Thursday, May 23, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Jak lampy w stylu glamour dodają wnętrzu blasku i luksusu?

Jak lampy w stylu glamour dodają wnętrzu blasku i luksusu?

...bo elegancja lubi lśnić

Lampy glamour

fot. materiał Partnera

Styl glamour w dekoracji wnętrz kojarzy się z przepychem, elegancją oraz wyrafinowanym luksusem. Lampy są jednym z ważniejszych elementów, które mogą podkreślić charakter i zaakcentować ten biżuteryjny styl. W efekcie, światło pełni tu funkcję praktyczną i dekoracyjną, dodając blasku i elegancji. Przekonaj się o tym już dziś i dowiedz się, jakie wybrać lampy w stylu glamour, aby Twoje domowe wnętrza rozbłysnęły pięknym światłem!

 

Formy i kształty lamp, które królują w stylu glamour

Lampy glamour często charakteryzują się wyrazistymi, często przerysowanymi formami, które sprawiają, że są nie tylko praktycznym dodatkiem, ale prawdziwą ozdobą. Jednak właśnie o to w tym wszystkim chodzi! Popularne są modele o zaokrąglonych i zaoblonych kształtach, a także te, które nawiązują do geometrycznych form. Wiele z nich prezentuje się jak prawdziwe dzieła sztuki, złożone z wielu warstw i poziomów, które można określić mianem „artystycznych”. Te warstwy są tutaj bardzo charakterystyczne, gdyż w żadnym innym stylu raczej nie są stosowane w tak dużym i wyraźnym stopniu.

 

Zwykle lampy w stylu glamour mają duże formaty, gdyż chodzi o to, żeby przyciągały wzrok i tym samym stały się główną dekoracją danego wnętrza. Przez to trudno przejść obok nich obojętnie. Stoją na równi z pięknymi obrazami czy innymi ozdobami, np. w formie okazałych rzeźb.

Akcenty biżuteryjne, które zdobią lampy w stylu glamour

Elementy, które przypominają biżuterię, takie jak kryształki, złote czy srebrne wykończenia, są nieodzowną częścią lamp glamour. Te drobne detale nie tylko odbijają światło, tworząc na ścianach i suficie efektowne refleksy, ale także wprowadzają do wnętrza splendor.

Nawet najprostsze modele lamp mogą zostać przekształcone w coś wyjątkowego dzięki dodatkom w postaci lśniących koralików czy mieniących się w każdym świetle kamieni. Wiele lamp w stylu glamour wyróżniają zawieszone elementy, które delikatnie poruszają się np. podczas przeciągów, co jeszcze bardziej zwraca na siebie uwagę.

Lampy glamour – materiał również ma znaczenie

W lampach glamour wykorzystuje się materiały, które same w sobie są synonimem luksusu. Szklane elementy, polerowane metale, takie jak mosiądz czy chrom, a także welurowe abażury, mogą dodać każdej przestrzeni odrobiny przepychu. Używanie tych materiałów nie tylko podnosi estetykę lamp, ale także ich jakość i trwałość.

 

Ciekawym dodatkiem mogą być także elementy z transparentnych materiałów, które dodają lekkości aranżacjom glamour, które raczej w większości są postrzegane jako ciężkie wizualnie. Tak naprawdę w przypadku lamp w stylu glamour chodzi o to, żeby był jak największy błysk, połysk i blask. Wiele takich propozycji znajdziesz na w sklepie Candellux.

 

Wybierając lampy do wnętrza w stylu glamour, warto pamiętać, że każdy detal ma znaczenie. Odpowiednio dobrane oświetlenie może zmienić zwykłe wnętrze w przestrzeń pełną blasku i elegancji, idealnie odzwierciedlającą osobisty styl i preferencje estetyczne.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ