. Za pośrednictwem tego serwisu wyślesz paczkę do dowolnego miejsca na terenie kraju, a także za granicę.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ