Sunday, June 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak lekko, łatwo i przyjemnie zorganizować wesele?

Jak lekko, łatwo i przyjemnie zorganizować wesele?

Dla chcącego mnie ma nic trudnego

Organizacja wesela

fot. Konrad Żurawski

Organizacja wesela kojarzy się z podejmowaniem mnóstwa decyzji i niezliczonymi ustaleniami. Negocjacje z managerem sali weselnej, z podwykonawcami, wybór menu, sukni i kwiatów. Nie wydaje się, by można to zrobić szybko i bezstresowo. A może jednak?

 

Zabierając się do organizacji wesela, przede wszystkim pamiętaj, że nie ma wesela idealnego. Świadomość tego pozwoli Ci podejść z większym spokojem do ślubnych przygotowań. Oto kilka wskazówek, które pomogą zorganizować wesele w sposób lekki, łatwy i przyjemny.
Zastanów się, jakie chcesz mieć wesele. Czy ma to być wielka i huczna impreza z mnóstwem gości i atrakcji, czy kameralne przyjęcie w górach dla najbliższych? Rodzaj imprezy wiąże się bezpośrednio z budżetem. Sporządź dokładny plan finansowy i staraj trzymać się ustalonego kosztorysu. Koniecznie wybierz datę i miejsce wesela z odpowiednim wyprzedzeniem. To pomoże uniknąć stresu szukania sali weselnej na ostatnią chwilę. Usługi ślubne i weselne często trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, zwłaszcza w wysokim sezonie ślubnym.

 

Poszukaj więc cateringu, DJ-a czy zespołu, fotografa, kamerzysty, florystki i makijażystki dużo wcześniej. (https://www.koronakarkonoszy.pl/blog/letnie-wesele-inspiracje-na-orzezwiajace-przyjecie/)
Przy organizacji każdej dużej imprezy ważne jest delegowanie zadań. Nie próbuj wszystkiego robić samodzielnie. Podziel się zadaniami z partnerem i/lub rodziną. Każdy może się zaangażować w konkretne obszary, co znacznie ułatwi organizację wesela.

A może wesele last minute?

Paradoksalnie, jedną z opcji, by uniknąć całego tego zamieszania związanego z organizacją wesela, jest przygotowanie go… na ostatnią chwilę. Może nie obejdzie się tak całkiem bez stresu, ale przynajmniej potrwa on zaledwie kilka tygodni. Zorganizowanie wesela last minute może stanowić wyzwanie, ale jest możliwe, jeśli podejdziesz do tego na luzie i wykażesz się sporą elastycznością.
Na początek określ, co jest dla Ciebie najważniejsze podczas wesela. Romantyczna ceremonia, dobra zabawa czy może wyjątkowe dekoracje na weselu tematycznym? Pomoże Ci to skupić się na najistotniejszych kwestiach. Sporządź dokładny plan finansowy, aby wiedzieć, ile możesz przeznaczyć na różne elementy wesela. Bądź gotowa na kompromisy. Zrób listę gości i pamiętaj, że im krótsza lista, tym łatwiej będzie zorganizować wesele last minute.

 

Szukając sali czy restauracji na wesele last minute, warto skontaktować się z różnymi domami weselnymi i innymi lokalami. Może akurat w wymarzonej sali weselnej, choćby w Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce, właśnie zwolnił się jakiś termin sobotni albo czwartkowy czy poniedziałkowy? Wesela w tygodniu zyskują na popularności, i dużo łatwiej znaleźć wtedy wolną salę. (https://www.koronakarkonoszy.pl/blog/4-pory-roku-czyli-sezon-weselny-non-stop/)

 

Jak jeszcze uprościć organizację wesela? Wybierz gotowe menu weselne dostępne w wybranej restauracji lub domu weselnym. W przypadku wesela last minute trudno będzie też zaplanować skomplikowane dekoracje, skup się więc na kilku kluczowych elementach dekoracyjnych i ciekawych detalach. Także stroje ślubne wybierz gotowe – z wypożyczalni albo kup w sieciówce. Szybko, a do tego tanio i ekologicznie.
W związku z ograniczonym czasem na organizację wesela, zwróć się o pomoc do profesjonalistów. Znalezienie doświadczonego wedding managera znacząco ułatwi i przyspieszy proces organizacji imprezy. I co najważniejsze, pomimo stresu i pośpiechu, staraj się cieszyć tym wyjątkowym dniem i skup na tym, co naprawdę się liczy.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ