Friday, March 1, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak dopasować dywanik do pokoju dziecka?

Jak dopasować dywanik do pokoju dziecka?

Ponieważ dzieci większość czasu spędzają na zabawie, warto zagwarantować im komfortowe warunki. Jeżeli urządzasz pokój swojego dziecka, zadbaj, aby znalazł się w nim puszysty, kolorowy dywan. Co proponują producenci? Mięciutki i kolorowy – wybierz odpowiedni dywan

Dywan do dziecięcego pokoju musi być mięciutki

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dywanu do dziecięcego pokoju? / fot. materiały prasowe

Ponieważ dzieci większość czasu spędzają na zabawie, warto zagwarantować im komfortowe warunki. Jeżeli urządzasz pokój swojego dziecka, zadbaj, aby znalazł się w nim puszysty, kolorowy dywan. Co proponują producenci?

Mięciutki i kolorowy – wybierz odpowiedni dywan do pokoju dziecka

Dywan w pokoju dziecka musi być przede wszystkim mięciutki, aby amortyzować wszelkie upadki, a dodatkowo gwarantować komfortową zabawę. Obok aspektu praktycznego, trzeba jednak pamiętać, że dywan może być też stylowym dodatkiem. Z tego względu jego kolor i wzór mają znaczenie – dywan powinien pasować do pozostałego wyposażenia wnętrza. Aktualnie producenci proponują dywany w rozmaite wzroki. W sklepie internetowym http://www.lampsandco.pl/kategoria/dywany-dla-dzieci znajdziemy dywany m.in. w chmurki, gwiazdeczki i paski. Obok klasycznych, czyli prostokątnych dywanów, rodzice mogą wybierać także wśród okrągłych i w kształcie np. herbatnika.

Rodzaj materiału ma znaczenie

Aranżacja pokoju dziecka najczęściej zmienia się wraz z jego wiekiem. Im dziecko starsze, tym w pokoju pojawiają się kolejne sprzęty (np. biurko), inne zaś bezpowrotnie są z niego usuwane (np. łóżeczko). Jeżeli dywan zostanie wybrany z rozwagą, może służyć dziecku przez długi czas. Jakość tego wyrobu w dużej mierze zależy od zastosowanego materiału. Najlepiej, aby dywan do pokoju dziecięcego został wykonany z naturalnych materiałów, które nie uczulają, np. z bawełny. Dobrze też, aby producent zapewnił, że nie użył do jego produkcji toksycznych barwników – takie wyroby mają odpowiednie certyfikaty. Dywan uszyty z naturalnego materiału jest bezpieczny dla dziecko – to najlepszy wybór.

Praktyczny dywan do pokoju dziecka

Nie ma potrzeby, aby cała podłoga w pokoju dziecka została wyłożona dywanem – najlepiej zakupić dywan o takich wymiarach, aby dziecko mogło się na nim swobodnie bawić. Wybór jest ogromny, bo producenci proponują dywany o wymiarach np. 120 na 160 cm. Duży dywan to również spory kłopot z jego regularnym czyszczeniem. Alternatywą dla tradycyjnych dywanów, które trzeba oddawać do pralni, są dywany do prania w pralce. To idealne rozwiązanie do pokoju dziecka. W razie zabrudzeń możliwe jest szybkie wyczyszczenie dywanu – maluszek dalej może bawić się w komfortowych warunkach.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ