Wednesday, May 29, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Jak można zaoszczędzić na zakupie ubrań? Sprawdzone metody i rozwiązania

Jak można zaoszczędzić na zakupie ubrań? Sprawdzone metody i rozwiązania

Najdrożej kosztują ubrania, które odpowiadają trendom

Oszczędzaj na ubraniach

Poszukiwanie rabatów się opłaca/ fot. Unsplash

Najłatwiejszym sposobem zaoszczędzenia na kupowaniu ubrań jest ich nie kupowanie. Ale w tej kwestii łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Istnieje jednak kilka bardziej ciekawych opcji, pozwalających uzyskać nowe, a nawet oryginalne i wykwintne przedmioty do własnej garderoby, a przy tym nie przepłacając żadnego grosza

 

 

Zawsze pamiętaj o regule: najdrożej kosztują ubrania, które odpowiadają trendom. Trendy z kolei rzadko utrzymują się dłużej niż przez parę miesięcy. Zastępują je kolejne, a trendowe i drogie rzeczy zaczynają być sprzedawane z szaloną zniżką. Pozostaje tylko załapać się na tę zniżkę i zdążyć kupić sukienkę lub bluzkę, która przypadła do gustu, zanim zostanie sprzedana. W tym pomoże ci rabato.com – jedna z najlepszych stron z gazetkami promocyjnymi w Polsce. Śledząc na bieżąco zniżki w polskich sklepach możesz stworzyć naprawdę wspaniałą garderobę, a jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej, zastosuj się do poniższych porad.

Rabaty na odzież

Warto szukać taniej/ fot. materiały prasowe

 

Wyprzedaże: dobre rozwiązania dla oszczędnych

Sprzedaż ma na celu zwiększenie wydatków. Jednak przy rozsądnym podejściu możesz łatwo wygrać zwycięską bitwę z marketerami. Na jakie oferty naprawdę warto zwrócić uwagę?

  • Rzeczy poza sezonem. Od dawna mówiono: “przygotowuj sanie latem, a sandały zimą”. W czerwcu trudno jednak znaleźć dobry płaszcz zimowy, ale na początku marca można go kupić z maksymalną zniżką.
  • Podstawowe rzeczy. Nie ma uniwersalnej bazy dla wszystkich, ale w swojej szafie prawdopodobnie możesz wyróżnić neutralne rzeczy, które kupujesz w różnych wariantach z roku na rok. Jeśli widzisz takie rzeczy na półce w sklepie ze zniżką lub znalazłeś atrakcyjną ofertę w katalogu Rabato – śmiało kupuj, by nie przepłacać za analogiczne ubrania w następnym sezonie.
  • Ubrania, które zakładasz na co dzień. Do tej kategorii zaliczamy skarpetki, rajstopy, wygodną prostą bieliznę – wszystko, co i tak musisz kupić, gdyż takie rzeczy zużywają się dość szybko. Śledź na bieżąco akcje, gdyż często możemy kupić takie elementy garderoby ze zniżką do 50% lub nawet drugą lub trzecią rzecz uzyskać za darmo.

 

Ciekawe rozwiązania dla tych, którzy chcą oszczędzać na ubraniach

Rabaty i promocje – to nie jedyny sposób na oszczędzanie. Możemy zaoferować jeszcze kilka ciekawych opcji, z których warto co najmniej raz w życiu skorzystać jeśli chce się wyglądać modnie, a przy tym nietypowo.

 

Swap

Początkowo pojęcie “swap” stosowano do opisu transakcji zamiany aktywów finansowych. W życiu codziennym jest to nazwa imprezy, podczas której uczestnicy przynoszą ubrania, buty, kosmetyki, biżuterię, które nie są przez nich lubiane. Możesz wybrać wszystko, co ci się tylko podoba i wziąć to całkiem za darmo lub wymienić na własne rzeczy. Wstęp na takie imprezy  może być płatny lub bezpłatny.

 

Freemarket

Freemarket ma wiele wspólnych cech ze swapem, tylko jego format jest nieco inny. Tutaj znajdziesz nie tylko ubrania i buty, ale także przedmioty z innych kategorii. Wielu ludzi podchodzi do freemarketów lekceważąco, a szkoda! Ludzie przynoszą tu naprawdę dobre rzeczy, których szkoda wyrzucić do kosza.

 

Sklepy second hand

Inną opcją jest nie tylko zdobycie dobrych ubrań, ale także przyczynienie się do walki z nadprodukcją – kupno  odzieży używanej w specjalnych punktach sprzedaży. W takich sklepach raczej znajdziesz noszone już rzeczy, chociaż zdarzają się i całkiem nowe z etykietami. W tym markowe, a ich ceny mile cię zaskoczą. Sprzedaż artykułów używanych zwykle obejmuje sprzedaż „starych kolekcji” przed nową dostawą. Zatem jeśli nie nosisz bardzo popularnego rozmiaru, przyjdź w ostatnim dniu rabatów. Ceny są niższe od oryginału o 70%–90%.

 

 

To nie wszystkie rozwiązania, które możesz stosować, by zaoszczędzić na własnej garderobie. Na przykład, znalezienie opłacalnych ofert w Internecie to prawie pełnoprawna praca. Dzięki temu możesz dużo zaoszczędzić. Zwłaszcza, jeśli chodzi o marki zagraniczne, których cena w Polsce wzrasta kilkakrotnie. Natomiast, jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej, nie zapomnij pobrać aplikacji ulubionych sklepów z ubraniami, które pozwolą Ci na bieżąco monitorować oferty promocyjne i uzyskiwać dodatkowe zniżki. Ponadto nawet asceci nie zawsze pamiętają dokładnie, co mają w szafie, nie mówiąc już o zakupoholikach. Zatem okresowo przeglądaj zawartość szafki, aby znaleźć nowe kombinacje i zaktualizować nudne rzeczy.

Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą ci stworzyć wyjątkową garderobę, a jednocześnie zaoszczędzić na zakupie ubrań. Jeśli chcesz oszczędzać jeszcze więcej – nie zapominaj korzystać z usług serwisu Rabato.

 

źródło: materiał Partnera MK

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ