Monday, May 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Jak kupować meble online? 5 porad i wskazówek

Jak kupować meble online? 5 porad i wskazówek

Zakupy online mebli czyli jak oszczędzić mnóstwo czasu bez ryzyka – sprawdź!

urzadzona nowoczesnie sypialnia

Zakupy mebli bez wychodzenia z domu / fot. materiały prasowe sfmeble.pl

Zakupy online nie bez przyczyny cieszą się widocznym, systematycznie powiększającym się na przestrzeni ostatnich lat zainteresowaniem. To zupełnie zrozumiałe – wygoda i oszczędność czasu, którą oferują zakupy przez internet, są ogromne. Nadal jednak zakup pewnych produktów wzbudza w nas obawy. Jak znaleźć rzetelny sklep meblowy online, aby nie dać się nabić w butelkę i mieć pełną satysfakcję z zakupów? Oto kilka przydatnych wskazówek

 

Godny zaufania sklep meblowy – to znaczy jaki?

Rzetelny salon meblowy online nie ma nic do ukrycia – na jego stronie internetowej z łatwością zlokalizujesz nie tylko dane adresowe i szeroko pojęte dane kontaktowe, ale i dodatkowe informacje, które umożliwią jego weryfikację i potwierdzenie legalności działalności sprzedażowej, którą prowadzi. Warto nie ulegać impulsowi w postaci kuszącej obniżki cen – jeśli wcześniej nie dokonywałeś zakupów w danym sklepie, zanim zrobisz to po raz pierwszy, warto sprawdzić, jaki podmiot gospodarczy odpowiada za prowadzenie danego sklepu. W przypadku godnych zaufania sklepów meblowych takie informacje są jawne i łatwe do zlokalizowania na ich stronach internetowych – powinieneś tam szybko odszukać dane rejestrowe, które możesz następnie zweryfikować w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub ewentualnie w przypadku niektórych spółek – w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Prowadzący legalną działalność internetowy sklep meblowy powinien również posiadać swój regulamin. Na wszelki wypadek nie zaszkodzi się z nim zapoznać, zwłaszcza jeśli produkt, który zamierzasz zamówić, kosztuje całkiem sporo.

Bezpieczne płatności – o tym warto pamiętać

Bezpieczny sklep meblowy online to również taki sklep, jak na przykład SFmeble, który dba o bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Jak to zweryfikować? Przede wszystkim sprawdź, czy wybrany przez ciebie internetowy sklep meblowy posiada protokół sieciowy SSL – potwierdza on nie tylko bezpieczeństwo połączenia internetowego, ale przede wszystkim zabezpiecza transakcje dokonywane w bankowości elektronicznej oraz w popularnych systemach płatności online. Za sprawą certyfikatu SSL transmisja danych pomiędzy sklepem a kupującym jest poufna i w pełni bezpieczna, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że twoje dane, również te płatnicze, zostaną przechwycone i wykorzystane bez twojej wiedzy i akceptacji. Jak sprawdzić, czy dany sklep meblowy online posiada certyfikat SSL? Sprawdź, czy przed adresem strony znajduje się prefiks „https” – jeśli tak, oznacza to, że połączenie jest szyfrowane. Następnie kliknij lewym przyciskiem myszki w kłódkę, którą powinieneś zobaczyć bezpośrednio przed ww. prefiksem – powinny wyświetlić się dodatkowe informacje na temat zabezpieczenia, jak również dane dotyczące wystawcy certyfikatu SSL.

sofa sandwich

Sofa Sandwich / fot. materiały prasowe sfmeble.pl

Infolinia i chaty online – nie bój się zadawać pytań

Wiarygodny sklep meblowy online nie obawia się bezpośredniego kontaktu z klientem. Owszem, w przypadku zakupów przez internet siłą rzeczy nie będzie to kontakt osobisty, telefoniczny nie powinien jednak stanowić żadnego problemu. Jeśli sklep internetowy nie podaje żadnego telefonu kontaktowego, pod którym mógłbyś uzyskać dodatkowe informacje dotyczące interesującego cię produktu, opcji płatności czy wysyłki, równocześnie nie oferując także możliwości porozmawiania ze sprzedawcą za pośrednictwem udostępnionego na stronie sklepu czatu online, na pewno powinno to wzbudzić twoją czujność.

Gwarancja najniższej ceny – co to takiego?

Porównywarki cenowe zapewne doskonale kojarzy już większość z nas – to dobre narzędzie, aby szybko sprawdzić, w którym sklepie można zakupić interesujący nas produkt w najniższej cenie. Warto jednak mieć na uwadze, że nie jest to jedyny sposób, który pozwoli ci przynajmniej trochę zaoszczędzić – jest nim również gwarancja najniższej ceny, czyli autorskie programy, na które decydują się niektóre sklepy meblowe online. Na czym to polega?  Szczegóły mogą nieco różnić się w poszczególnych sklepach, ogólna zasada jest jednak taka, że jeżeli interesujący cię produkt znajdziesz gdzie indziej w niższej cenie, cena oferowana przez interesujący cię sklep zostanie obniżona przynajmniej do tego poziomu. Po co się w to bawić, jeśli można od razu dokonać zakupu w sklepie oferującym niższą ceny? Jeśli kupujesz tylko ten jeden produkt, zapewne nie będzie to miało większego znaczenia, jeśli jednak planujesz większe zakupy, może się okazać, że dokonanie ich w całości w jednym sklepie, będzie się wiązać z uzyskaniem dodatkowej zniżki lub zwyczajnie zaoszczędzisz na kosztach przesyłki. Dodatkowo, w niektórych sklepach gwarancja najniższej ceny jest stosowana nie tylko przed zakupem, ale obowiązuje również do 14 dni po jego dokonaniu.

Zakupy online – prawo zwrotu jako dodatkowe zabezpieczenie

Wybrany przez ciebie sklep meblowy online okazał się rzetelny, mimo tego jednak po otrzymaniu produktu okazało się, że nie do końca spełnia on twoje oczekiwania? Spokojnie, obowiązujące przepisy prawne są po twojej stronie – produkt zakupiony przez internet możesz zwrócić do sprzedawcy, nawet bez konieczności podawania przyczyny rezygnacji z zakupu. Coraz częściej zdarza się nawet, że niektóre sklepy meblowe online z własnej woli decydują się na wydłużenie tego okresu do 30, a nawet 100 dni. Oczywiście zwracany przez ciebie produkt nie może posiadać śladów sugerujących użytkowanie. Warto też mieć na uwadze, że nie wszystkie absolutnie meble kupowane online podlegają prawu zwrotu – ten przepis nie obowiązuje w przypadku mebli pod indywidualne zamówienie. Mogą to być m.in. meble na wymiar wykonywane na podstawie indywidualnej specyfikacji klienta, jak również niektóre meble tapicerowane, w których zastosowane zostały tkaniny obiciowe wybrane przez klienta. Jak zatem widzisz – zakup mebli przez internet to wcale nie tak duże ryzyko, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Pod warunkiem oczywiście, że do ich tematu podejdzie się w sposób rozsądny i przemyślany.

źródło: materiał Partnera MK

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ