Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak i kiedy podawać probiotyki dzieciom?

Jak i kiedy podawać probiotyki dzieciom?

Flora bakteryjna pod dobrą opieką od najmłodszych lat

probiotyki dla dzieci

Nie wszystkie probiotyki nadają się dla dzieci / fot. Adobe Stock

Czy wiesz, czym są probiotyki? Czy tego typu środki mogą być podawane dzieciom? W jaki sposób podawać probiotyki dzieciom i w jakich przypadkach mogą okazać się pomocne?

 

Czym są probiotyki dla dzieci?

Na przestrzeni lat wiedza dotycząca ludzkiego organizmu znacznie się rozszerzyła, dlatego od pewnego już czasu mamy świadomość, że w naszym ciele znajdują się także „dobre” bakterie, które spełniają różnorodne zadania. Znakomity przykładem są właśnie probiotyki, które bytują przede wszystkim w jelitach. Ich szybki wzrost rozpoczyna się już kilka godzin po narodzinach, co samo w sobie w dużej mierze świadczy o ich faktycznym znaczeniu dla prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego.

Zasadniczym zadaniem probiotyków jest kolonizowanie jelit, a także odbudowa naturalnej flory bakteryjnej. W tym miejscu warto wspomnieć, że wybrane szczepy bakterii mogą wspomagać odmienne procesy, zatem wybierając probiotyk dla dziecka, warto zdecydować się na preparat mający w składzie najlepiej przebadany szczep. Takim suplementem diety jest np. synbiotyk Multilac Baby, który zawiera najlepiej przebadany szczep Lactobacillus (LGG). Co to znaczy, że Multilac Baby to synbiotyk? Synbiotyki to preparaty będące połączeniem probiotyków i prebiotyków, a zatem pożywki koniecznej do odbudowy mikroflory jelitowej.

Multilac Baby to środek, który bez trudu możesz podać swojemu dziecku. Maluchy mogą mieć kłopot z połknięciem tabletki, dlatego Multilac dla dzieci aplikuje się w postaci kropelek. Wystarczy zaledwie 6 kropel na dobę, aby wspierać odbudowę mikroflory jelitowej dziecka. Multilac krople można stosować nawet u niemowląt.

Probiotyki u dzieci – kiedy je stosować?

Możliwości stosowania suplementu diety takiego jak Multilac Baby krople jest naprawdę wiele, jednym z najczęściej przywoływanych jest aktywna antybiotykoterapia. Przyjmowanie antybiotyków często może wiązać się z wystąpieniem nieprzyjemnych dla dziecka dolegliwości, takich jak chociażby biegunka – która może osłabiać mikroflorę jelitową, którą następnie warto solidnie wesprzeć.

Ponadto Multilac Baby krople sprawdza się przy innych stanach związanych z osłabieniem dobrych bakterii w jelitach. Dochodzi do tego np. podczas zatrucia pokarmowego czy w przypadku wystąpienia nieprzyjemności jelitowych podczas podróży. Na szczęście Multilac krople nie musi być przechowywany w lodówce, dlatego zawsze możesz zabrać go ze sobą. Warto stosować Multilac krople również w okresie jesienno-zimowym.

Multilac Baby to suplement diety dostosowany do potrzeb dzieci niezależnie od wieku. Jego stosowanie nie sprawia żadnych problemów, a uniwersalne działanie sprawia, że suplement diety przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Artykuł sponsorowany

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ