Wednesday, July 24, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / Jak efektywnie zlikwidować zmarszczki? Najpopularniejsze zabiegi

Jak efektywnie zlikwidować zmarszczki? Najpopularniejsze zabiegi

Usunąć zmarszczki to jak odzyskać młodość

Zmarszczki

fot. Alessandro Grandini / Adobe Stock

Zmarszczki należą do najbardziej widocznych oznak starzenia się organizmu. Chociaż jest to zupełnie naturalne zjawisko, a mijającego czasu nie da się zatrzymać, to na szczęście istnieją sposoby efektywnie zapobiegające jego skutkom. Współczesne zabiegi medycyny estetycznej doskonale opóźniają procesy starzenia, jednocześnie niwelując zmarszczki, które już powstały. Dzięki nim skóra staje się jędrniejsza, gładsza i przede wszystkim wygląda o wiele młodziej. Jak zlikwidować zmarszczki i na jakie zabiegi warto się zdecydować?

 

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki?

Zmarszczki zasadniczo dzielą się na mimiczne i statyczne. Pierwsze z nich pojawiają się już niestety około 25. roku życia. Powstawanie tego typu bruzd związane jest głównie z naturalną mimiką oraz wyrażaniem naszych emocji. Początkowo mogą mieć one wyłącznie charakter dynamiczny, przez co znikają po rozluźnieniu mięśni twarzy. Z czasem zaczynają się jednak utrwalać, aż w końcu zostają na stałe. Z kolei zmarszczki statyczne występują nieco później, bo po 30. roku życia. Wraz z wiekiem skóra stopniowo traci kolagen i elastynę, które odpowiadają za jej sprężystość oraz elastyczność. Ponadto niedobór wody i kwasu hialuronowego doprowadza do znaczącego spadku nawodnienia komórkowego, sprawiając, że cera staje się mniej jędrna, zmęczona oraz pozbawiona naturalnego blasku.

 

Wśród czynników przyczyniających się do powstawania zmarszczek wymienia się jeszcze niezdrowy tryb życia, nieprawidłową dietę oraz nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne. Decydując się na wykonanie zabiegów medycyny estetycznej można jednak efektywnie pozbyć się niechcianych zmarszczek i na dłużej cieszyć piękną oraz młodziej wyglądającą skórą.

Oparto na: https://proskin-kosmetologia.pl/

Jak je zlikwidować ‒ najpopularniejsze zabiegi

Dostępne są różne metody, które poprzez stymulowanie skóry do odnowy i aktywowanie jej regeneracji skutecznie likwidują zmarszczki. Wszystkie sposoby są w pełni bezpieczne dla zdrowia, proste oraz mało inwazyjne. Wybór właściwego zabiegu powinien być zależny od indywidualnych preferencji oraz oceny lekarza prowadzącego. Jakie są więc najpopularniejsze metody spłycania oraz usuwania zmarszczek?

 

• toksyna botulinowa ‒ substancja znana powszechnie jako botoks osłabia mięśnie mimiczne twarzy, co zapobiega marszczeniu się skóry. Zabieg przy użyciu toksyny botulinowej przede wszystkim pomaga wygładzić lwią zmarszczkę, zmniejsza widoczność kurzych łapek, pozwala pozbyć się bruzd z czoła, a także usuwa zmarszczki na szyi i pod oczami.
• kwas hialuronowy ‒ ten naturalnie występujący w organizmie wypełniacz wstrzykiwany jest do głębszych warstw skóry, dzięki czemu odwraca procesy starzenia się oraz wygładza zmarszczki i modeluje twarz. Substancję stosuje się również do wypełniania zmarszczek wokół ust, bruzd nosowo-wargowych czy zmarszczek znajdujących się na czole.
• laser frakcyjny ‒ zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego powodują mikrouszkodzenia skóry, jednocześnie mobilizując ją do rozpoczęcia regeneracji. Wskutek tego na miejscu starych tkanek pojawiają się świeższe, młodsze oraz zdecydowanie zdrowsze. Powstają nowe włókna elastynowe i kolagenowe, a zmarszczki ulegają dużemu spłyceniu.
• mezoterapia igłowa ‒ podczas zabiegu lekarz wprowadza podskórnie aktywną substancję poprawiającą ogólną kondycję skóry. Zazwyczaj są to enzymy roślinne lub kwasy AHA. Już po jednorazowej terapii skóra staje się ujędrniona, a zmarszczki zostają spłycone.
• peelingi fotodynamiczne ‒ działają jak tradycyjne peelingi, jednak docierają przy tym o wiele głębiej, aż do środkowej warstwy skóry. Tym samym stymulują produkcję kolagenu i odnowę komórkową. Okażą się skuteczne wyłącznie przy pierwszych, drobnych bądź niegłębokich zmarszczkach.

 

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają cofnąć czas nawet o 10-15 lat. Zmarszczki nie są więc dłużej problemem, z którym musimy się już stale borykać. Dzięki dużej dostępności rozmaitych metod można wybierać spośród wielu różnych zabiegów, działających na inne obszary. Bo piękna, gładka i pozbawiona zmarszczek skóra dla niektórych staje się pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia i wyższej samooceny.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ