Thursday, February 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak działa szczoteczka soniczna?

Jak działa szczoteczka soniczna?

Sprawdź, czy szczoteczka soniczna czyści płytkę nazębną dużo skuteczniej od szczoteczek manualnych

Kobieta uśmiecha się do zdjęcia

Szczoteczkę soniczną różni od szczoteczki rotacyjnej funkcja wydzielania fali dźwiękowej podczas ruchu głowicy / fot. Unsplash

Szczoteczki soniczne są najskuteczniejszą formą pielęgnacji jamy ustnej. W pełni bezpieczne i niezawodne zadbają o Twoje zęby każdego dnia. Dowiedz się jak działa szczoteczka soniczna

 

Zalety szczoteczki sonicznej

Do codziennego czyszczenia naszych zębów możemy wybrać szczoteczkę manualną bądź szczoteczki elektryczne: rotacyjną lub soniczną.
Szczoteczka elektryczna ma przewagę nad manualną ze względu na skuteczność mycia zębów. W większej mierze dba o czystość płytki nazębnej poprzez dokładne mycie.
Szczoteczkę soniczną różni od szczoteczki rotacyjnej funkcja wydzielania fali dźwiękowej podczas ruchu głowicy.
Najnowsze modele szczoteczek elektrycznych mają możliwość ustawiania intensywności trybu pracy, który dostosujemy pod nasze preferencje oraz potrzeby.
Delikatny materiał nylonowy, z którego stworzone są włókna na głowicy szczoteczki, nie podrażnia dziąseł. Poprzez delikatny masaż wspiera ich ukrwienie.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna czyści płytkę nazębną dużo skuteczniej od szczoteczek manualnych. Dzięki temu przyczynia się do bielszego wyglądu zębów. Powierzchnia jest dokładniej i szybciej oczyszczana nie dopuszczając do rozwijania się kamienia nazębnego.
W przypadku szczoteczki sonicznej mamy do czynienia z ruchami czyszczącymi wspieranymi przez fale dźwiękowe. Szczoteczka może w przeciągu minuty wykonać około 31 tys. ruchów! Cienkie włókna docierają do każdej przestrzeni zęba.
Fale dźwiękowe skutecznie rozbijają wszelkie resztki jedzenia również w przestrzeni międzyzębnej tworząc maleńkie pęcherzyki powietrza. Szczoteczki manualne nie mogą do nich trafić, a zalegające jedzenie jest siedliskiem rozwijających się bakterii, które doprowadzają do rozwoju próchnicy, a co za tym idzie chorób jamy ustnej.
Już po pierwszym użyciu szczoteczki sonicznej zobaczysz różnicę między jej skutecznością, a efektem jaki daje szczoteczka manualna.

Właściwe użytkowanie

Używanie szczoteczek sonicznych umożliwia profesjonalną opiekę nad naszymi zębami. Każdy może ją stosować. Jedynymi przeciwwskazaniami są bardzo poważne stany zapalne lub niezwykle bolesne nadwrażliwości zębów.
Dbając o higienę jamy ustnej powinniśmy myć zęby szczoteczką soniczną przynajmniej dwa razy dziennie. Dentyści zalecają jednak tą czynność po każdym większym posiłku. Główkę szczoteczki umieszcza się pod około 45 stopniu do powierzchni.
Już trzyletnie dzieci mogą używać szczoteczki sonicznej. W przypadku maluszków, które nie umieją jeszcze właściwie operować tradycyjnymi szczoteczkami jej używanie jest zapewnieniem właściwego czyszczenia zębów.
Jeżeli chcesz cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długie lata, zainwestuj w najlepszą opiekę dla Twoich zębów, którą zapewni Ci szczoteczka soniczna sprawdzonej firmy. 

Artykuł powstał we współpracy z Oral-B
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ